بین الملل

اگر مردم فرصت بیشتری برای شناخت فیلم‌ها داشتند استقبال از سینماهای مردمی از این هم بهتر بود

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به آنا:

محمد خزایی اظهار کرد: اگر مردم فرصت بیشتری برای شناخت فیلم‌ها داشتند استقبال از سینما‌های مردمی از این هم بهتر بود.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری آنا محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی که شامگاه امروز پانزدهم بهمن‌ماه برای بازدید از سینمای رسانه چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر به پردیس ملت آمده بود در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران حاضر شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرگزاری آنا مبنی‌بر این‌که با توجه به کیفیت فیلم‌های امسال جشنواره وضعیت اکران سینمایی را در سال آینده را چگونه پیش‌بینی می‌کنید گفت: فیلم‌های جشنوا ه و برگزیدگان این رویداد سینمایی تنها بخشی از چرخه اکران سینمای ایران هستند. همین الان ما حدود پنجاه اثر آماده برای اکران هستند. برخی فیلم‌ها به جشنواره نرسیده و مراحل فنی آن‌ها طول کشیده است. اغلب خودشان را آما ه میکنند که پس از انجام مراحل فنی برای اکران نوروزی و عید فطر آماده شوند.

رئیس سازمان سینمایی عنوان کرد: با این حال و بارصد فیلم‌هایی جشنواره باید بگویم سال خوبی پیش روی سینمای ایران است. البته من معتقدم که سینما یعنی اقتصاد؛ ما باید روی اقتصاد سینما کار بیشتری بکنیم؛ برنامه‌ریزی کنیم تا سینما به درآمدزایی واقعی برسد. وقتی سینما در ابعاد مختلف به پویایی می‌رسد که استقبال خوب مردم را داشته باشد و چرخ اکران بچرخد.

وی درباره وضعیت استقبال از سینما‌های مردمی جشنواره فیلم فجر نیز عنوان کرد: تا امروز بر مبنای آمار‌هایی که ارائه‌شده و برخی بازدید‌های میدانی که داشته‌ام باید بگویم نسبت‌ به برخی سال‌ها بهتر بوده البته این استقبال نوسان دارد و باید منتظر آمار دقیق بود. به هر حال امسال اسامی فیلم‌های دیر اعلام شد و فرصت کافی برای تبلیغات صاحبان آثار وجود نداشت.

خزایی افزود:از سوی دیگر امسال تعداد فیلمسازان جوانی که با وجود تبحر و استعداد بالا برای عموم مردم ناشناخته هستند زیاد بود. شاید یکی از اشکالات دبیرخانه جشنواره این بود که اسامی فیلم‌ها را دیر اعلام کرد و فرصتی برای تبلیغات نبود تا مردم قصه و فیلم و فیلمساز را بهتر بشناسند. با این حال خبر‌ها حاکی از آن است که فیلم‌ها در آستانه گرفتن سانس فوق العاده هستند که فیلم «کت چرمی» این اتفاق برایش افتاده است و دارد سانس فوق‌العاده است.

وی اظهار کرد: در مجموع اگر مردم فرصت بیشتری برای شناخت فیلم‌ها داشتند استقبال از سینما‌های مردمی از این هم بهتر بود.

خزایی در پاسخ به این پرسش که با گذشت چهار روز از آغاز جشنواره چه نمره‌ای به برگزاری و کیفیت آن می‌دهد نیز گفت:اجازه بدهید که کمی جلوتر برویم و بعد در این باره دقیقتر صحبت کنیم. از نگاه من نمره تمام جشنواره‌های سینمایی که در ایران برگزار می‌شود ۲۰ است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا