اپیدمی «تنهایی» در انگلیس/ انگلیس رکورددار نرخ تنهایی در 70 سال گذشته


به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبریان، براساس تازه‌ترین داده‌های منتشر شده، اپیدمی تنهایی در انگلیس بیش از هر زمان دیگری افزایش یافته است. 

وزیر بهداشت و روانشناسان انگلیسی از پدیده «تنهایی» نوجوانان و جوانان این کشور ابراز نگرانی کرده‌اند و آن را عامل بسیاری از اتفاقات ناگواری که در آینده نزدیک رخ خواهد داد، می‌دانند. 

براساس داده‌های موجود از دفتر ملی آمار انگلیس (ONS)، نوجوانان و در واقع دانش‌آموزان انگلیسی از سالمندان این کشور هم تنهاتر هستند؛ بر اساس آمارهای داده شده، 200 هزار سالمند انگلیسی در ماه حتی با یک نفر هم مکالمه نمی‌کنند.

کارشناسان برجسته انگلیسی می‌گویند: میزان احساس تنهایی و تنهایی افراد در این کشور به بالاترین نرخ خود طی 70 سال گذشته رسیده است. 

محققان، بیکاری، طلاق و حتی ازدواج را علل افزایش تنهایی در این کشور دانسته‌اند و اعلام کرده‌اند: «همه گیر بودن تنهایی»  مسئله‌ای hست که تمام اقشار را تحت تأثیر خود قرار داده است.

وزارت بهداشت انگلیس سال گذشته اعلام کرد: تقریبا 9 میلیون نفر از مردم انگلیس همیشه تنها هستند و احساس تنهایی می‌کنند، شرایطی که می‌تواند پیامدهای بهداشتی مضر داشته باشد.

پزشکان گفته‌اند: افرادی که احساس تنهایی دارند، به مراتب از سلامت جسمانی کمتری برخوردارند و بیش از دیگر افراد در معرض افسردگی قرار دارند.

در سال 2016، 64 میلیون و 700 هزار نسخه دارویی ضد افسردگی در کشور انگلیس صادر شده که این رقم در مقایسه با 10 سال پیش با دو برابر افزایش روبه‌رو بوده است.

 بر اساس آمار موجود، انگلیس به دلیل مسائل اجتماعی بیشترین مردم افسرده جهان را دارد.

انتهای پیام/