حوادث و رویدادها

بارش باران و مه گرفتگی در جاده‌های ۱۲ استان کشور

آفتاب‌‌نیوز :

سرهنگ احمد شیرانی در تشریح وضعیت جوی جاده‌های کشور گفت: در برخی محور‌های استان‌های مازندران، گلستان، قزوین، گیلان و خراسان شمالی بارش باران گزارش شده است. 

وی با اشاره به مه گرفتگی افزود: همچنین در برخی از محور‌های استان‌های البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، سمنان، قزوین، مازندران، همدان و گلستان مه گرفتگی اعلام شده است. 

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا درباره جاده‌های شمالی کشور ادامه داد: تردد در محور هراز، فیروزکوه، چالوس، آزادراه تهران – شمال و آزادراه قزوین – رشت روان است، اما بارش باران و مه گرفتگی در این محور‌ها داریم. 

شیرانی درباره وضعیت ترافیکی سایر جاده‌ها گفت: ترافیک در آزادراه قزوین – کرج، کرج – تهران محدوده‌های پل کلاک و وردآورد و در محور شهریار – تهران محدوده شهرقدس نیمه سنگین است.

وی در پاسخ به این پرسش که کدام محور در حال حاضر مسدود است؛ افزود: محور شریانی خرم آباد – پلدختر تا اطلاع بعدی مسدود بوده و تردد از محور جایگزین خرم آباد – کوهدشت و آزادراه خرم آباد – پل زال انجام می‌شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا به رانندگان توصیه کرد که در مه گرفتگی جاده ها، از چراغ‌های مه شکن و نور بالای خودرو خود استفاده کرده و با صبر بیشتری رانندگی کنند. همچنین رعایت فاصله طولی مناسب و استفاده از برف پاک کن در روز‌های بارانی باید مدنظر رانندگان قرار گیرد.

شیرانی با اعلام شماره تلفن ۸۸۲۵۵۵۵۵ و ۱۲۰ از رانندگان و مسافران خواست که پیش از آغاز سفر حتما با این شماره‌ها تماس گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت جوی، ترافیکی و انسداد محورها، مناسب‌ترین زمان و مسیر را برای سفر خود انتخاب کنند.

کارگروه خبری مقالات حوادث

نویسنده حوادث با توانایی انتقال احساسات و امواج رویدادها به خوانندگان هستم. از طریق زبان زنده و روان، مخاطبان را در قلب رویدادها قرار می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا