پیش‌بینی فروش ۶۰ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور از رشد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود فروش شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷ به ۶۰ هزار میلیارد برسد.


به گزارش پایگاه خبری خبریان ،سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در بازدید معاون اول رئیس جمهور از پارک فناوری پردیس ضمن تبریک سال جدید با اشاره به اقتصادهای جدیدی که طی سال‌های اخیر شاهد رونق آن در کشور هستیم، اظهار داشت: شتاب دهنده و استارتاپ‌ها، شرکت‌های خلاق و … از جمله‌ مفاهیم جدیدی است که در اقتصاد نو با آن‌ها روبور هستیم.

وی گفت: ما طی سه چهار سال گذشته توانستیم به مدل‌هایی رسیدیم تا بتوانیم چگونه آموزش را به اقتصاد تبدیل کنیم و چگونه بتوانیم پژوهش را به پایه‌های اقتصاد نو تبدیل کنیم.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به این‌که اقتصاد ما در گذشته یه مقدار با آموزش و پژوهش فاصله داشت، عنوان کرد: خوشبختانه طی چهار سال گذشته این فاصله‌ها کاهش یافته و اتفاقاتی خوبی در این حوزه در حال رخ دادن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود پیش‌بینی میزان فروش شرکت‌های مبتنی بر اقتصاد نو سخن به میان آورد و گفت: پیش‌بینی می‌شود که میزان فروش شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷ به ۶۰ هزار میلیارد برسد.

ستاری با تاکید بر این‌که شاهد یک حرکت اجتماعی در حوزه اقتصاد نو خواهیم بود، بیان داشت: اگر شرکت‌های دانش بنیان، مخترعان ، بانک، بخش دولتی و خصوصی که همه جزو یک اکوسیتم در اقتصاد نو هستند، با هم متحد شوند شاهد اتفاقات خوبی در حوزه اقتصاد خواهیم بود.

وی گفت: کار معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی چهار سال گذشته کار سختی را در مورد ایجاد گفتمانی مشترک در ارتباط با اهمیت و جایگاه شرکت‌های دانش‌بنیان داشتیم و بیش از موضوعات مالی در بحث شکل‌گیری فرهنگ این مهم در بدنه جامعه با مشکل روبرو بودیم که خوشبختانه از این گذر عبور کردیم و مشارکت در حوزه اقتصاد نو و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان با رشد خوبی روبرو بوده است.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: امروز خوشبختانه شرکت‌های دانش‌بنیان دارند بزرگ می‌شود و قطعاً در آینده نزدیک به شرکت‌های مادر تبدیل می‌شوند و این مهم جزء با همبستگی و اتحاد محقق نمی‌شود.

وی در ادامه از تلاش‌‌های معاون اول رئیس جمهور در راستای توسعه اقتصاد تقدیر کرد و افزود: تحقق چشم‌اندازی که در این حوزه ترسیم شده است با مشکلاتی روبرو است که امید است با پیگیری و عزم معاون اول رئیس جمهور این مشکلات مرتفع شود.

ستاری اظهار داشت: امروز نسل جوان در حوزه اقتصاد نو به پا خواستند و به‌دنبال استخدام نیستند بلکه خودشان به‌دنبال عوض کردن جامعه و تغییر در تفکر جامعه و تاثیرگذاری هستند  و فقط مهم این است که ما محیط مورد نیاز را در اختیار آن ها قرار دهیم و اگر محیط کسب برای آن‎ها ایجاد کنیم آنان تحولی در اقتصاد ایجاد می‌کنند.

منبع :تهران نیوز