لاوروف: استعمارگران غربی حق رهبری اخلاقی جهان را ندارند

وزیر خارجه روسیه گفت که «خواص» غربی هرگز حق ادعای رهبری اخلاقی جهان را ندارند، زیرا تمایلات استعماری آنها هنوز پابرجاست.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت: جنایاتی که استعمارگران مرتکب شده‌اند باعث می‌شود که خواص غربی هرگز حق ادعای رهبری اخلاقی جهان را نداشته باشند، مخصوصاً که تمایلات استعماری آنها هنوز پابرجاست.

به گفته این دیپلمات ارشد روسیه، غرب شکوفایی خود را از راه قرن‌ها دزدی و استثمار کشورهای در حال توسعه به دست آورده و اکنون سعی دارد سلطه جهانی خود را حفظ کند، با این امید که مانند گذشته مشکلات خود را با هزینه دیگران برطرف کنند.

وی افزود: غرب همچنان برای نیل به این هدف به سنگ‌اندازی در مسیر دموکراتیک شدن روابط بین المللی ادامه داده و با رویکردی تهاجمی، یک نظم آمریکایی-محور از جنس استعمار نو را بر اکثریت جهانی تحمیل می‌کند.

لاوروف همچنین بیان کرد که آمریکا و دیگر کشورهای غربی که زیر دست واشنگتن هستند، سعی دارند جهان را به دو بخش «استثنایی‌ها و زیر دست‌ها» تقسیم کنند. آنها برای دستیابی به این هدف، پارادایم‌های سیاه و سفید جدیدی تعریف کرده‌اند که در آنها جهان از دموکراسی‌های مورد تایید واشنگتن در یک سو، و نظام‌های «خودکامه» مانند روسیه، چین، ایران، ونزوئلا و کوبا در سوی دیگر تشکیل شده است.

انتهای پیام

خروج از نسخه موبایل