دبیرستان «صفوی» اردبیل به موزه آموزش تبدیل می‌شود

احمد ناصری در گفتگو با خبرنگار مهر تصریح کرد: دبیرستان صفوی که امروز به عنوان مدرسه شاهد شناخته می‌شود، در محدوده مرکزی شهر و کوچه استانداری احداث شده است.

وی تصریح کرد: این دبیرستان ۸۵ سال قدمت داشته و یکی از آثار کم نظیر معماری در سطح شهر اردبیل محسوب می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به وجود آثار قابل توجه تاریخی در این بنا اضافه کرد: از جمله اینکه این مدرسه خود مجهز به چاه و محفظه آب بوده و در تمامی مدرسه لوله‌کشی آب صورت گرفته است.

وی تأکید کرد: در عین حال معماری بنا و سقف این مدرسه قابل توجه است و بعد از گذشته بیش از ۸۰ سال همچنان استحکام مناسب دارد.

به گفته ناصری این مدرسه به عنوان یکی از دو مدرسه ماندگار استان اردبیل شناخته می‌شود و با گذشت زمان طولانی از ساخت همچنان قابل استفاده است.

وی تأکید کرد:  استانداری اردبیل تأمین بخشی از هزینه مرمت و بازسازی سقف شیروانی را متقبل شده و در صورتی که تائید نهایی صورت گیرد این مجموعه آموزشی به موزه تاریخی آموزش‌وپرورش استان تبدیل می‌شود.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان متذکر شد: آثار شاخصی از تاریخ آموزش‌وپرورش استان در دست است که می‌توان در این موزه به نمایش گذاشت.

گفتنی است خبرگزاری مهر در راستای تحقق این مهم طی دو سال گذشته بارها گزارش ها و گفتگوهای تفصیلی متعددی را در راستای تحقق این مهم و ایجاد موزه آموزشی در اردبیل و بویژه دبیرستان صفوی منتشر کرده بود.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار