مسئولان اقتصاد مقاومتی را در کشور عملیاتی کنندنماز عبادی سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم مومن و ولایتمدار در سراسر استان تهران برگزار شد.


به گزارش پایگاه خبری خبریان ،نماز عبادی – سیاسی جمعه با حضور پرشور مردم خداجو و آحاد مختلف جامعه در میعادگاه‌های نماز جمعه شهر تهران و تمام شهرستان‌ها و بخش‌های مختلف استان تهران اقامه شد.

ائمه جمعه شهر تهران و شهرستان‌های استان تهران در خطبه‌های امروز پس از توصیه خود و نمازگزاران به تقوای الهی به بیان نکات اعتقادی و مسائل روز پرداختند.

 

 

مشروح خطبه‌های نماز جمعه استان تهران:

 

آیت الله کاظم صدیقی

امام جمعه موقت تهران: مسئولان گذشته را فراموش و کار جهادی را شروع کنند
آیت‌الله کاظم صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران پس از دعوت خود و عموم مردم به رعایت تقوای الهی در باب اهمیت امر به معروف و نهی از منکر اظهار داشت: عده‌ای به قدری جسور شده‌اند که آمر به معروف را یک مزاحم می‌دانند. امر به معروف لطف خدا و خیرخواهی است اما چه کنیم که بد عمل کردیم. گردن کلفت‌ها را رها کردیم و به ضعیفان چسبیدیم.

وی خطاب به مسئولان امر به معروف و نهی از منکر تاکید کرد: شما راه امام حسین(ع) را بروید و از بالا شروع کنید. ایشان با چپاولگران حکومت برخورد کردند و با مردم کوفه کاری نداشتند. نمی‌گوییم که حساس نباشید، خیر، اما گردن‌ کلفت‌ها را کنترل کنید و نگذارید چپاول کنند.

خطیب جمعه موقت تهران بار دیگر یادآور شد: باید با گردن کلفت‌ها برخورد کرد و بر سر آن‌ها فریاد زد. همه از مسئولان الگو می‌گیرند و اگر مسئول غیرت داشته باشد همه مردم نیز راه او را می‌روند. قیام سیدالشهدا(ع) قیام شخصی نبود و حساب و کتاب داشت. امام حسین(ع) راز مبارزه با ظلم و فساد و سنگر زمین خوردگان است و هر کسی به این سنگر پناه بیاورد، نجات پیدا می‌کند.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه ترس از جنگ و تحریم ضد هویت عاشوراست، گفت: ما در غوغای تبلیغاتی که از طرف دوست و دشمن می‌رسد و سعی بر مضطرب کردن جامعه دارد، راه خود را می‌رویم و همانند ۴۰ سال گذشته ادامه می‌دهیم. تجهیزات دفاعی و پزشکی ما امروز زبانزد شده است. در آغاز جنگ تحمیلی محتاج پزشکان بنگلادشی و پاکستانی بودیم اما طبیبان ما در دنیا حرف اول را می‌زنند و در جای جای این کشور رشد جهشی می‌بینیم.

*ملتی که هشت سال جنگ دیده را از چند روز جنگ اقتصادی نترسانید
وی افزود: ملتی که هشت سال جنگ را به خود دیده است، چند روز جنگ اقتصادی را هم به راحتی تحمل می‌کند. مسیر شهدا، رزمندگان و ایثارگران جزو خطوطی می‌باشد که توسط امام حسین(ع) به ما رسیده است.

خطیب موقت جمعه تهران در خطبه دوم خود به اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با خبرگان رهبری مبنی بر جنگ تبلیغاتی دشمنان علیه ملت و مسئولان اشاره کرد و بیان داشت: خداوند حتی به بندگان گناهکارش هم می‌فرماید که از رحمت من ناامید نشوید.

آیت‌الله صدیقی در تکمیل اظهاراتش تصریح کرد: ناامیدی یک نفر در جامعه موجب عمومی شدن آن می‌شود و ملت مایوس نمی‌تواند حماسی باشد و در مقابل دشمنان سینه‌ سپر کند. کسانی که در مسیر تبلیغات دشمن قرار می‌گیرند، از شایعه‌پراکنی دوری کنند.

وی در ادامه از لزوم برخورد منصفانه با مسئولان تاکید کرد و گفت: مسئولان ما هم باید انتقادپذیر باشند و پاسخ انتقادات را به بهترین صورت بدهند. مسئولان باید از حالا به بعد به میان مردم بیایند و کار جهادی خود را شروع کنند.

*بقاء انقلاب در گرو رونق‌دهی به محرم و صفر است
خطیب موقت جمعه تهران با اشاره به اهمیت اقامه باشکوه عزای حسینی گفت: آغاز انقلاب از محرم و صفر بوده و بقاء آن هم منوط بر پررونق نگه داشتن محرم و صفر است که امسال نیز جلوه‌های جدید و تازه‌ای را دیدین.

آیت‌الله صدیقی چرا فکر می‌کنیم محور اقتصاد ما دلار است؟ قیمت کالاهای مصرفی ما چه ربطی به دلار دارد؟ مگر همه کالاهای ما از خارج وارد می‌شوند؟ چرا باید قیمت همه اجناس افزایش پیدا کند؟ مگر ما در داخل تولید نداریم؟

*قیمت خودرو نمونه بازار جنگ تبلیغاتی دشمنان است
وی افزود: ما انتقاد داریم و مطالب مردم را حق می‌دانیم. با بازاری‌ها دیدار داشتم که واقعا مطالبات بر حقی دارند و برخی با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنند. نگذاریم هر کس هر طور که دلش خواست رفتار کند و قیمت اجناس را به دلخواه خودش افزایش دهد.

خطیب موقت جمعه تهران به ذکر یک مثال از جنگ تبلیغاتی دشمنان اشاره کرد و گفت: قیمت خودرو نقطه ضعف کوچکی است که دشمنان با استفاده از جنگ تبلیغاتی آن را بزرگنمایی می‌کنند و قصد ایجاد اضطراب در جامعه را دارند.

*چرا باید منت فرانسه را بکشیم اما به دانشمندان خود بی‌توجه باشیم؟

آیت‌الله صدیقی بخش دیگر اظهاراتش را به تجلیل از دانشمندان متدین داخلی اختصاص داد و مطرح کرد: نخبگان دانشگاه علم و صنعت ماشینی را طراحی کرده‌اند که از زاهدان تا اردبیل را با یک باک بنزین می‌رود و در هر ۱۰۰ کیلومتر فقط ۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند. چرا باید انقدر منت فرانسه را بکشیم ولی به دانشمندان داخلی خود اهمیت ندهیم؟

وی موضوع آتش زدن کنسولگری ایران در شهر بصره عراق هم از قلم نینداخت و در اشاره‌ای کوتاه ابراز داشت: آشوب و فتنه بصره و مختصری در آبادان نشانه حضور شیطان است. مردم ایران و عراق امام حسین(ع) را دارند. من نیز پذیرایی مردم عراق از ایرانیان در اربعین را دیده‌ام. آن‌ها شیداگونه پذیرایی می‌کنند و حتی پای زوار را هم می‌بوسند.

خطیب جمعه موقت تهران جریان فتنه را بسیار خطرناک دانست و عنوان کرد: در جریان بصره پول‌های آمریکا و عربستان فعال بوده است. ملت ایران در حفاظت از عتبات عالیات عراق خون جوانانش را هدیه کرد و اگر مردم و مسئولان این دو ملت مراقبت نکنند، زیان‌های آن قابل جبران نخواهد بود.

* دولت نیجریه بدنامی خود را ادامه ندهد
وی هم‌چنین به هزارمین روز بازداشت آیت‌الله شیخ ابراهیم زکزاکی اشاره کرد و یادآور شد: این عالم برجسته روز قدس را در نیجریه احیا و بغض آمریکا را متوجه خود کرد. این عالم بزرگوار نه آشوب کرده و نه کار اشتباهی انجام داده اما نمی‌دانم چرا با پاکان و افتخارات مملکت خودشان این‌گونه برخورد می‌کنند. ما به دولت نیجریه توصیه می‌کنیم که این بدنامی را ادامه ندهد و این شیخ آزاده را آزاد کند.

خطیب موقت جمعه تهران در ادامه ضمن آرزوی صلابت بیشتر برای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: حمله موشکی مقتدرانه سپاه ما به منطقه کردستان عراق بیانگر اشراف اطلاعاتی عزیزان است. این موشک تیر غیبی بود که دقیقا منطقه اجتماع ظالمان را نشانه گرفت و اقتدار جمهوری اسلامی در دنیا را تثبیت کرد‌.

*عاشورا حتی در کشورهای کفر هم تعطیل نمی‌شود
آیت‌الله صدیقی در پایان نیز از دولت آذربایجان خواست که با عزاداران حسینی مدارا کند و به دل‌های پرعشق عاشقان حسینی فشار نیاورند چرا که عاشورا حتی در کشورهای کفر هم تعطیل نمی‌شود.

 

حجت الاسلام اسماعیلی

امام جمعه قرچک: مسئولان اقتصاد مقاومتی را در کشور عملیاتی کنند
حجت الاسلام و المسلمین حجت اله اسماعیلی امام جمعه شهرستان قرچک در خطبه های نماز جمعه این شهرستان اظهار داشت: آثار و برکات نتایج عاشورا که امروز در تاریخ می بینیم و عامل سعادت جامعه، محصول مقاومت است.

وی گفت: امروز بالاترین فن آوری در دنیا ، فن آوری حقیقت انسانی و فضیلت ها است، انسان های مال مکتب اسلام ناب است و اگر در مقابل علمی و فن آوری هسته ای به اصالت انسان و حقیقت انسان توجه شود می ارزد.

اسماعیلی بیان کرد: برزرگترین نگرانی دنیای استکبار الگو قرار گرفتن ایران اسلامی در این سیر صعودی است، منطق اسلام ناب در مکتب امام حسین (ع) حاکمیت صالح، سالم و عادل است، میزان انتخاب و انتصاب در مسندهای مدیریتی و تصمیم گیری، فضیلت، شرافت و معنویت است ، اگر این نباشد ده ها تخصص هم داشته باشد، جانی ، خائن، مزدور ، مفسد فی الارض ، اختلاسگر ، محتکر می شود.

وی تاکید کرد: امروز سردمداران دنیای باصطلاح پیشرفته غرب امنیت اخلاقی ، اجتماعی و انسانی بشریت را به خطر انداختند، دم از حقوق بشر می زنند، ولی ملت های شریف و صاحب مقدس ترین آئین و فرهنگ انسانی را ناقص حقوق بشر می خوانند ، این یعنی جابجایی فضیلت ها و ریلت ها حق و باطل است.

امام جمعه قرچک افزود: ملت، دولت و رهبری که حامی مظلومان است ، مدافع شرافت و آزادی است ، منادی مهربانی و صلح ، پرچمدار هدایت و تربیت الهی است.

وی تصریح کرد: تمام دستورالعمل ها و منشورها و نقشه های جامعه اروپایی وآمریکایی ریشه در فساد دارد مشاوران آنها بالاترین شاخصه ویژگی شان همجنس گرایی و شوت گرایی است و عقل ، ارزشها تعطیل و هدفشان نابودی اصالت انسانی است و آن وقت عده ای نفهم در کشورما مجری و عمله چنین تفکری هستند.

اسماعیلی گفت: آقایان مسئول و دولت محترم فقط مردم را دعوت به صبر و مقاومت نکنید، مردم وظیفه دینی شان را بلد هستند، برای اسلام و انقلاب هیچ کم نگذاشتند و نمی گذارند، شما تکان بخورید و اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنید ، قشر ضعیف را دریابید ، در مدیریت ها اصلاح را شروع کنید، مراکز تصمیم گیری را از صاحبان افکار امپریالیستی و وابستگان غربی بگیرید.

وی خاطرنشان کرد: امروز اختلاف و دعواهای مسئولین را به هیچ وجه نمی پذیریم، دود دعوا به چشم مردم می رود، امروز کفر گذاشتن دعواها و اختلافات سلیقه ای و جناحی و دوری از اتهام یکدیگر تنها راه مقابله با توطئه دشمن است ، همه مشکلات ما ناشی از سوء مدیریت است و باید جبران شود.

امام جمعه قرچک افزود: به تعبیر و دیدگاه بلند و حقیقی رهبر عزیز می توانیم شیطان بزرگ را مهار کنیم ، رفع مشکلات داخلی کار آسانی است، مدیریت انقلابی و جهادی لازم دارد ، مدیران میلیاردی نمی توانند در جنگ اقتصادی شرکت کنند،.

وی در پایان تاکید کرد: امروز منطق امام حسین (ع) ایران اسلامی را عزیز و قدرتمند کرده است ، چه کسانی این منطق را محکم پذیرفتند رهبر فرزانه ملت شریف و جوانان حزب الله ، بسیج قهرمان، سپاه پاسداران ، ارتش ولایتی و نیروی انتظامی مطیع ولایت دنیای مسکبر را در منطق به زانو در آورده است.

 

حجت الاسلام ترابی

امام جمعه رباط کریم: دولت ناکارآمدها را کنار بگذارد
حجت الاسلام ترابی امام جمعه رباط کریم در آیین عبادی سیاسی روز جمعه این شهر اظهار کرد: راه سعادت اطاعت از امر خدا و پیروی از دستور خدا است و یکی از پیام های تاثیر گذار عاشورا این‌ است که تمام یاد بود های این حادثه با خون نوشته شده است.

وی گفت: یکی از دغدغه های مردم مشکلات اقتصادی هستتد که به گفته مقام معظم رهبری راه حل این مشکل خالی کردن پشت دولت نیست اما دولت نیز باید ناکار آمدها را کنا بگذارد و برخوررد قاطع داشته باشند با مفسدین و غارت گران اقتصادی تا درس عبرت شود .
امام جمعه رباط کریم با اشاره به حوادث اخیر عراق و بصره، ابراز کرد: انقدر فشار زیاد شد که با توطئه های انجام شده این اتفاق افتاد دشمن می خواهد تفرقه بیندازد و فاصله میان دولت و ملت ایران و عراق ایجاد کند.

وی تاکید کرد: باید تقدیر و تشکر کرد از تمام نیرو های نظامی کشور، این عزیزان شبانه روز تلاش می کنند تا احدی نتواند نگاه چپ نتواند به کشور کند.

 

حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور

امام جمعه بخش گلستان: ترس ملت ما از ضعف مدیریت‌ها می باشد/ شعار مردم ایران شعار امام حسین (ع) است
حجت الاسلام والمسلمین محمود نورپور امام جمعه بخش گلستان در خطبه‌های نماز جمعه خود باتاکید بر اهداف امام حسین (ع) از قیام عاشورا، بیان داشت: بدون تردید قیام امام حسین (ع) در راه حق و بر حق بود و در جهان هر چیزی که حق باشد بر باطل پیروز خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به عمق و معنویت حادثه عاشورا، تصریح کرد: این حادثه از حوادث عجیب روزگار و حوادث بینظیر عالم می باشد و هرگز حادثه‌ای نظیر عاشورا پیدا نخواهید کرد که اوج مظلومیت امام حسین (ع) و یارانش و اوج خشونت دشمنان اسلام و قرآن در آن دیده شود.

حجت الاسلام والمسلمین نورپور با گرامیداشت هفته امر به معروف و نهی از منکر، بیان داشت: این دو امر جزو دو رکن مهم در اسلام می باشند و حتی می توان گفت اجرایی شدن دیگر واجبات در گرو اجرایی شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه می باشد.

وی همچنین به اهمین نهضت عاشورا در طول تاریخ اشاره کرد و گفت: دشمنان بی‌نشان و با نشان از عاشورا و عزاداری‌های این دهه همراه با درک پیام‌های ماه محرم می ترسند، چراکه عاشورا است که انقلاب، کشور، اسلام و مردم را حفظ کرده است و سبب پیروزی هشت سال دفاع مقدس شد.

امام جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به لزوم ایستادگی در برابر ظلم ظالمان و مقابله با یزیدها و معاویه‌های زمان، خاطرنشان کرد: اگر حتی آب را بر روی ما ببند بازهم در برابر دشمنان خواهیم ایستاد و شعار ما شیعیان شعار حسین بن علی (ع) می باشد و ملتی که عاشورایی است نه از آمریکا، نه هم دستانش و نه از تحریم‌ها ترسی ندارد بلکه از ضعف مدیریت‌ها و طمع ورزی برخی زالو صفتان در هراسیم‌.

 

حجت الاسلام محسن محمودی

امام جمعه موقت ورامین: دشمن از تجمع و عزاداری ها با شکوه می ترسد
سید محسن محمودی در خطبه های نماز این هفته شهرستان ورامین ضمن دعوت خود و دیگر نمازگزاران به تقوای الهی طی سخنانی اظهار داشت: قرآن انسان ها را از تاریکی به سوی روشنایی رهنمون می سازد و حسین هم بشریت را از ظلمت های جهل و ظلم به سوی هدایت راهنمایی کرد و قرآن در قیامت شفاعت می کند و حسین هم شفاعت کننده روز جزا است، قرآن شفا بخش مومنین است وتربت امام حسین (ع) هم شفا بخش است.

تجمعات ظهر عاشورا و عصر تاسوعا از اهمیت ویژه ای برخوردار است

محمودی در ادامه با اشاره به اینکه عزاداری مستحب ومستحب موکد است افزود: هر چیزی که سبب تضعیف مذهب شود حرام است و درمورد قمه زنی هیچ دستوری و توجیهی نداریم و امروز که دستاویز دشمن شده است دارای اشکالات فراوان است.

وی با بیان اینکه در ایام عزاداری نباد از شعرهای نامناسب و سبک با سبک های زشت در نوحه خوانی ها استفاده شود گفت: روضه های خلاف و دروغ، مزاحمت ها، از نظر بستن راه تردد مردم و بلندگوی بلند نیز دارای اشکال شرعی است.

خطیب جمعه ورامین با جدی دانستن اقامه نماز ظهر عاشورا بیان داشت: باید به سیره و سنت امام حسین (ع) اقتدا کرد و حتما دسته جات عزاداری در روز عاشورا باید به خیابان ها بیایند که در شهرستان ورامین طی سال های قبل هیئات به سوی میدان امام حسین(ع) حرکت مر کردند امسال هم همینطور عمل کنند و در سطح خیابان های شهر باید در روز عاشورا مملو از عزاداران باشد چرا که روز عاشورا روز به رخ کشیدن عزت و عظمت شیعه است و باید تذکرهایی در این زمینه بدهم که متاسفانه برخی از هیئات دیر به سطح خیابان ها می آیند و یا جمعیت کمی دارند که یکی از علت های آن عزاداری کردن تا دیروقت شب قبل است که یک روش غلط محسوب می شود و آسیب به عزاداری وارد می کند و خواهش ما این است که هیات زمان عزاداری را در شب کوتاه کنند تا صبح دسته های عزاداری بتوانند در خیابان ها و شهر حضور داشته باشند.

محمودی اجتماع عصر تاسوعا را نیز بسیارمهم داست و افزود: سال ها بود که بسیاری از شما اظهار می کردید چرا یک اجتماع یکپارچه و باشکوه نداریم و همه دست در دست یکدیگر دادند و اجتماع عصر تاسوعا شکل گرفت و سال به سال نیز باشکوه تر شد امسال هم انشااله عصر روز چهارشنبه از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه عصر تجمع بزرگ تاسوعا رگزار خواهد شد و از همه خواهران و برادران می خواهیم پیام رسان و مبلغ این حرکت باشید و در آن نیز شرکت کنید.

امام جمعه موقت ورامین اظهار داشت: هر چه قدر میزان تجمع و عزاداری ها با شکوه تر برگزار شود دشمن بیشتر می فهمد که با نیرنگ خدعه نمی تواند به ما آسیب وارد کند و این سنت ها را کمرنگ نماید چرا که دشمن این مناسبتها را در تعارض با اهداف خود می بیند و وقتی این عزت و عظمت، و این حرکت عاشورایی ملت ایران را مشاهده می کند در فکر می رود و این حرکت مشت محکمی بر دهان یاوه گویی بیگانگان می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه باید از مشارکت فعال مردم مومن در بازسازی عتبات تقدیر کنیم گفت: بازسازی صحن حضرت زهرا(س) در نجف اشرف به پایان رسید و شما عزیزان در آن سهیم شده اید و هم اکنون بازسازی صحن حضرت رقیه و حضرت زینب در کربلا آغاز شده است و این ها نشانه عنایت مردم به اهل بیت است.

استقلال و اقتدار بین المللی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است

محمودی با اشاره به بحث دستاوردهای انقلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب گفت: استقلال و اقتدار بین المللی یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است و این استقلال از طریق شعارهای انقلاب بود چرا که ما از دوران قاجار تا پهلوی کاملا وابسته بودیم و امروز ایران مستقل ترین کشور جهان است که سران کشورهای دیگر به این موقعیت غبطه می خوردند و سران کشورها به مسئولان ایران می گویند ای کاش ما می توانستیم مثل شما آزاد حرف بزنیم.

خطیب جمعه ورامین با بیان اینکه در ایام امر به معروف و نهی از منکر قرار داریم افزود: امام حسین (ع) پرچمدار عمل به این ۲ فریضه الهی بود لذا این ایام به این نام نامگذاری شده است و این ۲ فریضه از مهم ترین و مترقی ترین احکام اسلاماست که متاسفانه مورد غفلت واقع شده است و در نظام اسلام اصل هشتم قانون اساسی مربوط به این دو فریضه است و قانون نیز توسط مجلس مورد تصویب قرار گرفته که با کمال تاسف به طور جدی اجرا نمی شود.

وی اظهار داشت: امروز با نا هنجاری های جدی مواجه هستیم و دشمن در جنگ نرم با تمام ابزارهای انحرافی به جنگ با ما آمده است و میبینیم با شیوع مشروبات الکلی که یک تهدید جدی محسوب می شود و ناهنجاری ها و بد حجابی ها و بی عفتی ها را به اجتماع ما وارد کرده است و از یک سو دشمن با صدها شبکه ماهواره ای با ما می جنگد و از سوی دیگر هم شاهد برخی مدیریت های بی تعهد و بی انگیزه هستیم و اکنون شاهد این هستیم که زیرکانه چادر مشکی و حجاب برتر زنان مسلمان را خدشه دار می کنند که حضور باشکوه زنان محجبه و مومن تهرانی در مراسم تشییع۱۳۵ شهید مشت محکمی بر دهان این آدم های منحرف و کج فهم بود.

محمودی در اعتراض به گرانی ها، کاهش ارزش پول و وضعیت بازار گفت: ملت ایران این عملکردها را قابل قبول نمی دانند و این مدیران بی کفایت را نخواهند بخشید و مردم نیز باید بدانند که دشمن می خواهد با این فشارهای اقتصادی ما را زمین گیر کند و لذا صبر و مقاومت مردم است که توطئه های دشمنان را خنثی می کند.

وی در خصوص احتکار های اخیر بیان داشت: چرا نباید ما مردم به خودمان رحم داشته باشیم چرا باید احتکار کنیم و بازار سیه درست کنیم و رزق و روزی حلال را به دست خودمان حرام و آلوده کنیم، بیاییم با با قناعت و صرفه جویی و همدلی به یکدیگر رحم کنیم، قطعا اگر مردم در تولید داخلی و تکیه به منابع داخلی همتداشته باشند و اگر مدیران و مسئولان به سخنان رهبری در موضوع اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشانند در آینده نه چندان دور ایران جز قدرت های دنیا خواهد بود.

امام جمعه اسلامشهر: تبلیغ دشمن علیه عزاداری برای کم‌رنگ کردن راهپیمایی اربعین حسینی است
حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نوروزی در خطبه‌های نماز جمعه ۲۳ شهریورماه با توصیه به تقوا، به ماه محرم و ویژگی‌های حاکمان آن اشاره کرد و گفت: بزرگان اهل سنت نقل کردند که پیامبر فرمود اگر معاویه را در منبر من دیدید او را بکشید اما مسلمان‌ها سستی کردند و عمل نکردند و معاویه بر سر اسلام آمد و بعدازآن پسرش یزید حکومت کرد.

وی با اشاره به جنایت و خباثت یزید گفت: در میان بنی‌امیه از همه آنان سرکش‌تر بی‌دین‌تر و گستاخ‌تر برای از بین بردن دستورات اسلام یزید بن معاویه بود. یزید شارب الخمر، قمارباز، سگ‌باز، میمون‌باز و زناکار بود. یزید با این جنایات سه سال خلافت کرد سال اول عاشورا ایجاد شد و سال دوم به مدینه لشگری فرستاد و سه روز جان و مال و ناموس اهل مدینه را بر لشگریان یزید حلال شد. لشگریان یزید در مسجد مدینه انقدر گشتند که استخری از خون ایجاد شد و دست‌ها و پاهای مردم در آن شناور بود.

نماینده ولی فقیه در اسلامشهر اعلام کرد: امروز باقی‌ماندگان و پیروان آل ابی سفیان و بنی‌امیه تلاش می‌کنند با تبلیغات و جنگ روانی یزید و معاویه را تبرئه کنند در فضای مجازی ۳۰۰ سایت فارسی‌زبان علیه دین و امام حسین تبلیغ می‌کنند. می‌گویند بعد از ۱۴۰۰ سال برای چه عزاداری می‌کنید؟ اگر امام حسین با یزید بیعت می‌کرد و خلافت یزید را به رسمیت می‌شناخت اثری از اسلام باقی نمانده بود امام حسین با خون خود و اصحابش اسلام را زنده کرد و فرمودند وجود آمدن اسلام به‌وسیله پیامبر خاتم بود و بقایش به‌وسیله حسین بن علی و نهضت کربلای ایشان بود.

وی متذکر شد: باقی‌ماندگان پیروان بنی‌امیه به عزاداران حسینی در عربستان و بحرین حمله کردند و ابزارهای عزاداری آنان را گرفتند سؤال مطرح می‌شود که اگر عزاداری امام حسین اثری ندارد چرا این‌همه علیه آن تبلیغ می‌شود؟ همه این تبلیغات سو در ۳۰۰ رسانه فارسی‌زبان که با پول کشورهای خلیج‌فارس و برنامه‌ریزی انگلیس و اسرائیل انجام می‌شود مقدمه‌ای است که امسال راهپیمایی بیش از ۲۰ میلیونی اربعین کم‌رنگ شود اما کسانی که با شنیدن نام حسین اشک بر چشمانشان جاری می‌شود چنین چیزی را نمی‌پذیرند.

حجت الاسلام نوروزی خاطرنشان کرد: خاندان و اصحاب امام حسین گرسنگی و تشنگی را تحمل کردند بچه‌های خردسال تشنه بودند اما هیچ‌وقت تسلیم بنی‌امیه نشدند شعار ملت ایران در روز تاسوعا و عاشورا همان شعار امام حسین یعنی هیات من الذله خواهد بود.

وی به حدیثی از امام صادق در مورد روز عاشورا اشاره کرد و گفت: امام صادق می‌فرمایند: عاشورا روزی است که قامت شریف حسین روی خاک افتاد و اصحاب او هم در اطرافش به خاک افتادند. امام رضا از پدر بزرگوارشان حضرت موسی بن جعفر نقل می‌کند که زمانی که دهم محرم می‌شد روز حزن و اندوه و مصیبت و اشک حضرت بود و می‌فرمود عاشورا روزی است که در آن حسین کشته‌شده است.

امام جمعه اسلامشهر گفت: امام رضا می‌فرمود هر کس در روز عاشورا کسب‌وکار را رها کند خداوند پاداش‌های دنیوی و اخروی را به او می‌دهد و هر کس عاشورا روز مصیبت و اندوه و اشکش باشد خداوند روز قیامت را روز شادی و سرور و روشنی چشم قرار می‌دهد.

 

حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند

امام جمعه فیروزکوه: امر به معروف و نهی از منکر منجر به امنیت اعتقادی و فرهنگی جامعه می شود
حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند، امام جمعه شهرستان فیروزکوه در خطبه های اول نماز عبادی – سیاسی جمعه گفت: انسان باتقوا جز صلح و آشتی نمی شناسد، انسانی که دست به بدی می زند انسان فاجر و بزهکار است؛ اگر در جامعه امر به معروف و نهی از منکر رواج داشته باشد خوب است، اگر برخی انسان ها راه هدایت را نپذیرند راه گناه را انتخاب کرده اند، بنابراین جا دارد در جامعه امر به معروف و نهی از منکر تداوم داشته باشد و همگان این فریضه الهی را انجام دهند.

وی افزود: برای جامعه اسلامی و شیعی بد است که وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را تنها بر مسئولین واگذار کنیم؛ اگر کسی مرتکب منکر شد، اگر اولین کس به او تذکر دهد این امر رواج نمی یابد، همه این وظیفه را بر دوش مسئولین می اندازند؛ همه باید در این میدان حاضر شویم وگرنه مردم در شهر امنیت اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی نخواهند داشت.

امام جمعه فیروزکوه با تاکید بر این که امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد، بیان داشت: عمل امام حسین (ع) را به عنوان سرلوحه زندگی خود کنید تا زندگی معنوی و دینی و پر از آرامش داشته باشیم.

خطیب نماز جمعه شهرستان فیروزکوه در ادامه تصریح کرد: توجه به درس‌های عاشورا برای همه هیئات مذهبی باید در اولویت باشد؛ درسی که حسین (ع) داد درس مبارزه با استکبار و از خود گذشتگی است؛ باید تاکید کنم که هیئات مذهبی در روز تاسوعا و عاشورای حسینی رعایت شرایط را داشته باشند؛ این نکته را توجه کنید که از نماز غافل نشوید؛ به بهانه عزاداری نماز را به تعویق نیندازید چرا که امام حسین (ع) در عاشورا به شهادت رسیدند تا نماز و دین احیا شود.

وی در ادامه با اشاره به جنگ رسانه ای، اذعان داشت: امروزه جنگ رسانه ای و روانی در کنار جنگ اقتصادی است؛ این جنگ مورد غفلت بسیاری است، هدف از این جنگ این است که مردم را مایوس کنند و بگویند نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ناکارآمد است؛ مردم را به سکولاریسم هدایت می کنند که این در زمان طاغوت هم وجود داشت، می گفتند روحانیون به سیاست کاری نداشته باشند و به نماز و روزه خود بپردازند؛ با این تبلیغات سعی در مایوس کردن مردم دارند.

حجت الاسلام والمسلمین امیری ارجمند با اشاره به حمله به کنسولگری ایران در بصره گفت: هدف این است ایرانیان را در کشورهای دیگر منزوی کنند؛ ایران امروز در عراق و سوریه کار مستشاری می کند، قصد منزوی کردن ایران را دارند و سعی دارند بین ایران و عراق فاصله و اختلاف ایجاد کنند؛ ما می توانیم در عراق جای پایی داشته باشیم؛ امروز بحث کنسولگری و دیروز بحث زائران عراقی و فساد اخلاقی را مطرح کنند و باید تاکید کرد قطعا اجازه نخواهیم داد دشمن به اهداف خود برسد.

وی با اشاره به وضعیت اقتصادی جامعه تاکید کرد: دولت در بحث بسته های حمایتی خود به وعده ها عمل کند، انبارها احتکار را کشف و کالاها را در بازار وارد کنند و هم چنین قوه قضائیه با این محتکرین باید شجاعانه و مقتدرانه برخورد کند؛ همان کاری که دشمن در جنگ سخت انجام دادند، محتکرین در جنگ اقتصادی می کنند، کار آنها خیانت است؛ باید قوه قضائیه مجازات سنگین برای محتکرین تعیین کند.

 

 حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار

امام جمعه شهرقدس: امام حسین(ع) در روز عاشورا اهمیت و جایگاه نماز را در عمل نشان داد
حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرقدس ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، اظهار داشت: نسل جوان بداند شبهات زیادی را مخالفین مکتب اهل بیت با ترفند های مختلفی در فضای مجازی و رسانه های بیگانه مطرح می کنند که در این ایام محرم و صفر با این موضوعات خواهیم پرداخت.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به اینکه مخالفین مکتب اهل بیت علیم السلام از دیر زمان شبهاتی را مطرح می کنند، بیان کرد: حال در آستانه محرم و صفر مخالفین رنگ و لعابی به شبهات می دهند و امروزه در سطح جامعه و خصوصاً جوانان، فضای مجازی، مجالس و محافل منتشر می کنند و ایجاد شبهه می کنند و در این خطبه و خطبه های آینده از منظر قرآن کریم به این شبهات پاسخ بدهم که نسل جوان ما به تاسی از پیشکسوتان و اجداد خود هم خود اقنا بشود و بداند با چه هدفی عزاداری می کند و هم جواب دندان شکن قرآنی برای مخالفین باشد.

وی افزود: اولین پاسخ در برابر شبهات سوره مبارک حج است که تعظیم شعائر است که اگر کسی ادعای تقوا می کند، شرط قبولی اعمال تقواست و هرکار و قدم خیری انسان می خواهد بردارد باید از سوی تقوا باشد تا ارزشمند شود که خداوند می فرماید یکی از نشانه های تقوا تعظیم شعائر است.

وی گفت: تعظیم شعائر یعنی بزرگ داشت نمادهای مقدس و شخصیت های بزرگ و ارزشمند که در هفته های آینده پاره ای از آنها را به مناسبت اشاره خواهم کرد.

امام جمعه شهرقدس عنوان کرد: خدای متعال دستور می دهد به تعظیم شعائر و خدای متعال خود یاد می کند از انبیاء الهی، حضرت ابراهیم خلیل رفته است در کنار خانه خدا پا گذاشته است جای پای او را خداوند ارزش داده است و آنهای که به مکه مشرف شده اند دیدند که آنجا سنگی است در یک قاب شیشه ای قرار گرفته و ما باید نماز طواف را با آن مقام ابراهیم تنظیم کنیم.

حجت الاسلام جوکار با بیان قداست ابراهیم خلیل ا… خاطر نشان کرد: جای پای ابراهیم اینقدر ارزش دارد که خداوند برای آن قداست قائل است مردم نباید یادشان برود که ابراهیم چه خدماتی و چه زحماتی متحمل شد و با خانواده در بیان بی آب و علف رها کرد و تمام کارهای که ابراهیم و اسماعیل و همسر ابراهیم یعنی هاجر انجام داد این موارد می شود مناسک حج ابراهیمی و ما مسلمانان مناسک حجی که انجام می دهیم همان بخشی از کارهای می باشد که حضرت ابراهیم انجام داده است.

وی تصریح کرد: خداوند متعال به ما یاد می دهد که بزرگانتان و خدمات آنها را فراموش نکنید و اینکه ما هرسال مراسم بگیریم و بزرگداشت داشته باشیم تعظیم شعائر است و در سایه ای تعظیم شعائر مکتب و اسلام حفظ می شود و همانگونه که امام(ره) فرمود؛ این محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است.

امام جمعه شهرقدس گفت: عزاداری های حسینی باید وحدت آفرین باشد، عزت بخش باشد و عزت و عظمت عزاداری ها باید جلوه گر باشد و جاذبه داشته باشد مانند قیام امام حسین(ع) از تمام گروه ها حضور داشتند و درب عزای سالار شهیدان به روی همه باز باشد و مشمول لطف و جاذبه الهی و رحمانی سیدالشهدا(ع) قرار بگیرند.

حجت الاسلام جوکار بیان کرد: توجه به نماز اول وقت خصوصاً نماز ظهر عاشورا که همه خوب میدانید عصر روز تاسوعا دشمن جنگ را می خواست آغاز کند و تاخت و تازی در کنار خیمه های اباعبدالله (ع) کردند و حضرت پسر عموی خود را فراخواند و به او گفت ببین چه شده، که بعد دقایقی حضرت عباس(ع) خبر آغاز جنگ را آورد که حضرت همانجا خطاب کرد جانم به فدای تو عباس امشبی را از دشمن مهلت بگیر و در مقاتل نوشتند مهلت بگیر تا شاید بتوانیم امشب را راز و نیاز با خداوند داشته باشیم و مناجات کنیم.

وی افزود: ایجاد اغتشاش کرده اند و امکانی را به آتش کشیده اند از جمله کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در بصره که با تحقیقات انجام شده و سرنخ های که وجود دارد این توطئه توسط نیروهای نفوذی آمریکایی،صهیونیستی و سعودی است و آنها که در یمن، سوریه و لبنان و در انتخابات اردیبهشت عراق هم شکست خوردند امروز درحال سنگ پراکنی هستند و این اعتلاف ایران، سوریه و حزب الله دارد منطقه فتح می کند برای شکست این اعتلاف با ترفندهای مختلفی می خواهند بین ملت ها تفرقه ایجاد کنند.

امام جمعه شهرقدس اظهار داشت: شبهاتی که نسبت به زائرین عراقی در مشهد مطرح می شود کار دشمن است و همینطور زائرین ایرانی در عراق اینها نقشه های شوم اتاق فکر دشمن است و باید توطئه دشمن را خوب بشناسیم تا بتوانیم مقابله کنیم.

وی با اشاره حمله اخیر موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مقر فرماندهی تروریستی و ضد انقلاب دموکرات در کردستان عراق گفت: ماجرا از این قرار است آن افراد سال هاست دستشان به خون پاک ملت ایران آغشته است و امروز بیش از هفده هزار شهید ترور تقدیم کشور کردیم و این گروه ترویستی حد و مرز خود را نشناخت و شروع کرد به ایجاد ناامنی و ترور در مرز های کشور و ایران اسلامی خویشتنداری کرد و کرامت به خرج داد اما صبر و تحمل حدی دارد.

حجت الاسلام جوکار در پایان افزود: قطعا جهموری اسلامی ایران اجازه نخواهد داد که دشمن و گروههای ضد انقلاب پا از گلیم خود بیشتر دراز کنند و جنگ و ناامنی و ترور را به داخل کشور ما و به خانه های ما بکشانند و قطعاً با آنها برخورد می کنند و دیدید که این حمله موشکی یک حرکت بجا و بازدارنده بود و به سپاه پاسداران خدا قوت می گوییم و پیامشان این بود که جمهوری اسلامی اشراف اطلاعاتی کامل دارد و توان مقتدارنه میدانی کامل دارند و زورگویی و ظلم را برنمی تابند.

