بین الملل

یک پاکستانی دیگر از زندان گوانتانامو آزاد شد

«مجید خان» یک مرد پاکستانی که به اتهام “مشارکت در حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر” در سال ۲۰۰۳ توسط آمریکا دستگیر شده بود، از زندان گوانتانامو آزاد شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقامات دولت آمریکا گفتند، خان ۴۲ ساله در سال ۲۰۱۲ به توطئه با اعضای گروه القاعده که مسؤول حمله تروریستی ۱۱ سپتامبر بود، اعتراف کرد.

مجید خان در پاکستان دستگیر شد و از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ در “محلی ناشناس” توسط سازمان سیا نگهداری و سپس به بازداشتگاه ارتش آمریکا در خلیج گوانتانامو فرستاده شد.

براساس بیانیه‌ای که تیم حقوقی او منتشر کردند، از آزادی خان استقبال شده و خود این آزادی را “شانس دوباره زندگی” نامیده است.

وی در این خصوص گفت: من عمیقا نسبت به اقداماتی که سال‌ها پیش انجام دادم، متاسف و پشیمانم. من مسؤولیت کارهایم را برعهده گرفته‌ام و سعی کردم جبرانشان کنم. من از خداوند و به همه افرادی که آسیب زدم می‌خواهم که من را ببخشند. من جدا متاسفم.

به گفته مقامات آمریکایی، خان اولین زندانی گوانتانامو بود که از اکتبر سال گذشته میلادی آزاد شد. در ماه اکتبر گذشته سیف الله پاراچا، مرد پاکستانی ۷۵ ساله زندان گوانتانامو که هرگز در طول مدت محبوس بودنش در این زندان تفهیم اتهام نشد، پس از گذراندن ۱۷ سال حبس به خانه فرستاده شد.

همچنین کشور بلیز مجید خان را پذیرفته و قرار است بقیه عمرش را در این کشور آمریکای مرکزی سپری کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا