پلیس نسخه اجرا ۹۷ را پیچید اعتبار آرم‌های ۹۶ تا فراهم شدن زیرساخت‌های اجرای اجرا جدید/ محدوده زوج و فرد تغییر نمی‌کند


به گزارش خبرنگار انتظامی خبریان، سردار محمد رضا مهماندار در خصوص تکلیف اجرا زوج و فرد در سال 97 گفت: هیچ برنامه ای برای تغییر در اجرا زوج و فرد در سال آینده وجود ندارد و این اجرا مانند سال 96 اجرا می‌شود و پولی کردن اجرا زوج و فرد نیز به تصویب نرسید.

وی در خصوص اجرا ترافیک 97 نیز گفت: این اجرا نیز نسبت به سال 96 بجز شیوه پرداخت و مبلغ آن تغییرات اساسی ندارد.

رییس پلیس راهور تهران با بیان این که اجرا پیشنهادی شهرداری الزامات ناجا تعدیل شد افزود: بر این اساس اجرا ترافیک پیشنهادی شهرداری با 3 الزام ناجا یعنی عدم افزایش آلودگی هوا، ترافیک و فشار مضاعف بر مردم تعدیل شد و بدین ترتیب سقف مجوزهای اجرا ترافیک روزانه از 129 هزار مورد به 103 هزار مورد کاهش یافت.

وی تاکید کرد: تا زمانی که شهرداری تهران زیرساخت های اجرا ترافیک جدید مانند دوربین‌های خروجی اجرا را نصب نکند، این اجرا قابل اجرا نیست چرا که شیوه جدید پرداخت بر مبنای زمان ورود و خروج در این اجرا است.

رییس پلیس راهور تهران با اشاره به این که تا کنون هیچ دوربینی در این خصوص نصب نشده است گفت: قطعا پلیس تا زمانی که این دوربین‌ها نصب و توسط پلیس تست نشوند، اجازه اجرای اجرا جدید را نمی‌دهد.

وی در پاسخ به این که بدین ترتیب با ثبت‌نام نکردن اجرا ترافیک 97 توسط شهرداری تهران تکلیف این اجرا در سال آینده چه می‌شود تصریح کرد: دارندگان اجرا ترافیک 96 تا زمانی که زیرساخت‌های اجرا جدید مهیا نشود همچنان می‌توانند با کارت‌های خود در اجرا ترافیک تردد کنند.

انتهای پیام/