شهردار عسلویه خبر داد شیوع بیماری‌های ناشناخته در عسلویه به علت آلودگی هوا


اصغر پاکدل امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبریان در شهرستان عسلویه اظهار داشت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا به امروز بیش از ده‌ها هزار مسافر نوروزی در مناطق دیدنی و تفریحی و سواحل شهر عسلویه حضور یافته و شهرداری نیز در پارک‌ها و سواحل برای رفاه و آسایش مسافران تدابیری اندیشیده است.

وی با اشاره به مشکلات شهر عسلویه بیان کرد: اهالی عسلویه قبل از استقرار تاسیسات نفت و گاز،  آب عسلی می‌نوشیدند اما امروزه چنین نیست.

شهردار عسلویه تصریح کرد: به واسطه شهد گل‌های گیاهان منطقه تروپیکال و به خصوص درختان حرا، عسل شهرستان عسلویه در دنیا بی‌نظیر بوده است.

پاکدل ادامه داد: متاسفانه پس از استقرار تاسیسات نفت و گازی، عسلویه تبدیل به آلاینده‌ترین شهر دنیا شده که بیماری‌های ناشناخته و مادرزادی زیادی شیوع پیدا کرده است.

وی تأکید کرد: اگر فکر و برنامه‌ای برای حذف و مقابله با حد بحرانی آلاینده‌ها در عسلویه نگردد در ده سال آینده تمام درآمد نفت و گاز در جنوب کشور، باید صرف درمان بیماری‌های اپیدمی و مادرزادی مردم جنوب کشور شود. 

شهردار عسلویه بیان کرد: همچون سال 1390 از مقام معظم رهبری درخواست داریم که به عسلویه سفر کنند و بار دیگر منبع خیر و برکات برای مردم شوند و اهالی نجیب عسلویه را از این وضعیت و آلاینده‌ها نجات دهند.

انتهای پیام/ذ