سالها منتظر چنین روزی بودم؛ این قهرمانی بهترین لحظه زندگی‌ام است/کریمی و توسلی برترین گیمکنان آسیا هستند


به گزارش خبریان، ساعاتی پیش تیم فوتسال بانوان ایران در رقابت‌های فوتسال زنان آسیا 2018 با شکست ژاپن عنوان قهرمانی این دوره را  بدست آورد.

شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان ایران پس از کسب مقام قهرمانی در مصاحبه با AFC اظهار داشت: در این لحظه من بسیار خوشحالم زیرا که برای سال‌های بسیار زیاد منتظر این لحظه بودم.  این اتفاق بهترین لحظه زندگی من است.

وی افزود: به نظر من عملکرد تیم ما فوق‌العاده بود مسابقه فینال مثل همیشه یک مسابقه منحصر‌به‌فرد است بچه‌های ما استرس داشتند ولی توانستند آن را کنترل کنند. بنابراین من می‌خواهم از تمام دستیارانم قدردانی کنم.

مربی 48 ساله ایران خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته ما چندین مسابقه با ژاپنی‌ها داشتیم اما در هر تورنمنت آنها تیم متفاوتی بودند. ژاپن از سال 2015 تغییر کرده و همچنین در گیم‌های آسیایی ترکمنستان از سال 2007 نیز متفاوت بوده است. ما گیمکنان جدید و مربیان جدید در این تیم می‌بینیم، می‌دانستیم که آنها یک تیم جدید هستند و تقویت زیادی کرده‌اند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم عملکرد آنها در نیمه‌نهایی مقابل تایلند فوق‌العاده بوده است. ما گیم‌های مهم آنها را مقابل چین و تایلند زیر نظر گرفتیم و آنها در آن گیم از تاکتیک‌های فراوان متفاوتی استفاده کردند.

مربی تیم فوتسال بانوان ایران اظهار داشت: ما برای مقابله با آنها آماده بودیم و همچنین برای شرع فوق‌العاده به میدان رفتیم به نظرم عملکرد تدافعی ما در این گیم درخشان بود. ما در این گیم موفق شدیم پنج گل بزنیم زیرا می‌دانستیم در نیمه اول چگونه باید دفاع کنیم.

مظفر ادامه داد: این قهرمانی حاصل تلاش یک گروه و تیم است. اعضای کادرفنی در کنار گیمکنان زحمت کشیدند و من باید از تمام کسانی که کنارم بودند تشکر کنم چرا که بدون آن ها کسب این موفقیت امکان پذیر نبود. فکر می‌کنم که گیم در فینال بهترین گیم ما در این رقابت ها بود. گیم در فینال همیشه منحصر به فرد است و به گیمکنانم گفته بودم که باید گیم را کنترل کنند.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان گفت: در سال‌های گذشته ما تجربه گیم با ژاپن را داشتیم اما هر گیم شرایط خاص خود را دارد. در گیم های داخل سالن ترکمنستان، ژاپن تیم متفاوتی بود ولی می‌دانستیم که این تیم تغییر کرده و با تیمی جدید رو به رو می شویم. عملکرد این تیم در نیمه نهایی برابر تایلند خیلی خوب بود اما آن ها را به خوبی آنالیز کردیم.

وی ادامه داد:  ما برای این گیم به خوبی آماده شدیم و با قدرت در فینال حاضر شدیم. نتیجه گیم و زدن 5 گل نشان دهنده عملکرد درخشان ما در فینال بود.

سرمربی تیم ملی فوتسال درباره فرشته کریمی نیز گفت: فرشته جزو بهترین گیمکنان فینال بود و باید به فرشته تبریک بگویم که بازهم توانست ارزشمندترین گیمکن رقابت ها شود. به دست آوردن دومین عنوان در دومین دوره ثابت می کند که فرشته واقعا گیمکن بزرگی در آسیا است و من می گویم او حتی در جهان هم بهترین است.

مظفر در پایان گفت: شیربیگی، کریمی و غلامی جزو بهترین های مسابقه ها شدند اما باید از فرزانه توسلی دروازه بان تیمم هم صحبت کنم که به نظرم او بهترین دروازه بان آسیاست.

انتهای پیام/