هدف ما در این برنامه فتح قله نیست

تهیه‌کننده و مجری «کوه گشت» از ساخت فصل جدید این برنامه با موضوع کوه نوردی و ورزش های کوهستانی خبر داد. این برنامه به گفته مجری آن از دل برنامه‌ای دیگر بیرون آمده و مدت هاست روی آنتن می رود.

حسین رضایی، تهیه کننده و مجری برنامه «کوه گشت» در گفت و گویی با ایسنا، درباره ی جزئیات ساخت فصل جدید توضیح داد: این برنامه قرار است برای اردیبهشت ۱۴۰۲ آماده شود و پیش تولید آن نیز امسال آغاز خواهد شد.

رضایی درباره ی ساخت برنامه «کوه گشت» و محورهای آن اظهار کرد: جرقه  اولیه این برنامه در قالب یک برنامه ترکیبی با عنوان «حرکت از نو» در شبکه ورزش سیما خورده شد. این برنامه شامل بخشی بود که به پیشنهاد من اجرا شد و مورد توجه مسئولان تلویزیون قرار گرفت، تا اینکه تبدیل به یک برنامه مجزا شد و از سال ۹۶ روی آنتن می رود. مدتی برنامه به شکل زنده روی آنتن می رفت هم در استودیو و هم فضای بیرون، اما با توجه به اینکه فضای برنامه را به طبیعت نزدیک تر کنیم، «کوه گشت» را از استودیو بیرون بردیم و به داخل طبیعت انتقال دادیم و به همین جهت از حالت زنده بودن خارج شدیم.

این مجری در ادامه یادآور شد: فرایند تولید زنده را داریم اما خب زنده نیستیم. لوکیشن ما در طبیعت است و با مهمانان برنامه هم در همان جا گفت و گو می کنیم. سعی می کنیم برنامه اتمسفر بانشاطی داشته باشد و مخاطبان را به کوهپیمایی دعوت می کنیم و در واقع رویکرد اصلی برنامه ترویج کوهپیمایی و طبیعت گردی چه کوه های بلند، چه دشت، چه کویر است.

هدف ما در این برنامه فتح قله نیست

این تهیه کننده در ادامه با اشاره به بخشی از برنامه «کوه گشت» که در آن به کوهنوردی می پردازند، توضیح داد: ما در این بخش از برنامه به کوهنوردی و طبیعت گردی می پردازیم و با افرادی که کوهنورد هستند گپ می زنیم و چالش ایجاد می کنیم. برای مدیریت زمان و بودجه، از تهران و شهرهای اطراف تهران کوهنوردی را شروع کرده ایم. اگر بودجه مساعد باشد، جغرافیای کوهنوردی بزرگتر می شود. البته هدف ما در این برنامه فتح قله نیست، بیشتر هدف ما ترویج فرهنگ کوهپیمایی برای مردم است.

هدف ما در این برنامه فتح قله نیست

این مجری در پایان عنوان کرد: «کوه گشت» شامل بخش های مختلفی از جمله معرفی کتاب است. یک پیوست فرهنگی دارد؛ اینکه وقتی به طبیعت می رویم مراقب آن باشیم و آن را تخریب نکنیم. زباله نریزیم، آتش نزنیم و آن را به همان حال قبلی خود حفظ کنیم. مردم را تشویق می کنیم به این ورزش بپردازند، به ویژه خانواده ها که سبک زندگی را هم ترویج می دهد. در حین برنامه به نوعی آموزش می دهیم.

به گفته تهیه کننده، برنامه فصل ششم برنامه «کوه گشت» اردیبهشت ما سال ۱۴۰۲ روی آنتن خواهد رفت.

به گزارش ایسنا، این برنامه در فصول قبلی در اردوگاه شهید باهنر تولید شده است.

بخش‌های دیگر برنامه «کوه گشت» شامل؛ جدیدترین اخبار ورزش‌های کوهستانی، گزارش روز، موضوعات و چالش‌های زیست‌محیطی، هواشناسی کوهستان، باهم نوردان، تصاویر ارسالی مخاطبان، اکسیژن، معرفی چهره‌ها، امیدبه‌زندگی، دانش‌وفناوری، تازه‌های‌نشر، گپ‌وگفتی صمیمانه با افراد شاخص در عرصه‌ ماجراجویی، ورزش‌های کوهستانی و … است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا