ادامه “املاک بازی” اصلاح طلبان در بهشت/ عمیق شدن شکاف میان اعضای شواری شهرشورای شهر تهران که تهران را در یک بن بست مدیریتی فرو برده است هر بار برای فرار از این هزینه های خود ساخته به فرافکنی می پردازند و سعی می کنند اوضاع را عادی جلوه دهند.


به گزارش پایگاه خبری خبریان ،شکاف عمیق میان اعضای شورای شهر به اختلافات آنها برای انتخاب شهردار اضافه شده و هریک سعی می کنند گروه های سیاسی منتسب به اصطلاح طلبان را مسئول وضع موجود در بلاتکلیفی تهران جلوه دهند. استعفای محمدعلی نجفی از شهرداری اختلافات را به اوج رسانده است. دیگر دوره تعارفات به کنار رفته و این تعارضات منافع شخصی و حزبی است که حرف نخست را در مدیریت جدید شهری تهران می زند.

اما راه های فرار با توجه به فنون اصلاح طلبی همیشه مهیاست. فرافکنی و سیاه نمایی داروهایی هستند که از بهار سال گذشته تا به امروز از سوی اصلاح طلبان و اعضای شورای شهر تجویز می شود. تجویزی که یکبار تبدیل به ۵۰۰ صفحه گزارش با ۵۰ هزار ساعت کاری از سوی تیم مشاوران نجفی شد و همین گزارش به مانند پوست موز او را تا ته دره فرو افکند. گزارشی پر از دیتاهای بی اساس و اتهامات واهی که در مورادی پای نهادهای حاکمیتی را نیز به میان کشیده بود و شکایت یکی از آنها یعنی نیروی انتظامی باعث شد تا نجفی با عذرخواهی از مواضع بی سند خود عقب نشینی کند.

در همین حال با شکست گزینه ۲۱ نفره شورا یعنی نجفی، فصل جدیدی از سیاه نمایی و فرافکنی شروع شده است. اعضای شورای شهر زمانی برای تعیین مکانی  و اختصاص پارکی به معترضان تصمیم گیری کردند و نتیجه آن تذکر فرمانداری تهران مبنی بر عدم دخالت در حوزه هایی نامرتبط با شورا شد ولی بازهم این تذکر کاساز نبوده و یکی از اعضای شورای شهر از اراده شورا برای تغییر قانون حجاب و عفاف گفته است. با کنار گذاشتن این موضوعات ولی اتهمات مالی و رانتی علیه مدیریت سابق در صدر دستور کار های اعضای شورا قرار دارد.

با وجود آنکه قوه قضاییه در موضوع املاک سیاسی شهرداری تهران با درخواست شهردار قبل ورود کرده و حکم نهایی را نیز صادر کرد، ولی گویی این حکم برای اصلاح طلبان محلی از اعراب نداشته و بازهم همان حرف های قدیمی را تکرار می کنند. حدود دوسال پیش بود که فساد ۲۲۰۰ میلیاردی در شهرداری تیتر یک روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب شد و از واگذاری نجومی املاک در شهرداری سخن گفتند. برای بسیاری این موضوع واضح بود که بازی سیاسی جدیدی برای لاپوشانی حقوق های نجومی و تاثیرگذاری بر انتخاب هیات رئیسه شورای چهارم به راه افتاده است. با این حال مدیریت سابق با ارائه اسناد و مدارک به قوه قضاییه و ورود سازمان های نظارتی و بازرسی، مشخص شد هیچ فساد سازمان یافته ای روی نداده و تنها از ۱۸۰ مورد اتهامی تنها ۱۲ مورد در قیمت گذرای دچار تخلف اداری شده اند که از این موارد نیز ۵ مورد برای بررسی به دادسرا ارجاع داده شده اند. از ۲۲۰۰ میلیارد ادعایی اصلاح طلبان تا ۳ میلیارد تخلف اداری فاصله معنادار بسیاری است.

از سوی دیگر بازی اصلاح طلبان با آبروی افراد به گونه ای متناقض است که یکی از کسانی که در لیست املاک حضور داشت را به عنوان معاون و سرپرست جدید شهرداری انتخاب کردند. برخورد گزینشی با اسامی گویای اوج فضاحت اصلاح طلبان بود. در همین حال محمود میرلوحی در روز های اخیر بار دیگر موضوع املاک را مطرح ساخته و از گزارشی حرف زده مبنبی بر ۶۷۰ مورد پرونده املاک در شهرداری تهران. موضوع آنچنان بی اساس بود که حتی رسانه های اصلاح طلب نیز نتوانستند بر آن مانوری دهند.

در همین زمینه اسماعیل دوستی از اعضای اصلاح طلب شورای چهارم به محمود میرلوحی توصیه کرده تا حکم قوه قضاییه را فصل الخطاب بداند و به جای چنین بازی هایی به فکر اداره مناسب شهر تهران باشند:« به نظر بنده دوستان ما در شورای پنجم به این موضوع پایان دهند. این مسأله خیلی پیش از این و توسط حکم قوه قضاییه پایان یافته است. این مسائل قبلاً خیلی مطرح شده و گزارش افرادی چون آقای نجفی، آقای رسولی و… است و همه اعضای شورا از روزی که مشغول به کار شده‌اند، به تکرار این مکررات پرداخته‌اند. اگر این دوستان واقعاً به دنبال حل این موضوع هستند بهتر است آن را به قوه قضاییه بسپارند تا از طریق روند قانونی به نتیجه برسد و دوستان هم به وظیفه اصلی خود یعنی امورات شهر بپردازند.»

آنچه واضح است تلاش برخی از اعضای شورای پنجم برای ورق زدن پرونده های خاک خورده ای است که هیچ ثمری برای شهر ندارد. این تلاش نیز همچون بازی های دیگر سیاسی آنها برای ایجاد فضای گنگ در موضوعات اساسی همچون شکست در انتخاب شهردار و عمیق شدن اختلافات و شکاف ها در شورای شهر است. اما واضح است این بازی ها تنها بردی کوتاه مدت دارد و همچون ماههای اخیر شهروندان تهرانی در انتظار عملکرد واقعی شهرداری و شورای شهر برای ادامه توسعه و پیشرفت شهرشان هستند.

منبع :شبکه اطلاع رسانی خبریان