ما هیچ سلاح شیمیایی در اختیار نداریم


به گزارش گروه بین‌الملل خبریان، در حالی که در هفته‌ها و روزهای اخیر مقام‌های مختلف غربی به بهانه استفاده دولت سوریه از حملات شیمیایی، دمشق را به حملات نظامی تهدید کرده‌اند، نماینده سوریه در نشست سازمان ملل در ژنو گفت که دولت و ارتش سوریه اصلا هیچ سلاح شیمیایی در اختیار ندارد.

«حسام الدین آلا» نماینده سوریه در نشست امروز چهارشنبه «خلع سلاح اتمی» سازمان ملل در ژنو گفت: «سوریه اصلا نمی‌تواند از سلاح‌های شیمیایی استفاده کند چرا که باید ساده و صریح گفت، (دولت و ارتش سوریه) هیچ سلاح شیمیایی در اختیار ندارد».

نماینده سوریه در واقع به توافق سال 2013 «جان کری» و «سرگئی لاوروف» وزرای خارجه وقت آمریکا و روسیه درباره سلاح‌های شیمیایی سوریه اشاره کرد.

پس از این توافق، دمشق با نظارت سازمان منع سلاح‌های شیمیایی (OPCW) اقدام به امحا و انتقال زرادخانه سلاح‌های شیمیایی خود به خارج از سوریه کرد.

اظهارات این مقام سوری در واکنش به جنجال‌های اخیر مقام‌های غربی به ویژه اظهارنظر اخیر سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ماجرا شد؛ اظهاراتی که در آن ادعا شده دولت و ارتش سوریه از سلاح‌های شیمیایی علیه معارضان و مخالفان استفاده کرده است.

انتهای پیام/م


عضویت در کانال تلگرامی بین‌الملل و سیاست خارجی خبریان