سکانس تاریخی «پایتخت» نفس‌ها را حبس کرد


سکانس های نفسگیر حمله داعشی ها به شخصیت های «پایتخت» که بخشی از آن در شب های گذشته و بخش مهمی از آن شنبه شب روی آنتن شبکه یک رفت، سبب واکنش های زیادی در فضای مجازی شد. به گزارش پایگاه خبری خبریان ،سکانس های نفسگیر حمله داعشی ها به شخصیت های «پایتخت» که بخشی از آن در شب های گذشته و بخش مهمی از آن […]


سکانس های نفسگیر حمله داعشی ها به شخصیت های «پایتخت» که بخشی از آن در شب های گذشته و بخش مهمی از آن شنبه شب روی آنتن شبکه یک رفت، سبب واکنش های زیادی در فضای مجازی شد.


به گزارش پایگاه خبری خبریان ،سکانس های نفسگیر حمله داعشی ها به شخصیت های «پایتخت» که بخشی از آن در شب های گذشته و بخش مهمی از آن شنبه شب روی آنتن شبکه یک رفت، سبب واکنش های زیادی در فضای مجازی شد.
بیشتر واکنش ها به تمجید از عوامل سریال «پایتخت» به ویژه سیروس مقدم کارگردان و محسن تنابنده نویسنده سریال می پرداخت یا از مدافعان حرم قد ردانی می کرد. به هر حال چند قسمت اخیر سریال «پایتخت»، متفاوت ترین روایت های طنز را در این پنج فصل داشته و قصه جذاب و تماشایی را برای مخاطبان روایت می کند.۳-۲ قسمت اخیر، وجوه تازه ای از شخصیت های سریال، به ویژه «نقی معمولی» را نمایش داده است؛ کسی که از تیر خوردن «هما» یانزدیک شدن داعشی ها به خانواده اش تشنج می کند و پس می افتد. گزارش حاضر، در زمانی نوشته شده که هنوز قسمت آخر (یک شنبه ۱۹ فروردین) روی آنتن نرفته و نمی دانیم در این قسمت چه اتفاقی افتاده است. واکنش ها هم همگی مربوط به قسمت ماقبل آخر (شنبه شب) هستند و در حال وهوای هول انگیز این قسمت سیر می کنند. با ما همراه باشید.
از شدت دندون قروچه فک درد گرفتم…
قسمت هفدهم «پایتخت» در میان شخصیت های شناخته شده فرهنگ و هنر، واکنش های زیادی را برانگیخت. المیرا شریفی مقدم گوینده شبکه خبر در اینستاگرامش نوشت: «چند دقیقه نفسگیر و پر از فکر در یک سریال… چهره های کریه و وحشتناک داعشی ها رو دیدید؟ فیلم بود، نزدیک ما نبود اما خیلی ها از نزدیک لمسش کرده اند. ما با تصویرش ترسیدیم اما هزاران هزار نفر عزیزانشون به دست همین وحشی ها کشته شدند یا به بردگی رفتند. هر مرد و زنی جلوی اینا می ایسته، شجاع ترینه. که اگه نبودند، فیلم نبود، واقعیتِ همین تهران بود و الان توی هزار تا سوراخ پنهان شده بودیم.»
حامد عسکری شاعر و ترانه سرا نیز در یک استوری اینستاگرامی نوشت: «از وقتی که شنیدم حرومزاده داعشی گفت دو تا حوری اینجان، برسونید خودتون رو، از شدت دندون قروچه فک درد گرفتم و صدای گردش خون تو شقیقه هام رو می شنوم» . همچنین سیدمحمود رضوی تهیه کننده سینما و تلویزیون در توئیتی آورد: «پایتخت امشب کاری کرده که مردم توی همه خونه ها حس کنند که اگر داعش پاش به این مرزوبوم باز می شد، چه اتفاقاتی برای ناموس همه ما می تونست بیفته. اجر بچه های اوج و تیم پایتخت با شهدای مدافع حرم» . مهرداد میناوند بازیکن سابق تیم ملی فوتبال نیز با انتشار تصویر مشهور شهید محسن حججی در اینستاگرامش نوشت: «دیشب فقط یک سکانس از سریال طنز پایتخت از ترس نفسمان را در سینه حبس کرد و تنمان را لرزاند. چی در دل این شهید بود که در وسط معرکه واقعی حتی ذره ای ترس هم در وجودش نیست؟» همچنین ابراهیم داروغه زاده معاون سازمان سینمایی، حسن شمشادی گزارشگر سابق تلویزیون، حمید رسایی سیاستمدار و… از دیگر چهره هایی بودند که با اشاراتی به قسمت اخیر سریال، درباره حمله داعشی ها به اهالی «پایتخت» نوشتند. در این میان پست اینستاگرامی همسر شهید مدافع حرم بلباسی، نیز بسیار دیده شد. او با انتشار تصویری از دست اندرکاران سریال «پایتخت»، این طور نوشت: «بچه هام جواب سؤال هاشون رو گرفتند. خیلی دمتون گرم.»
دردآوره که داعشی ها به ناموس یه مرد، بگن «حوری»
مخاطبان نیز در شبکه های اجتماعی، به این قسمت از سریال واکنش نشان دادند. نیمه شب شنبه و دیروز یک شنبه فضای مجازی پر از پست هایی درباره سریال «پایتخت» بود که در بیشتر آن ها، مخاطبان به تمجید از روایت نفسگیر سیروس مقدم پرداخته بودند. برخی از نوشته ها را در ادامه می خوانید:
– فقط صدای هق هق همسرم وقتی که داعشی رفت سراغ دخترای نقی…
– و چقدر دردناک بود که جلوی مادر، چشم حرامی یک داعشی به دخترش می افتد. پایتخت ۵امشب صحنه کوچکی از ۴سال جنایت داعش در عراق و سوریه را به تصویر کشید.
– امشب در لحظه ای که لگد به صورت هما می خورد، خیلی ها جواب سوالشونو گرفتن که «چرا در سوریه می جنگیم» !
– خیلی دردآوره برای مردی که چند تا داعشی وحشی به ناموسش بگن «حوری» و کتکش بزنن. امشب همه با دیدن پایتخت ۵اینو احساس کردیم و واقعا اذیت کننده بود. فقط و فقط باید گفت برای شادی روح همه مدافعان حرم و وطن صلوات.
– به دور از دعواهای سیاسی، هر ایرانی باوجدان و شیرپاک خورده ای، امشب پایتخت ۵رو می دید، ارزش کار مدافعان حرم رو درک می کرد.
– تنها چیزی که حاتمی کیا گذرا بهش اشاره کرد، خطر اسارت ناموس ایرانی به دست داعش بود و انصافاً که سیروس مقدم، سنگ تمام گذاشت برای به تصویر کشیدنش. دست مریزاد به هر دو….
زامبی ها همیشه هستند، جدی شان نگیرید
در کنار این هیجان مخاطبان که به قسمت های اخیر «پایتخت» علاقه نشان داده اند، طبق معمول، عده ای زامبی هم بودند که به صفحه اینستاگرام بازیگران اصلی سریال مخصوصاً محسن تنابنده حمله و فحاشی کردند. اگر فرصت داشته باشید تا کمی در صفحات این زامبی های مجازی، سیر کنید، خواهید دید بسیاری از این صفحات فیک هستند و فقط برای حملات زامبی طور طراحی شده اند. شاید هرکدام از این زامبی ها، چند صفحه در اختیار داشته باشند تا بتوانند با فراغ بال، صفحه هرکسی را که می خواهند، به فحش بکشند! این گروه اندک که مطابق همیشه، سروصدایی بسیار بیشتر از وجود حقیقی شان دارند، با روش های خود سعی می کنند اعتراض شان را به اهالی «پایتخت» اعلام کنند؛ و خب اعتراض که بلد نیستند، فحش شان را می دهند و می روند! فردا هم یک قربانی دیگر پیدا می کنند و پس فردا هم همین طور. شما هم بهتر است جدی شان نگیرید.

منبع :تهران نیوز