استان ها

رعایت نکردن نکات ایمنی سبب آتش‌سوزی در مسجد شد

ایسنا/سمنان رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان گفت: رعایت نکردن نکات ایمنی در مسجد موجب بروز حادثه و آتش‌سوزی شد.

رضا خادمیان امروز (۲۰ تیر ماه) اظهار کرد: با حضور به‌موقع کارشناسان آتش‌نشانی و بررسی‌های اولیه انجام‌شده مشخص شد علت حادثه اتصالی در برق مسجد بوده است.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی مسجد عصر روز گذشته به ستاد فرماندهی سازمان اعلام شد، ادامه داد: آتش‌نشانان در کوتاه‌ترین زمان به محل رسید و در اولین مراحل، حریق را مهار کردند. با وجود هشدارهای آتش‌نشانی قبل از ماه محرم درباره ایمنی اماکن مذهبی، رعایت نکردن نکات ایمنی باعث آتش‌سوزی و بروز خسارت شد.

او بیان کرد: در این آتش‌سوزی، قسمتی از دیوار و تجهیزات موجود در مسجد دچار حریق شده بود که توسط دو تیم عملیاتی ایستگاه‌های ۴ و ۲ سازمان مهار شد و از گسترش آن به دیگر قسمت‌های این محل مذهبی جلوگیری شد.

رئیس سازمان آتش‌نشانی سمنان با اشاره به خطر آتش‌سوزی‌های ناشی از اتصال برق، تاکید کرد: نصب کلید ایمن در تابلوی برق اصلی تمامی قسمت‌ها و هدایت روکار سیم‌های برق از داخل داکت‌های مناسب امری ضروری است که به ایمنی بیشتر کمک می‌کند.

وی بر ضرورت عبور نکردن سیم‌های برق از زیر فرش یا نقاط تیز و برنده تاکید کرد و گفت: توصیه می‌شود سیم‌های برق حتی‌الامکان تماسی با داربست یا هرگونه سازه فلزی نداشته باشد و مجموعه برق ساختمان به سیستم ارت مجهز شود.

او با اشاره به لزوم رعایت دیگر نکات ایمنی توصیه کرد که مسئولان تکایا، حسینیه‌ها و … علاوه بر نصب خاموش‌کننده‌های دی‌اکسید کربن شش کیلوگرمی در کنار تابلو برق اصلی حتماً خاموش‌کننده‌های پودری و گازی ۱۲ کیلوگرمی را در فواصل مناسب جانمایی کنند تا در صورت بروز آتش‌سوزی از آن استفاده شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا