یکی از بزرگترین بانک‌های جهان جهان هشدار داد احتمال سقوط 25 درصدی بازارهای سهام آمریکا


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبریان به نقل از اسپوتنیک، کارشناسان بانک گلدمنساکس یکی از بزرگترین بانک‌های جهان، هشدار دادند در صورتی که بانک مرکزی فدرال آمریکا به سیاست‌های کنونی ادامه دهند سهام در این کشور 20 تا 25 درصد سقوط خواهد کرد.

این کارشناسان معتقدند سرعت بالا بردن نرخ بهره دلار توسط بانک مرکزی فدرال آمریکا زیاد است و در صورت ادامه این روند به تشکیل صف فروش و عرضه گسترده سهام توسط سهامداران در این کشور منجر خواهد شد.

این کارشناسان بر این باورند که توسعه بخش غیرمالی اقتصاد آمریکا می‌تواند بخشی از این خطر را کاهش دهد.

کارشناسان گلدمن می‌گویند: در صورتی که اوراق قرضه وزارت خزانه‌داری آمریکا به 4.5 درصد در سال جاری میلادی برسد بورس آمریکا شاهد فروش گسترده سهام از سوی سهامداران خواهد بود.

این در حالی است که به نظر می‌رسد گلدمن در این زمینه با خوش‌بینی عمل کرده است چرا که برخی دیگر از کارشناسان معتقدند بورس آمریکا زمانی که سود اوراق قرضه این کشور در پایان سال جاری به 3 درصد برسد شاهد تشکیل صف‌های فروش خواهد بود. 

سرمایه‌داران بر این باورند که بالا رفتن سود اوراق قرضه باعث می‌شود که اوراق بدهی دولتی سوددهی بیشتری را نسبت به بازار سهام داشته باشد. 

گلدمن بر این باور است که در صورتی که نرخ سود در آمریکا در پایان سال میلادی به 4.5 درصد برسد قیمت سهام در بازارهای این کشور 20 تا 25 درصد سقوط خواهند کرد.

انتهای پیام/