 

حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری

امام جمعه پیشوا: ملتی که شهید رجبی ها داده است برای نان ،مسائل دیگر بوجود نمی آورد

حجت الاسلام والمسلمین روح الله باقری در خطبه های سیاسی امروز نماز جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به فرمایشات مقام رهبری اظهار داشت: جنگ قوی رسانه ای، فرهنگی ،اقتصادی و سیاسی که دشمن علیه جامعه اسلامی مخصوصا محور مقاومت راه انداخته است خطرناک ترو مخرب تر ازجنگ نظامی است.
وی افزود:غفلت ما در چند سال اخیر باعث بازشدن پای صفحات مجازی در بین خانواده ها و جوانان و نوجوانان گردید و هیچ گاه به عواقب آن فکر نکردیم و بصیرت مردم را افزایش ندادیم.
امام جمعه پیشوا بیان داشت:امروز مورد شدید ترین هجوم از ناحیه دشمن هستیم و امریکا با توهم تغییر ایران و تسلیم شدن ایران ،بعد از نقض برجام، پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط را داده است..
وی با اشاره به تلاش دشمن در فضای مجازی برای شکستن مقاومت ملت ایران و ایجاد یاس گفت:هدف دستگاه رسانه ای دشمن در یک محور، مقتدر نشان دادن آمریکا و منزوی نمودن ملت ایران و در محور دیگر سیاه جلوه دادن وضعیت ایران و غیر قابل تحمل نشان دادن آن از سوی مردم ایران است.
باقری افزود:القا فروپاشی اقتصاد کشور ، بزرگنمایی اعتراضات به حق مردم نسبت به مشکلات اقتصادی ، تشکیک در مبانی فرهنگ اسلامی والقا نا کارامدی ولایت فقیه و گره زدن تمام مشکلات کشور به رهبری و نیروهای انقلابی از دیگر اهداف دشمن در جنگ رسانه ای است.

امام جمعه پیشوا اظهار کرد:دشمن امروز ملت ایران همان دشمن ضعیف چهل سال قبل است و قوی تر نشده است؛ به هم ریختگی وضعیت فرهنگی ،اقتصادی و اجتماعی کشورو وجود فساد گسترده و سازمان یافته در کشورباعث زانو زدن ملت ایران در مقابل جنگ رسانه ای شده است.
وی افزود:جنگ رسانه ای دشمن برای از بین بردن دین ، اعتقادات ،راهپیمایی اربعین ، نذری ها و حرکت هیات عزاداری است،دشمن بداند اینها خطوط قرمزما هستند و از هر چه بگذریم از امام حسین ع نمی گذریم.
باقری با تاکید بر نیاز بشر به مفاهیم عاشورا بیان نمود:آن که حافظ زیارت عاشوراوهیات های عزاداری است ،حافظ اربعین و راهپیمایی با شکوه آن نیز هست،جنگ جهانی با بیش از ۳۰ میلیون کشته و ویرانی های فراوان از یاد مردم رفته است اما روز به روز برعظمت حرکت سیدالشهدا بعد از گذشت ۱۴ قرن افزوده می شود.
وی افزود:تا زمانی که مردم نیازمند مفاهیم عاشورا همچون آزادگی ، انسانیت، شرف ، و حریت هستند عاشورا و انقلاب اسلامی ماندگار است ؛انقلاب ماندگار است تا زمانی که امام حسین ع و عاشورا ماندگارهستند.
خطیب جمعه پیشوا تاکید کرد: مسئولان توان مردم را در مقابله با جنگ همه جانبه باور کنند چرا که در ۸ سال دفاع مقدس ملت ایران در مقابل دشمن ایستادگی کرد ،وظیفه رسانه ها و تریبون دارها اعلام توانایی مردم در مقابله با دشمنان است.
وی در ادامه گفت:عده ای می گویند مردم دین گریز هستند ،از انقلاب ناراحتند وپشیمان شده اند ،اینها اراجیف است ؛برگزاری مراسم تشییع شهدای گمنام در تهران با آن همه عظمت نشان از افزایش دینداری مردم است.
باقری افزود:یکی ازشهدای پر افتخارپیشوا و مشهور به شهید شجاع جبهه های نبرد بعد از ۳۶ سال با اقتدار بازگشته است و روز دوشنبه مراسم تشییع این شهید را نیز با شکوه برگزار می کنیم.
امام جمعه پیشوا با اشاره به وظایف رسانه ها و صدا و سیما برای خوراک دهی به مردم بیان کرد: وضعیت عدم مدیریت صحیح کشور وعدم نظارت واطلاع رسانی به مردم باعث سو استفاده دشمن و رسانه های بیگانه شده است و در این قضیه همه مقصر هستیم.
وی افزود: وزیر دولت وقتی در یک مراسمی بگوید تحمل کنید چون خودتان رای داده اید، با این حرف غیر اخلاقی باعث ناامیدی مردم شده است به جای اینکه همدرد مردم باشد،سایت شرکت ایران خودرو محصولی پیش فروش می کند که معلوم نیست چه خودرویی است کار غیر قانونی و غیرشرعی است که ناشی از عدم نظارت دولت است .

باقری در پایان گفت:مردم بدانند آینده کشور روشن است ،وضعیت امروز دست اندازهای کوچک است، ملتی که شهید رجبی ها را داده و از جان بچه های خود گذشته است برای نان، مسائل دیگر را بوجود نمی اورد.

منبع :تهران نیوز