سردار شریف به خبریان خبر داد یافتن لاشه هواپیمای تهران-یاسوج توسط بالگردهای سپاه/ امکان هلی‌برن پس از مساعدشدن شرایط جوی


سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی خبریان گفت: صبح امروز سه‌شنبه بالگردهای نیروی هوا فضای سپاه در حین جست‌وجو برای یافتن لاشه هواپیمای آسمان که از تهران عازم یاسوج بود، لاشه این هوایپیما را حدود نیم ساعت پیش در ارتفاعات کوه دنا پیدا کردند.

وی افزود: دو فروند بالگرد هوافضا به مختصاتی که پهبادها اعلام کرده بودند اعزام شدند و موفق شدند نقطه جغرافیایی هواپیما را پیدا کنند.

سردار شریف تصریح کرد: تصاویر دقیقی هم از نقطه سقوط و شرایط لاشه هواپیما گرفته شده است.

سردار شریف تصریح کرد: با توجه به مکان و مختصاتی که پهپادها داده بودند بالگردها به محل اعزام شدند.

وی ادامه داد: لحظاتی قبل که من با سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوا فضای سپاه صحبت کردم فرمودند که لاشه هواپیما پیدا شده و تصاویری که هم از بالا گرفته‌اند حتی آرم و نشان هواپیما هم به خوبی مشخص است و پیدا شدن محل سقوط این هواپیما دیگر قطعی است. 

سخنگوی سپاه پاسداران در ادامه تصریح کرد: به محض فراهم شدن شرایط جوی هم امکان هلی‌برن در آنجا وجود دارد و هم امکان امداد از طریق زمینی فراهم خواهد شد.

شریف ادامه داد: البته عملیات دسترسی به دلیل صعب‌العبور بودن تا قدری مشکل هست ولی آن پراکندگی گسترده را روی یک نقطه متمرکز کرد و علی‌القائده این موضوع به کار سرعت می‌دهد.

انتهای پیام/