بین الملل

خبرگزاری فارس – بازدید امیرعبداللهیان از پالایشگاه «رویای آرمانی سیمون بولیوار» نیکاراگوئه

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به نیکاراگوئه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در ادامه حضورش در ماناگوآ از پالایشگاه «رویای آرمانی سیمون بولیوار» واقع در میرامار در یکصد کیلومتری ماناگوآ پایتخت نیکاراگوئه بازدید و با تیم اقتصادی دولت به ریاست «لائوره آنو اورتگا» دستیار ارشد رئیس‌ جمهور نیکاراگوئه در امور سرمایه‌گذاری، تجارت و همکاری‌های بین‌المللی دیدار و گفت‌وگو کرد.

«فرانسیسکو لوپز» وزیر مشاور ریاست جمهوری در امور نفت، «مانسل» وزیر انرژی و معا‌دن و «ایوان آکوستا» وزیر دارایی نیکاراگوئه هم در این بازدید حضور داشتند.

طرف نیکاراگوئه‌ای از مشارکت شرکت‌های ایرانی در حوزه نفت و مشتقات نفتی در این کشور استقبال کرد و آن را در تقویت روابط و همکاری دو کشور مهم برشمرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در نخستین سفرش به آمریکای لاتین عصر چهارشنبه ۱۲ بهمن ماه وارد نیکاراگوئه شد و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با دنیس مونکادا وزیر خارجه، دستیار ارشد رئیس جمهور، گوستاوو پورراس رئیس مجلس نمایندگان نیکاراگوئه دیدار و گفت‌وگو کرد. 

امیرعبداللهیان همچنین عصر امروز قرار است با دانیل اورتگا رئیس جمهور نیکاراگوئه دیدار کند. ونزوئلا مقصد بعدی سفر وزیر امور خارجه به آمریکای لاتین است.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا