توهین به زنان دهه ۶۰ اخلاقی نیسترسانه‌ها جایگاه ویژه‌ای در بین مردم دارد و باید با فرهنگ صحیح و رعایت اصول اخلاقی به حریم تک‌تک افراد جامعه احترام بگذاریم.


به گزارش پایگاه خبری خبریان، یکی از کانال‌های آموزش خبرنگاری در فضای مجازی که ادمین آن مدیر یکی از سایت‌های خبری است گاهی اوقات تیتر، نوع خبر، نگارش، عکس و … رسانه‌های دیگر را نقد می‌کند؛ برای نقد تیتر یکی از روزنامه‌های کشور به بیان زنان دهه ۶۰ اشاره‌کرده است.

آقای ادمین و مدیر سایت خبری که از چپ، راست، بالا و … برخی از رسانه‌ها نقد می‌کنید! به نظر شما متنی که برای انتقاد نوشتید توهین با بانوان در دهه ۶۰ نبود؟

دقیقاً جمله‌ انتقادی شما چنین است « تیتر کیهان/ تیتری که در میان برخی زنان دهه ۶۰ که در کوچه سبزی‌خوردن پاک می‌کردند و چنین محاوره‌ای داشتند/ البته توهین به بانوان نباشه مثال بود … تیتر با این شروع نمی‌شه»

شما دقیقاً توهین کردید و با نوشتن «مثال بود» صورت‌مسئله را پاک کردید.

یادتان باشد بانوان دهه ۶۰ که در کوچه سبزی‌خوردن پاک می‌کردند زبان محاوره بدی نداشتند، آنان شاید به‌دلیل کوچک بودن خانه‌ها یا کمبود فضای اوقات فراغت مجبور بودند برای حفظ روابط اجتماعی به بهانه‌های مختلف با همسایه‌های خود این‌چنین ارتباط داشته باشند.

چه می‌شود که ساختمان‌ها، خانه‌ها، بازی‌ها و حتی کمبودهای دهه ۶۰ نسبت به امروز برای ما نوستالژی می‌شود و همیشه از آن زمان با آه و حسرت یاد می‌کنیم ولی اکنون زبان، سادگی و بی‌غل‌وغش بودن آن دوره را به باد نقد گرفته‌ایم.

زبان محاوره بانوانی که در دهه ۶۰ سبزی‌خوردن پاک می‌کردند نباید مثالی باشد برای نقد رسانه‌ای فردی که خود از فرهنگ و ادب دم می‌زند.

بانوان این سرزمین مقدس‌اند و نباید اجازه دهیم که به آنان در دهه‌های مختلف جسارت شود، نقد باید محترمانه و بدون توهین باشد.

جناب آقای محترمی که برای انتقاد از روزنامه‌ای دیگر زنان دهه ۶۰ را به سخره گرفتید ای‌کاش بدانید که اصول نقد رسانه‌ای چیست تا بی‌دلیل به قشری از جامعه در زمانی خاص جسارت نکنید.

مهدیه خسروی

منبع: تهران نیوز

انتهای پیام/*