ضربه‌های پی در پی به رژیم صهیونیستی، این بار از پارلمان شیلی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه المصریون، تازه ترین اقدام در ادامه ضربه های پی درپی به اسرائیل از نقاط مختلف جهان در طول دو هفته اخیر، ابتکار تعدادی ازنمایندگان پارلمان شیلی مبنی بر لزوم عذرخواهی انگلیس از فلسطینی ها به دلیل بیانیه بالفور و سپس شکل گیری رژیم اسرائیل بر اساس این بیانیه است.

کمپین بین‌المللی از داخل پارلمان شیلی

در این میان  اعضای «گروه فلسطین» در پارلمان شیلی با 56 عضو دو روز پیش به مناسبت یکصدمین سالگرد صدور بیانیه بالفور نشستی را برگزار کردند که در آن در مورد آغاز کمپین بین المللی از داخل پارلمان شیلی به توافق رسیدند به این معنی که این کمپین مبتنی بر فراخواندن انگلیس به عذرخواهی از فلسطینی ها است.

کمپین پارلمانی با عضویت نمایندگان کشورهای آمریکای لاتین

این گروه پارلمانی همچنین در مورد تشکیل یک گروه پارلمانی از کشورهای آمریکای لاتین برای حمایت از فلسطین و فراخوان پایان محاصره ده ساله غزه به توافق رسیدند.

در این ارتباط پاتریو والسبین رئیس این گروه در توضیح این موضوع گفت: این گام ها را برای حمایت از حقوق فلسطینی ها اتخاذ کرده ایم و از جامعه جهانی می خواهیم موارد نقض حقوقی از سوی اسرائیل در سرزمین های اشغالی فلسطین را محکوم کند.

این تکاپوها در حالی است که نامه آرتور جیمز بالفور وزیر خارجه وقت انگلیس در تاریخ دوم نوامبر 1917 به لرد والتر روچلد یکی از رهبران جنبش صهیونیستی در انگلیس که بعدها با بالفور شهرت یافت، اولین گام غرب برای تشکیل یک رژیم یهودی در خاک فلسطین را تشکیل داد و بر اساس آن دولت انگلیس متعهد شد یک دولت یهودی در فلسطین تشکیل دهد.

در این میان روزنامه هاآرتص اسرائیل نوشت: قطعنامه بین المللی مبنی بر محکومیت شهرک سازی اسرائیل تنها ضربه علیه اسرائیل در هفته های اخیر نیست بلکه فرانسه نیز برپایی کنفرانس بین المللی صلح در نیمه ماه جاری میلادی را خواستار شده است.

انتهای پیام/

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار