شهادت 167 فلسطینی طی 134 روز راهپیمایی بازگشت در مرز غزه


به گزارش گروه بین‌الملل خبریان، وزارت بهداشت فلسطین امروز (شنبه/20 مردادماه) اعلام کرد از آغاز راهپیمایی‌های بازگشت در مرز نوار غزه تا کنون 167 فلسطینی به شهادت رسیده‌اند.

بر اساس گزارش وبگاه «القدس»، آمار منتشر شده از وزارت بهداشت نشان می‌دهد این راهپیمایی‌ها 18 هزار مجروح داشته است که وضعیت برخی از‌ آنها وخیم گزارش شده است.

در تظاهرات جمعه (دیروز) سه فلسطینی به شهادت رسیدند و بیش از 300 نفر دیگر زخمی شدند. «اشرف القدره» سخنگوی وزارت بهداشت اعلام کرد نوع مجروحیت زخمی‌هایی که به بیمارستان منتقل شده‌اند نشان می‌دهد تک‌تیراندازان صهیونیست‌ها عمدا نقاط حیاتی بدن فلسطینی‌ها (مانند قلب) را هدف قرار می‌دهندد.

وی در ادامه گفت نظامیان رژیم صهیونیستی بر روی هدف‌گیری تیم‌های امدادی متمرکز شده و امداد‌گر فلسطینی «عبدالله القططی» که دیروز هدف تک‌تیراندازان از ناحیه قلب قرار گرفت در حال انجام مأموریت انسانی خود برای کمک به مجروحان در شرق رفح بود.

وی در پایان از جامعه بین‌المللی و موسسات انسانی و حقوقی درخواست کرد برای توقف ظلم‌های مستمر رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین وارد عمل شوند.

راهپیمایی‌های بازگشت در 30 مارس 2018 (10 فروردین 1397) در اعتراض به محاصره غزه و نیز تأکید بر حق بازگشت آغاز شد و 134 روز از آن می‌گذرد ؛ حماس اعلام کرده این تظاهرات‌ها تا تحقق اهداف ادامه پیدا می‌کند.

انتهای پیام/م