طرح سوال در هیات رئیسه مجلس و کمیته ۷ نفره حقوقی در حال بررسی است/ ارجاع به دستگاه قضایی در گروه عدم تبعیت روحانی از قانوننماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی: سوالاتی که از رئیس جمهور شد در هیات رئیسه مجلس و یک کمیته ۷ نفره حقوقی در حال بررسی است.


به گزارش پایگاه خبری خبریان ،به نقل از نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی درباره سرنوشت طرح سوال از رئیس جمهور گفت: سوالاتی که از رئیس جمهور شد در هیات رئیسه مجلس و یک کمیته ۷ نفره حقوقی در حال بررسی است.

محمد جواد کولیوند افزود: بررسی ها با این مضمون است که آیا سوالاتی که مجلس از پاسخ آنها قانع نشده است به دستگاه قضایی برود یا خیر؟

وی اظهار داشت: اگر سوالات نمایندگان از رئیس جمهور به دستگاه قضایی برود یعنی رئیس جمهور نسبت به آن سوال اقدام غیر قانونی انجام داده است.

کولیوند تصریح کرد: در صورتی سوالات به دستگاه قضایی می رود که رئیس جمهور از قانون تبعیت نکرده باشد، چرا که گاهی اوقات از قانون تبعیت می کند اما موفق نمی شود مشکل را حل کند.

وی گفت: بر فرض مثال درباره تحریم ها و گرانی رئیس جمهور از قانون خارج نمی شود اما نمی تواند مشکل گرانی را حل کند که این یک بحث است اما ممکن است در جایی دیگر خلاف کرده است و مثلا به گمرک دستور داده باشد فلان کار را انجام دهد و منجر به گرانی شده است.

کولیوند افزود: تمام هست و نیست ما برای مردم است اما تلاش می کنیم کشور را نیز آشوب زده و درگیر مسائل حاشیه ای نکنیم اگر چه مسائل اصلی امروز کشور ما معیشت و اشتغال مردم است و باید این مهم را در دستور کار داشته باشیم.

نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در راستای موارد مذکور وزیری باید استیضاح شود، این مهم صورت می گیرد یا اگر تاکید می شود رئیس جمهور باید در مسیر قرار بگیرد نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت.

کولیوند در خاتمه خاطرنشان داشت: سوال از رئیس جمهور و وزرا به واسطه این است که تیم دولت را برای کمک به اقتصاد و معیشت مردم کشور میزان و آماده تر کند.

منبع :شبکه اطلاع رسانی خبریان