بین الملل

آمریکا: بالن شناسایی شده چین برای اهدف جاسوسی است

یک مقام بلندپایه آمریکا گفت که با وجود اظهارات اخیر پکن درباره «بالن نظارتی» بر فراز شمال ایالات متحده، «ما معتقدیم که این بالن برای اهداف جاسوسی از آمریکا است».

به گزارش ایسنا، یک مسئول بلندپایه وزارت خارجه آمریکا پس از پاسخ پکن درباره شناسایی «بالن نظارتی چین» در آسمان شمال ایالات متحده گفت که این بالن با اهداف جاسوسی به حریم هوایی آمریکا فرستاده شد.

وی همچنین با اشاره به تعویق سفر وزیر خارجه آمریکا به چین به دلیل ماجرای بالن نظارتی گفت که سفر بلینکن به چین در شرایط فعلی سازنده نخواهد بود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم آن را به تعویق بیندازیم.

به گزارش الجزیره، مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا افزود: حضور بالون چینی در حریم هوایی ما نقض حاکمیت و قوانین بین‌المللی است.

وی تصریح کرد: شرایط را ارزیابی می‌کنیم و تاریخ مناسبی را برای سفر آنتونی بلینکن به چین در آینده تعیین خواهیم کرد.

پنتاگون دیروز اعلام کرد که یک «بالون نظارتی» که گویا متعلق به چین است را بر فراز شمال ایالات متحده آمریکا شناسایی کرده است.

وزارت خارجه چین عصر روز جمعه در واکنش به اظهارات مقامات آمریکا درباره شناسایی یک بالون متعلق به چین بر فراز آسمان ایالات متحده اعلام کرد، بالونی که در حریم هوایی آمریکا رصد شده است، ماهیت غیرنظامی دارد و برای رصد هوایی و تحقیقات علمی در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا