برخلاف فرهنگ اسلامی، زن در فرهنگ غرب ملعبه دست همگان است و ارزش و جایگاهی ندارد/کابینه دولت مخصوصا در حوزه اقتصادی نیاز به اصلاح و تغییر داردخطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه گفت: آمریکا با خروج از برجام نشان داد اهل استدلال، برهان و مذاکره نیست؛ لذا امروز ایران اسلامی باید تضمین قطعی را از اروپا بگیرد.


به گزارش پایگاه خبری خبریان،  حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه، در خطبه‌های نماز عبادی-سیاسی جمعه گفت: هر کسی می‌خواهد از فضائل و رحمت الهی بهره‌مند شود باید خود را در دالان فیض الهی قرار دهد؛ مشابه این این است که اگر کسی می‌خواهد از نور خورشید بهره‌مند شود باید در معرض آفتاب قرار گیرد؛ اعمال، رفتار و کردار باید در مسیر رضای الهی باشد تا شامل الطاف الهی شوند.

وی در ادامه با اشاره به سبک زندگی اسلامی خاطر نشان کرد: دین اسلام هر چیزی که برای انسان شدن، کمال، هدایت، قرب به پروردگار نیاز است را شامل می‌شود؛ می‌گویند هر کسی مشکل مومنی را برطرف کند همانند هزاران بار حج مقبول است؛ راه بسیار باز و فراهم است؛ هیچ چیزی در این عالم بدون حساب و کتاب نیست؛ هر جز و شی از اجزای این دنیا رسالتی دارند؛ ما انسان‌ها هم رسالت داریم.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خصوص خانواده در اسلام اذعان داشت: اگر انسان‌ها به وظایف خود عمل کنند زندگی به سبک اسلامی خواهد بود؛ انسان‌ها حقوقی نسبت هم دارند؛ اولین اجتماع در جامعه پیوند زناشویی و پیمان بین زن و مرد است؛ این دو نسبت به هم حقوق و وظایفی دارند.

وی در ادامه افزود: اولین حقوق بین زن و مرد حسن معاشرت است؛ هم زن نسبت به مرد وظایفی دارد و هم مرد نسبت به زن وظایفی دارد؛ کسی حق ندارد بیش از معروف نسبت به همسر خود تعاملی داشته باشد؛ ملاک گفت و گوی بین زوجین باید مغروف، رفتار و گفتار پسندیده باشد؛ حسن معاشرت وظیفه هر انسانی خصوصا بین زن و مرد است.

حجت‌الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با اشاره به جایگاه زن در فرهنگ غرب تاکید کرد: در فرهنگ غرب زن را ملعبه قرار می‌دهند؛ حسن معاشرتی در غرب وجود ندارد، حصار و حائلی وجود ندارد؛ اسلام و همه ادیان الهی همانطور که برای مرد ارزش قائل‌ شده برای زن‌ها هم همان میزان ارزش قائل‌ می‌شود؛ از نظر جسمی، پیکر و ظاهر بین زن و مرد تفاوت وجود دارد؛ هر چند زنان امروز ما در حوزه‌های ورزشی حضور فعالی دارند؛ شکی نیست که کارهای سنگین و سخت برای مردان است، کارهای ظریف مختص زنان است.

وی در ادامه بیان کرد: اگر بخواهیم خانواده اساسی داشته باشیم، قطعا هدف از خانواده و ازدواج کسب آرامش است که در سایه‌سار برخورداری از اسلام و احکام آن محقق خواهد شد.

خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه تصریح کرد: دهه کرامت از ولادت حضرت معصومه(س) آغاز می‌شود و در نهایت به ولادت حضرت امام رضا (ع) ختم می‌شود؛ هفته‌ای که به عفاف و حجاب هم معروف است؛ چند روز گذشته رقصیدن دختر جوان در برابر مسجد در شب شهادت امام صادق (ع) را شاهد بودید، دشمنان داخلی و خارجی با اسلام و موازین شرعی ما می‌جنگندند؛ در گذشته مادران ما برای حفظ عفاف و حجاب پا بیرون از خانه نگذاشتند، کسانی که امروز این چنین رفتارهایی دارند پول و مواجب دریافت می‌کنند؛ دشمنان در این راه قدم برداشتند که دین را زیر پا بگذارند و عفت مردان و زنان ما را از بین می‌برند؛ اگر زنان ما بی عفت شده‌اند از بی غیرتی مردان ما است.

وی در ادامه با اشاره به روز تجلیل از امامزادگان تاکید کرد: جا دارد مسئولین نسبت به شخصیت امامزاده اسماعیل(ع) برنامه‌هایی داشته باشند همانطور که در خصوص هفته حجاب و عفاف برنامه ریزی شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با اشاره به بسته پیشنهادی غرب تاکید کرد: این بسته پیشنهادی حتی رئیس دولت را نتوانست راضی کند چه رسد به ملت ایران! آمریکا با خروج از برجام نشان داد اهل استدلال، برهان و مذاکره نیست؛ لذا امروز ایران اسلامی باید تضمین قطعی را از اروپا بگیرد؛ این که ایران از برجام خارج نشد حرکت عاقلانه بود، فرصت به اروپائیان داده شد ولو این که دولت می‌فرماید بسته پیشنهادی اروپا مأیوس‌کننده است؛ هرچند طبق گفته رهبری نباید چشم ما به دست بیرون از کشور باشد، ظرفیت‌های بالا و بسیاری در داخل کشور داریم؛ تحریم‌ها ۳۰ درصد از مشکلات را ایجاد کرده است و ۷۰ درصد مشکلات به دلیل سومدیریت و در داخل کشور است.

وی در ادامه بیان داشت: جا دارد دولت کابینه خود را ترمیم کند خصوصا آن قسمت از کابینه که مربوط تیم اقتصادی است؛ کسانی که وزیر هستند و بدنه اقتصادی را تشکیل می‌دهند، باید وضعیت را درست کنند در غیر این صورت باید تغییر کنند؛ مدیرانی که با وجود ظرفیت در جامعه نمی‌توانند مشکلات را حل کنند نمی‌توانند مسیر را ادامه دهند.

امام جمعه شهرستان فیروزکوه با اشاره به ممنوع شدن ۱۴۰۰ قلم از کالاهای وارداتی، تصریح کرد: این تصمیمی است که به واسطه جلسات سران سه قوه گرفته شده است؛ شک نکنید دشمن در صدد ناامید کردن مردم و ملت ایران است، ۴۰ سال تلاش کردند بر ایران مسلط شوند ولیکن ناکام ماندند؛ آن که امروز پیروز میدان است جمهوری اسلامی است؛ حرف‌های امروز آمریکا از سر عناد و دشمنی است چون خبر از قدرت ایران در منطقه و در دنیا دارد؛ ایران می‌تواند امروز معادلات منطقه را تغییر دهد.

انتهای پیام/