افتتاح مدرسه روستایی ۲ کلاسه خیرساز در اندیمشک

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان از افتتاح یک مدرسه ۲ کلاسه در روستای ولیعصر (عج) اندیمشک با مشارکت کانون فرهنگی و آموزشی قلم چی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما مرکز خوزستان، محمد سعیدی پور گفت: یک مدرسه ۲ کلاسه در مساحت ۹۰۰ مترمربع و زیر بنای ۷۶ مترمربع با مشارکت کانون فرهنگی آموزشی قلم چی و اداره کل نوسازی مدارس خوزستان در روستای ولیعصر (عج) شهرستان اندیمشک ساخته شده است.

وی هزینه ساخت این مدرسه ۱۲ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: سهم خیر در ساخت این مدرسه ۳ میلیارد ریال بوده است.

سعیدی پور به تحصیل ۱۲ دانش آموز در این مدرسه اشاره کرد و ادامه داد: همیاری و مشارکت خیران در ساخت و ایجاد مدرسه در خوزستان بر افزایش کیفیت و پوشش تحصیلی دانش آموزان بسیار اثرگذار است.

به گفته مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان؛ در ۳ سال اخیر خیران مدرسه ساز استان رتبه نخست مشارکت در ساخت مدرسه در کشور را کسب کردند.

امضای تفاهم نامه ساخت یک مدرسه در ایذه

محمدجواد خلیلی، معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان گفت: تفاهم نامه ساخت یک مدرسه ۳ کلاسه در ایذه میان این اداره کل و خیر نیک اندیش ” نوید لیموچی” منعقد شد.

وی با بیان اینکه این مدرسه با مشارکت این خیر مدرسه ساز و به نام مرحوم طاهر لیموچی ساخته می‌شود، افزود: این مدرسه در روستای کلخنگک ایذه با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریال ساخته خواهد شد.

خلیلی با قدردانی دانی از خیران استان برای مشارکت در ساخت مدرسه، اضافه کرد: برای ساخت این مدرسه فرد خیر قطعه زمینی به مساحت یک هزار متر مربع اهدا کرده است.

توسعه مشارکت خیران در ساخت مدرسه و مشارکت بیشتر خیران برای ساخت مدرسه در مناطق عشایری و محروم استان از اهداف این اداره کل است.

خروج از نسخه موبایل