شکایت رسمی استقلال به AFCباشگاه استقلال نسبت به قضاوت داور مالزیایی معترض شد.


به گزارش پایگاه خبری خبریان ،باشگاه استقلال نسبت به قضاوت داور مالزیایی معترض شد.

تصمیمات داور مالزیایی در دیدار العین و استقلال در نتیجه بازی تاثیر داشت و همین موضوع باعث شد تا استقلالی ها نسبت به تصمیمات او رسما اعتراض کنند.

پندار توفیقی بعد از پایان مسابقه اعلام کرد که باشگاه استقلال رسما از این داور به ناظر مسابقه و مسئولان برگزاری مسابقات شکایت خواهد کرد و آنها خواهان رسیدگی به پرونده قضاوت او در این دیدار حساس هستند.

البته شکایت از داور مسابقه تاثیری در نتیجه بازی نخواهد داشت؛ اما محرومیت داوران ضعیفی از این دست و البته افزایش دقت فدراسیون فوتبال آسیا برای انتخاب داور دور برگشت، می تواند دستاورد بزرگ استقلال باشد.

استقلال برای شکست العین یک یار کم داشت

امشب استقلال با ۲ استراتژی متفاوت در دو نیمه برابر العین بازی کرد، آبی ها در نیمه اول با دستور شفر پرس را از جلوی زمین آغاز کردند و ضمن این که موقعیتی به حریف خود ندادند یکی دو موقعیت نصفه و نیمه روی دروازه حریف ایجاد کردند که البته نتیجه نداد.

اما در نیمه دوم و در حالی که همه انتظار داشتند استقلال برای کسب نتیجه تساوی عقب تر از نیمه اول بازی کند، با این حال شفر بازی هجومی را در دستور کار قرارداد و بازی مسلط آبی ها باعث شد العین مجبور به دفاع کردن شود.

در دقیقه ۵۲ بازی مامه تیام پاس بی نقص فرشید اسماعیلی را وارد دروازه العین کرد تا آبی ها در همان ابتدای نیمه دوم نشان بدهند برای پیروزی وارد زمین شده اند.

بعد از این گل بازی تحت تسلط آبی ها بود؛ اما اشتباه روزبه چشمی و سیدحسین حسینی باعث شد مارکوس برگ گل تساوی را بزند و دقیقا از این دقیقه بود که نقش مهم بن یعقوب، داور بازی شروع شد.

در دقیقه ۷۶ بازی در حالی که فرشید اسماعیلی کوچکترین برخوردی با حریف خود نداشت و به گفته تمام کارشناسان داور باید تمارض بازیکن العین را اعلام می کرد، این صحنه را خطای پنالتی اعلام کرد تا مارکوس برگ خود را برای زدن دومین گل خود آماده کند؛ اما دبل سیو حسینی باعث شد اولین اشتباه داوری به ضرر استقلال تمام نشود.

 

 

اما بعد از این صحنه استقلال که ظاهرا فقط به ۳ امتیاز بازی فکر می کرد دوباره آهنگ تهاجمی گرفت و باز هم روی پاس گل و گل فرشید اسماعیلی و تیام از حریف خود جلو افتاد تا بعد از این گل دوباره نقش آفرینی داور برای فرار العین از شکست آغاز شد و در دقیقه ۸۹ بازی در حالی که منتظری حتی برخورد جزیی هم با بازیکن العین نداشت، بن یعقوب هم به او کارت زرد نشان داد و هم نقطه پنالتی را نشان داد تا العین بتواند گل تساوی را بزند.

این عکس ها چهره بهت زده بازیکنان استقلال از تصمیم عجیب داور در ثانیه های پایانی بازی را نشان می دهد که در آن آنها کاملا ملتمسانه به بن یعقوب نگاه می کنند و از او می خواهند که شب فوق العاده آنها را خراب نکند.

آنچه مسلم است امروز استقلال برای پیروزی هم استراتژی داشت و هم استحقاق؛ اما شاید شفر و شاگردانش هرگز فکر نمی کردند برای کسب ۳ امتیاز بازی به جز برتری تاکتیکی باید با داور هم رقابت کنند.

 

 

 

 

 

عکس ها: سجاد ایمانیان

منبع :تهران نیوز