افزایش ۱۲ درصدی سفرهای نوروزیجانشین فرماندهی نیروی انتظامی از رشد ۱۲ درصدی سفرهای نوروزی در سال ۹۷ خبر داد و گفت: با همراهی مردم و تلاش همه دستگاه‌های خدمت‌رسان علی‌رغم افزایش سفرهای نوروزی با کاهش حوادث جاده‌ای در سال ۹۷ روبرو هستیم.


به گزارش پایگاه خبری خبریان ،سردار اسکندر مؤمنی در بازدید از قرارگاه نوروزی امام علی علیه‌السلام شرق استان تهران ضمن تبریک فرارسیدن سال نو اظهار داشت: امیدوارم سال ۱۳۹۷، سالی توام با عزت و سربلندی برای ملت ایران باشد.

وی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب با عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» گفت: امید است همه افراد در حوزه فردی و سازمانی همه ظرفیت‌هایی که دارند برای تحقق این مهم گام موثری بردارند.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی پلیس راهنمایی و رانندگی، هلال احمر، اورژانس و … عنوان کرد: همه دستگاه‌های خدمت‌رسان با تلاش بی‌شائبه امنیت، آرامش و آسایش را برای مردم در جاده‌های کشور به ارمغان می‌آورند.

وی گفت: همه دستگاه‌ها وظیفه‌ دارند رسالت خودشان را در این ایام به شایستگی انجام دهند و قطعاً همدلی و همکاری دستگاه‌ها سبب هم‌افزایی شده و خدمت‌رسانی به مردم رشد تصاعدی پیدا می‌کند.

سردار مؤمنی ضمن قدردانی از فرماندهی انتظامی ویژه شرق استان تهران و همه دستگاه‌های خدمت‌رسان این پهنه بیان داشت: به فضل الهی در شرق استان تهران به خوبی شاهد این همدلی و هم‌افزایی هستیم.

 

* افزایش سفر و کاهش حوادث در سال ۹۷ / وجه تمایز نوروز در ایران

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمار سفرها و حوادث جاده‌ای در سال جاری گفت: علی‌رغم افزایش سفرهای نوروزی در سال ۹۷ به لطف خدا شاهد کاهش حوادث جاده‌ای طی روزهای نخست سال بودیم.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی همچنین به وجه تمایز ایام نوروز در ایران اشاره کرد و افزود: تعطیلات نوروز در ایران یک ویژگی منحصر به فرد دارد که در کمترین نقطه در دنیا این‌گونه است.

 

* مردم ایران تحت هیچ شرایطی سفرهای نوروزی را ترک نمی‌کنند

وی خاطرنشان کرد: مردم ایران بعد از یک سال کاری در این ایام به سفر می‌روند تا با روحیه‌ای تازه سال جدید کاری را آغاز کنند.

سردار مؤمنی گفت: تجربه و آمار نشان می‌دهند که مردم سفر نوروزی را ترک نمی‌کنند و حتی شرایط آب و هوا، شرایط اقتصادی و … باعث نمی‌شود مردم به سفر نروند.

وی گفت: شاید شرایط جویی، اقتصادی و … تغییراتی را در سفر مردم ایجاد کنند مثلاً به جای هفت روز، سفر آن‌ها به شش روز تغییر کند اما سفر را ترک نخواهند کرد.

 

*ورود یک میلیون خودرو به حمل و نقل کشور و صدور ۲ میلیون گواهینامه در سال ۹۶

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی بیان داشت: طی ۱۰ سال گذشته سفرها کم نشده و افزایش یافته است و به همین دلیل سال ۹۶ یک میلیون خودرو وارد حمل و نقل شده و ۲ میلیون نفر گواهینامه گرفتند که قطعاً این‌ها هم وارد می‌شوند و سفر را تجربه می‌کنند.

وی از رشد ۱۲ درصدی سفرهای نوروزی در سال ۹۷ سخن به میان آورد و گفت: سال گذشته ایام نوروز سفرها شرایط جوی ناپایدار داشتیم و وقتی شاهد برف و باران هستیم سرعت وسایل نقلیه کاهش می‌یابد و امسال به دلیل شرای جوی مناسب تر از سال گذشته سفرها بیشتر شده و مردم مدیریت کردند و ترافیک سنگین زیاد نداشتیم.

 

* افزایش سرعت وسایل نقلیه در سال ۹۷

سردار مؤمنی افزود: قطعاً وقتی همه مردم به سفر می‌روند ترافیک است ولی مدت ایستایی بلند مدت در سال جاری نداشتیم.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی تصریح کرد: به دلیل شرایط جوی و … امسال به‌طور میانگین سرعت ماشین‌ها یک کیلومتر افزایش داشته است.

منبع :تهران نیوز