ارزش پول ملی اعتبار کشور است/ مدیران لیبرال و دو تابعیتی به دنبال چاپیدن مملکت هستند


نادر قاضی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اقتصادی خبریان استان تهران اظهار کرد: ارزش پول ملی اعتبار کشور است و همان‌گونه که برای برخی مسائل خط قرمز داریم تولید و پول ملی نیز باید خط قرمز ما باشد.

وی بیان کرد: نباید اجازه دهیم ارزش پول ملی کاهش یابد، چراکه ثبات در ارزش پول ملی باعث ثبات در اقتصاد کشور می‌شود اما متأسفانه دولت بازار ارز را رها کرده و اکنون شاهد افزایش نرخ ارز و کاهش ارزش ریال هستیم.

نایب رئیس فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: دولت با اینکه می‌دانست به خاطر سفرهای نوروزی به خارج تقاضای ارز بیشتر می‌شود اما تدبیری نیندیشید که باعث افزایش بی‌رویه و بدون حساب نرخ ارز شد.

وی با بیان اینکه نباید اقتصاد کشور دست عده‌ای لیبرال و دو تابعیتی باشد، خاطرنشان کرد: خانواده برخی مدیران در خارج هستند و خود آنها به دنبال چاپیدن کشور هستند، با وجود چنین افرادی اقتصاد کشور سر و سامان نمی‌گیرد.

قاضی‌پور خاطرنشان کرد: دولت باید با همکاری مجلس و قوه قضائیه سریعاً نسبت به کنترل نرخ ارز اقدام کند، این اقدام به جای سلبی بودن باید بر اساس خرد و تدبیر صورت گیرد که نه به اقتصاد و نه به تولید ملی ضربه بخورد.

وی در پایان با بیان اینکه نقدینگی و پول شناور در دست مردم باید هدایت شده و از بازار ارز و دلال‌گیم فاصله بگیرد، متذکر شد: در صورتی که سودهای بانک‌های دولتی افزایش یابند مردم پول خود را در بانک‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند که با مدیریت صحیح و بانکداری علمی باعث بهبود اقتصاد کشور و کاهش نرخ ارز خواهد شد.

انتهای پیام/ن