رنگ خاکستری ضربدر خورده بود نه مشکی!


خبریان؛ گروه دیگر رسانه‌ها:  به گزارش خبرگزاری تسنیم فاطمه راکعی درباره بنر توهین‌آمیز نمایشگاه زنان و تولید ملی گفت: رنگی که شهرداری تهران روی آن ضربدر کشیده است خاکستری است نه مشکی!

سیزدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی با درج بنری  با حاشیه‌های فراوانی روبرو شد. 

در این نمایشگاه بنری تحت عنوان “زنان چهره شهر را تغییر می‌دهند با 5 رنگ(سبز،آبی، قرمز، نارنجی و البته مشکی (خاکستری) در داخل نمایشگاه نصب شده است که در ادامه طراحی این بنر ضربدری روی رنگ مشکی(خاکستری) کشیده شده بود که بسیاری از کاربران فضای مجازی نسبت به این بنر مطالبی را منتشر کرده بودند.

کاربران فضای مجازی معتقد بودند که این بنر توهین به چادر محسوب می‌شود. 

پس از واکنش کاربران فضازی مجازی و برای روشن شدن این موضوع فاطمه راکعی مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران در این خصوص توضیح داد: که چنین موضوعی اصلاً درست نیست و در واقع رنگی که شهرداری تهران روی آن ضربدر کشیده است خاکستری است نه مشکی!

وی درباره شعار ماجرا شده در این بنر تصریح کرد:  اداره بانوان شهرداری تهران بنا  دارد تا با اجرای برنامه‌هایی تغییراتی را در خصوص چهره شهر و حضور بانوان دهد.

باید بتوانیم فضای شهر را شاد کنیم و از رنگ‌های شاد استفاده کنیم و در واقع این بنر هم با همین هدف طراحی شده است.

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران با بیان اینکه حذف چادر در جامعه هیچگاه از برنامه‌های حوزه بانوان نبوده و نیست و نخواهد بود،گفت: بنده خودم چادری هستم و در بیشتر برنامه‌ها نیز با چادر شرکت می‌کنم مگر اینکه در برخی از موارد که دست و پاگیر باشد از مانتو استفاده می‌کنم.

راکعی تاکید کرد: اینکه گفته شده حذف چادر در دستور کار شهرداری است مطلب نادرست و اشتباهی است ضمن اینکه بانوان ما 40 سال است که از چادر برای عفاف و حجاب استفاده می‌کنند و حذف آن در برنامه ریزی هیچ کسی در شهرداری نیست.

 

انتهای پیام/