طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی

در مطلب زیر طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی را برای شما کدبانوهای عزیز آماده کرده ایم. با ما همراه باشید. تمامی مواد خشک را داخل ظرفی الک کرده مخلوط کنید. شیر، تخم مرغ، روغن و پوره کدو حلوایی را هم در ظرفی جدا گانه با همزن دستی مخلوط کنید. سپس مواد خیس را به مواد خشک اضافه کرده مخلوط کنید.

طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی طرز تهیه پنکیک کدو حلواییدر مطلب زیر طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی را برای شما کدبانوهای عزیز آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

مواد لازم:


آرد                  1 و 1/4 پیمانه
شکر               2 قاشق غذاخوری
بیکینگ پودر     2 قاشق چای خوری
دارچین           1/2 قاشق چای خوری
پودر زنجبیل     1/2 قاشق چای خوری
نمک              نصف قاشق چایخوری
شیر              1پیمانه
پوره کدو حلوایی 6 قاشق غذاخوری
کره ذوب شده یا روغن مایع 2 قاشق غذاخوری
تخم مرغ        1 عدد


طرز تهیه:


تمامی مواد خشک را داخل ظرفی الک کرده مخلوط کنید. شیر، تخم مرغ ،روغن و پوره کدو حلوایی را هم در ظرفی جدا گانه با همزن دستی مخلوط کنید. سپس مواد خیس را به مواد خشک اضافه کرده مخلوط کنید.
تابه نچسب را روی حرارت متوسط قرار داده با چند قطره روغن آن را چرب کنید. سپس یک قاشق غذاخوری از مواد داخل تابه بریزید و صبر کنید تا یک طرف پن کیک بپزد سپس آن را برگردانید تا طرف دیگر آن هم بپزد. پن کیک های پختته شده را روی هم چیده با عسل یا مربا میل کنید.


نکته: داخل تابه زیاد روغن نریزید فقط چند قطره برای جلوگیری از چسبیدن پن کیک ها کافی است.
اندازه پن کیک ها اختیاری است. میتوانید هر بار به اندازه یک قاشق غذاخوری یا یک ملاقه کوچک مواد داخل تابه بریزید. پن کیک معمولا گرم و با عسل سرو میشود.

مجله آشپزی مثبت

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار