راه اندازی فرودگاه قزوین پیشران توسعه استان خواهد شد

به گزارش خبرنگار فرهنگی برنا از قزوین؛ دیدار صمیمانه استاندار با مدیران مسئول و سردبیران رسانه های استان سه شنبه شب در سالن باغستان برگزار شد.

در این نشست که علی رحمانی معاون اقتصادی، مهدی رجحانی معاون عمرانی، کبیری معاون سیاسی امنیتی، مرادی معاون توسعه منابع و گلدوزها مدیرکل حراست استانداری، فائزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حضور داشتند استاندار با حوصله سوالات خبرنگاران را شنید و به آنها پاسخ داد.

photo_2023-01-31_23-53-16

در این نشست معاونان استاندار نیز گزارش از اقدامات انجام شده ارائه کردند.

مهدی رجحانی گفت: شرایط پروژه های عمرانی استان مطلوب است و شروع جهشی توسعه استان از مصوبات سفر شکل گرفت و رشد چند برابری اعتبارات استان در سفر رخ داد.

وی بیان کرد: با اعتبارات ارزی رشد ۸ برابری و ریالی ۵ برابری را در سفر شاهد بودیم و چند طرح جدید مجوز گرفته شد و طرح تکمیل بیمارستان شهید رجایی و ۷۰۰ تختخوابی و انتقال بیمازستان ۲۲ بهپن در حال اجراست و علاوه بر ۱۰۰۰ میلیارد برای بیمارستان یک هزار تختخوابی حدود ۲۰۰ میلیارد تومان برای این طرح تسهیلات پرداخت شد.

رجحانی تصریح کرد: پروژه های آبی استان اعتبار دریافت کردند و سد نهب تکمیل شده و طرح های پایین دست آن اعتبار لازم را دارد سد بالاخانلو نیز در حال اجراست و در مجموع پروزه های آبی استان اعتبارات خوبی دارد.

وی یادآورشد: بازار آب استان در حال اجراست و مقدمات آن فراهم شده و با حضور وزیر نیرو کلید خواهد خورد که بهره وری آب در کشاورزی با این بازار محقق می شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین اظهارداشت: بازار آب شاید پروژه فیزیکی نیست اما یک تغییر شگفت انگیز در منابع آبی ایجاد می کند و پیشران تحول در دشت است.

وی در خصوص طرح های جاده سازی نیز گفت:این پروژه ها سامان یافته و فعال شده و اکثر طرحها پیمانکار دارد و جاده قزوین به تنکابن زمان بندی شده است.

رجحانی اضافه کرد: پروژه های شاخص نهضت ملی مسکن در استان بخوبی در حال اجراست و در ارزیابی انجام شده رتبه نخست مسکن را داریم و ایام دهه فجر واحدهای زیادی تحویل می شود.

رجحانی گفت در خصوص اقدامات دیگر ورود به مشکلات ۱۷تعاونی مسکن رسیدگی شد و به پاسخ رسید و پروژه شهرک اندیشه پس از ۲۱ سال و عظیمیه پس از ۳۰ سال حل شد وبرای حل مشکل تعاونی فرهنگیان برنامه داریم و مسائل باغ اقبالیه و شهرک دانش در دست اجراست و از انزوا خارج شده است.

وی با اشاره به برخی اقدامات شاخص یکسال اخیر در دولت سیزدهم بیان کرد: در یک سال گذشته پروژه شهرک انرژی کلید خورده و بارگذاری شده است و اولین شهرک انرژی در شال ساخته می شود.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: درخصوص موضوعات آبی تعامل با جهاد و آب منطقه ای صورت گرفته و برای بهره وری انرژی اقدام می شود و در خصوص بافت تاریخی با افزایش تراکم برای رونق این محدوده اقدام شده است.

رجحانی اظهارداشت: صدور اسناد باغستان سنتی قزوین آغاز شد و رتبه اول را در سند دار کردن اراضی کشاورزی کشور کسب کردیم.

