روابط ایران و اسپانیا تقویت می‌شودوزیر خارجه اسپانیا گفت:  تقویت روابط دوجانبه خوب بین ایران و اسپانیا و  راه‌اندازی پروسه‌ای که به مشورت‌های سیاسی دائم بین دو کشور منجر شود از اهداف سفر بنده به ایران است.


 

به گزارش پایگاه خبری خبریان ، آلفونسو داستیس وزیر خارجه اسپانیا در بدو ورود  به تهران در جمع خبرنگاران با بیان این خبر که امروز چند ملاقات با مقامات محتلف جمهوری اسلامی ایران دارم اظهار کرد:  تقویت روابط دوجانبه خوب بین ایران و اسپانیا و  راه‌اندازی پروسه‌ای که به مشورت‌های سیاسی دائم بین دو کشور منجر شود از اهداف سفر بنده به ایران است.

داستیس گفت: از طرف دیگری در حد خومان مشارکت برای کاهش یا حل و از بین بردن مناقشات و تنش‌های موجود در خاورمیانه و درخواست از ایران برای استفاده از نفوذش در منطقه تا بتوانیم شاهد منطقه‌ای امن و باثبات باشیم.

*رابطه تجاری ایران و اسپانیا افزایش می‌یابد

در ادامه علی اکبر ولایتی  مشاور امور بین‌الملل رهبر ایران با بیان اینکه رابطه ایران و اسپانیا رابطه‌ای قدیمی است و به ۴۰۰ سال قبل برمی‌گردد بیان کرد: رابطه این دو کشور در حال حاضر، سازنده و مثبت است.چه در زمان جنگ و چه بعد از آن، شاهد دیدگاه‌ها و روابط مثبت اسپانیا بوده‌ایم.

ولایتی گفت: در این نشست صحبت‌هایی همکاری مشترک برای ایجاد صلح در غرب آسیا داشتیم. کمک به مردم یمن و وضعیت سخت معیشتی آن‌ها از دیگر مباحثی بود که مطرح شد.

وی اظهار کرد: روابط تجاری و اقتصادی دو کشور رو به افزایش است و عزم راسخ دو طرف بر این است که این روابط روز به روز بیشتر شود.

 

منبع :تهران نیوز