گزارش خبریان از رقبای تیم امید در گیم های آسیایی -عربستان عربستان تیم با سابقه 2 حضور در المپیک/ تیم کرانچار باید آماده رویارویی با ستاره‌های الهلال و الاهلی باشد


به گزارش خبریان، قرعه کشی‌ گیم‌های آسیایی 2018 جاکارتا روز پنج شنبه برگزار شد و بر همین اساس تیم امید ایران در گروه هشتم این رقابت‌ها با عربستان، کره شمالی و میانمار هم گروه شد.

گروه هشتم با توجه به حضور ایران، عربستان و کره شمالی سخت‌ ترین گروه است و هر چهار تیم برای صعود به مرحله بعد کار بسیار سختی در پیش دارند.

در زیر قصد داریم بررسی اجمالی در مورد عربستان یکی از حریفان ایران در این گروه داشته باشیم.

تیم فوتبال امید عربستان حدود 22 سال است که از راهیابی به المپیک بازمانده و آنها هم همچون ایران در حسرت حضور در این رقابت‌ها هستند. 

عربستان در سال‌های 1984 و 1996 توانسته به مسابقات المپیک برسد که در هر دو دوره هم در مرحله گروهی حذف شده است.

هدایت تیم امید عربستان بر عهده سعد الشهری است.

الشهری گیمکن تیم فوتبال جوانان عربستان بود و در سال 2000 به عنوان کاپیتان تیم جوانان گیم می‌کرد اما به دلیل مصدومیتی که برای او به وجود آمد خیلی زود فوتبال را کنار گذاشت. الشهری در مربیگری سابقه فعالیت در تیم‌های بزرگ را ندارد. او در ابتدا کار خود را به عنوان مربی بدنساز آغاز کرد. این مربی 38 ساله بیشتر در رده‌های پایه مربیگری کرده است.

عربستان بدون شک یکی از سخت‌ترین رقیبان ایران در این گروه است. نماینده سعودی در تمامی‌ رده‌های پایه حرف برای گفتن دارد و می‌تواند کار را برای تیم امید ایران در این گروه سخت کند.

قرار است تیم عربستان از 18 تیر تا 7 مرداد یک اردوی‌ آماده سازی در چک برگزار کند.

سرمربی عربستان 28 گیمکن را به این اردو دعوت کرده است. 11 گیمکن از تیم الاهلی عربستان دعوت شده‌اند و این تیم بیشترین نماینده را در تیم امید دارد.

 

در زیر  اسامی گیمکنان دعوت شده به اردوی عربستان را می‌خوانید:

محمد الربیعی، محمد البصاص، عبدالله حسون، عبدالباسط هندی، فیصل دارسی، علی الأسمری، یوسف الحربی، عبدالرحمن غریب، أیمن الخلیف، عبدالله مجرشی، منصور المولد (لأهلی)، نواف أبو عامر، سعد السلولی، محمد الزبیدی (الاتفاق)، صالح الوحیمد، متعب الحماد، عبدالرحمن الدوسری (النصر)، أنس زبانی، فهد الرشیدی، نایف کریری (الهلال)، أمین بخاری، عون السلولی (الاتحاد)، حسن أبو شرارة، هارون کمارا (القادسیة)، ناصر العمران (الشباب)، عبدالله الیوسف (الفتح)، عبدالإله العمری (الوحدة)، عبدالقدوس عطیة.

انتهای پیام/ر