وی اضافه کرد: فرودگاه قزوین که قدمت ۱۰۰ ساله دارد امروز در اولویت قرار گرفته و و با نظم خاصی پیگیری شده و مذاکره با سرمایه گذار انجام و برای اولین بار بصورت BOT تعریف شده که فراخوان واگذاری داده شده است و  فرآیند ایزولاسیون امنیتی فرودگاه نیز توسط ستاد کل نیروهای مسلح و معارضان ۱۰۰ ساله حل شده در گام اول برای بخش باری و در یک سال آینده برای استفاده مسافری فعال خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری قزوین تصریح کرد: این فرودگاه در قالب آموزشی و گردشگری نیز تعریف شده و این طرح به ظرفیت پیشران توسعه تبدیل خواهد شد.

رجحانی افزود: برای طی فرآیند جذب سرمایه گذار کوتاهی نکردیم و امتداد باند به طول ۴۰۰ متر به صورت خاکی انجام شده تا فرود و پرواز هواپیما انجام شود.

وی گفت: طرح های تفصیلی شهر قزوین شش سال بود که ابلاغ نشده بود و مردم سرگردان بودند که آن را حل کردیم و این رویکرد مدیران استان در یک سال گذشته قابل رصد است تا آن را در یکدوره سی ساله بررسی کنید.

رجحانی اظهارداشت: برای رفع گلوگاههای فسادخیز موضوع شفافیت را جدی گرفتیم و در حال حاضر تمامی تصمیمات مطرح شده در کمیسیون ماده ۱۰۰ شفاف شده و قابل رصد است که از پارسال در استان عملیاتی کردیم و شما می توانید تمام تصمیمات دولت سیزدهم در تغییر کاربری اراضی را در استان مشاهده کنید.

معاون عمرانی استانداری قزوین یادآورشد: یکی از عوامل نارضایتی مردم نبود وحدت رویه بود و با این شفافیت عدالت برقرار می شود و این کار در نظام مهندسی هم شفاف شده است.

وی بیان کرد: در یک سال اخیر طرح مهم دیگر که در استان فعال شده اجرای آبرسانی روستایی است که ۵ مجتمع با ۹۶ روستا آبرسانی می شود و در کنار آن ۷۰۰ کیلومتر راه روستایی در دو سال آینده آسفالت می شود.

رجحانی اضافه کرد: در توسعه فیبر نوری هم در طرح نجما پایلوت کشوری بودیم و آزاد سازی دولتخانه پس از سالها انجام شد که این امور به تکمیل حلقه زیرساخت گردشگری کمک می کند.

وی بیان کرد: فضای کشور مدتی است برای سرمایه گذاری مناسب نبود ولی تلاش ما متوقف نشده است و اعتقاد داریم حتما گردشگری فقط قزوین نیست و ابگرم و اطراف هم ظرفیت دارد اما عقب ماندگی فراوان است و بضاعت ما این است و طرح هایی انتخاب شده که پیشران تحول در استان باشد.

این مسئول گفت: در اقدام ویژه در حوزه گردشگری پروژه هایی تعریف شده که لنگرهایی ایجاد کند و از تردد خودرو بهره اقتصادی ببریم.

وی در خصوص همکاری اوقاف در اجرای طرح های توسعه نیز اظهارداشت: اوقاف مانع توسعه نیست و تفاهم زیادی با اوقاف شده و مذاکرات خوبی داشتیم و شهرک تولید محتوای کشور با مشارکت اوقاف و ایرانسل انجام می شود و

این مسئول بیان کرد: در حوزه های فناوری و اجرای طرح فیبر نوری نیز پایلوت کشور شدیم و کارها بخوبی پیش می رود.

رجحانی گفت: دفتر مشترک آب و کشاورزی در استان راه اندازی می شود و این کار به افزایش بهره وری کمک خواهد کرد.

انتهای پیام

 


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

خروج از نسخه موبایل