علت تاخیر در افتتاح راه آهن غرب کشور باید بررسی شود/ دانستن علت حادثه سقوط هواپیما برای نمایندگان حائز اهمیت است


 

عضوکمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از تامین ۶ میلیارد اعتبار برای چهار خط کردن محور نهاوند- آورزمان -ملایر خبر داد و افزود: این پروژه سال گذشته با تلاش های زیادی در ردیف پروژه های ملی قرار داده شد.

 

وی افزود: تمام اقدامات لازم در راستای ردیف دار شدن این پروژه انجام شد تا طرح به سوی پروژه های ردیف دار ملی سوق داده و ازاعتبار ملی بهره مند شود.

 

بهرام نیا همچنین افزود: برای اجرای پروژه نهاوند-  بروجرد ۱۰ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بودجه تامین شده است.

 

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اگر بخواهیم عملکرد وزیر راه را مورد ارزیابی قرار دهیم تنها یک موضوع نمی تواند در استیضاح و عدم استیضاح وزیر راه دخیل باشد تصریح کرد: در این راستا باید تمام حوزه ها از جمله زمینی، هوایی، دریایی، ریلی، شهری و .. مدنظر و ارزیابی شود.

 

*استیضاح وزیر مسکن، راه و شهرسازی کلید خورده است

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر استیضاح وزیر مسکن راه و شهرسازی کلید خورده است و  قطعا نمایندگان مجلس نیز برای آن حرفهایی خواهند داشت اضافه کرد: در این راستا عملکرد وزیر راه مورد بررسی قرار گفته و پس از ارزیابی به دست آمده مجلس در رابطه با استیضاح ایشان اظهار نظر می کند.

 

بهرام نیا با اشاره به اینکه حکم استیضاح وزیر راه به دست هیئت رییسه رسیده و اکنون فرآیند مراحل اداری را طی می کند گفت: در این راستا وزیر راه در صحن مجلس حضور پیدا می کند و نمایندگان نیز ارزیابی های خود را ارائه خواهند کرد.

 

وی در ادامه سخنان خود در خصوص سقوط هواپیمای ATR با بیان اینکه این حادثه تلخ برای خانواده های ایرانی از جمله خانواده هایی که در این حادثه جانشان را از دست دادند تبعات منفی داشت افزود: بررسی علل حادثه نیز برای نمایندگان مجلس بسیار مهم است اما در این راستا اکنون نمی توانیم اظهار نظر کنیم که قصور از چه ناحیه ای بوده است بطوریکه ابتدا باید تمام جوانب در نظر گرفته شود.

منبع: شبکه اطلاع رسانی خبریان

انتهای پیام/