عدم برنامه ریزی و هدف گذاری سبب بلا اثر شدن اقدامات مقطعی در حوزه گردشگری استفرماندار فیروزکوه گفت: تنها در صورت توجه به توسعه اقتصاد روستا و ایجاد اشتغال می توان از مهاجرت روستاییان جلوگیری کرد.


 

به گزارش پایگاه خبری خبریان، مهندس یوسفی جمارانی، فرماندار شهرستان فیروزکوه، به همراه قاسم میرزایی نیکو، نماینده مردم شهرستان های دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی از روستای گردشگری خمده بازدید کردند و هم چنین نشستی با اعضای شورای اسلامی شهر و دهیار این روستا برگزار شد.

مهندس یوسفی جمارانی در این نشست ضمن تبریک سال جدید با تاکید بر اهمیت بحث گردشگری، اظهار داشت: لازم است مجموعه تهدیدها، فرصت ها، مشکلات و پیشنهادات روستا جمع بندی و به فرمانداری ارائه گردد تا مسائل این روستا که جزو روستاهای مهم گردشگری شهرستان فیروزکوه است بررسی و جهت رفع مشکلات اقدامات لازم صورت بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به بررسی های کارشناسانه از دید گردشگری خاطرنشان کرد: باید بررسی کارشناسی از منظر گردشگری انجام گیرد و هدف ها مشخص شود تا با پیگیری های مربوطه در صنعت گردشگری، جاذبه های گردشگری شهرستان دیده شود؛ در حوزه گردشگری امور باید با مطالعه، برنامه ریزی و طرح تنظیم شده پیش رود چرا که عدم برنامه ریزی و هدف گذاری سبب بلا اثر شدن اقدامات مقطعی می شود.

فرماندار فیروزکوه تاکید کرد: باید در طرح ها به توسعه اقتصاد روستا و ایجاد اشتغال نیز توجه شود؛ تنها در این صورت است که می توان از مهاجرت روستاییان جلوگیری کرد و هم چنین فضاسازی شود تا روند مهاجرت به روستاها افزایش یابد.

انتهای خبر/