سناتور آمریکایی خواستار اعدام تیرانداز فلوریدا شد


 به گزارش گروه بین‌الملل خبریان، سناتور «مارکو روبیو» از ایالت فلوریدای آمریکا، خواستار اعدام عامل تیراندازی به مدرسه‌ای در فلوریدا شد.

روبیو در مصاحبه با شبکه «سی‌بی‌اس» در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا عامل تیراندازی هفته گذشته به مدرسه‌ای در فلوریدا باید اعدام شود گفت بله مجازات او مرگ است.

این سناتور جمهوری‌خواه در حالی خواستار اعدام تیرانداز فلوریدا است، که مقامات آمریکا بارها در اظهاراتی مداخله‌جویانه ضمن انتقاد از حکم قصاص در ایران، خواستار محکومیت تهران در مجامع بین‌المللی شده‌اند.

روز چهارشنبه هفته گذشته، نیکولاس کروز با ورود به دبیرستان «استونمن داگلاس» در جنوب شرقی فلوریدا به روی دانش‌آموزان آتش گشود.

در این حادثه دستکم 17 دانش‌آموز جان خود را از دست دادند و 14 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

کروز 19 ساله، خود از دانش‌آموزان سابق این دبیرستان بوده، قبل از تیراندازی، گلوله‌هایی برای هشدار شلیک کرده و زمانیکه دانش‌آموزان از کلاس‌ها خارج شدند، شروع به تیراندازی کرده است.

بررسی صفحات اجتماعی عامل مسلح این حادثه نشان می‌دهد که رگه‌هایی از نژادپرستی در این نوجوان آمریکایی کاملاً مشهود بوده است.

«دونالد ترامپ» در واکنش به این حادثه، کروز را دارای اختلالات روانی معرفی و مسئولیت حادثه را به گردن مردمی انداخته که به گفته او از مشکلات کروز اطلاع داشته‌اند، اما این موضوع را به نیروهای امنیتی گزارش نکرده‌اند.

انتهای پیام/


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی خبریان