لاریجانی: سازمان محیط زیست چاره‌ای برای مشکل ریزگردهای خوزستان بیاندیشدرئیس مجلس گفت: محیط زیست چاره‌ای برای مشکل ریزگردهای استان‌های جنوبی بیاندیشد.


 

به گزارش پایگاه خبری خبریان ،علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست ویژه رسیدگی به ریزگردهای خوزستان، در سخنانی، اظهار داشت: اکنون مسئله ریزگردها در استان خوزستان پیچیده‌تر شده است، رئیس سازمان محیط زیست معتقد است اگر ما حدود ۶۰۰ میلیون متر مکعب آب داشته باشیم، می‌توانیم مرطوب‌سازی برخی کانون‌های ریزگردها را انجام دهیم، مرطوب‌سازی باید با سرعت بیشتری انجام، تا مشکل مردم حل شود.وی افزود: وزارت نیرو حق‌آبه محیط زیستی را کامل اختصاص دهد تا مرطوب‌سازی کامل‌تری انجام شود.

رئیس مجلس تصریح کرد: منابع آبی در کشور کم است و جهاد کشاورزی هم باید مصرف بهینه را رعایت کند، تا نتایج بهتری حاصل ‌شود؛ محیط زیست چاره‌ای برای مشکل ریزگردهای استان‌های جنوبی بیاندیشد.

لاریجانی با بیان اینکه مسئله رسیدگی به ریزگردهای خوزستان باید سرعت یابد، افزود: سازمان محیط زیست باید فکری به حال خوزستان، ایلام، سیستان و بلوچستان و سایر استان‌های درگیر بکند و برای هرکدام برنامه و مدلی خاص داشته باشد.

براساس این گزارش، وزرای جهاد کشاورزی، نیرو و نیز استاندار خوزستان نیز در این جلسه حضور داشتند و اقدامات و برنامه‌های خود را در حوزه مقابله با ریزگردها تشریح کردند

منبع :تهران نیوز