محبوبیت شخصیت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نزد افغانستانی‌ها

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، آیت الله هاشمی رفسنجانی یکی از شخصیت‌های مطرح انقلاب اسلامی ایران بود که رحلت ایشان علاوه بر ملت ایران، اندوهی برای ملت افغانستان نیز محسوب می‌شد.

پس از رحلت آیت الله رفسنجانی در روز عصر یکشنبه هفته جاری، بسیاری از مقامات جمهوری اسلامی افغانستان ضمن ابراز تسلیت در این زمینه، نقش ایشان را در ارتباط دو ملت ایران و افغانستان خصوصا در مورد حضور مهاجرین افغانستانی در ایران در زمان ریاست جمهوری وی ارزنده یاد کردند.

در این زمینه می‌توان به بخش فارسی خبرگزاری آناتولی و چندین رسانه دیگر که خبر تسلیت مقامات افغان را نسبت به رحلت آیت‌الله رفسنجانی به نشر رساندند استناد نمود.

چند نفر از شخصیت‌های افغانستانی نیز در رابطه با رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی ابراز تاسف کرده و این ضایعه را به ملت ایران تسلیت گفته است و همچنین شخصیت ایشان را در مسائل افغانستان به ویژه در خصوص پذیرش مهاجران افغانستانی در زمان ریاست‌جمهوری وی بسیار تاثیرگذار خواندند.

پس از انتشار خبر رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی،  پیام‌های تسلیت مردم افغانستان به ملت ایران و همچنین ستایش از شخصیت آیت الله هاشمی رفسنجانی فضای صفحات اجتماعی را پر کرد.

انتهای پیام/.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار