بین الملل

آلمان علیه روسیه مدرک جمع کرد/ برلین: رهبران روسیه باید مجازات شوند

به گزارش خبرگزاری رویترز، پیتر فرانک، دادستان کل آلمان گفت: در حال حاضر بر کشتار دسته جمعی در بوچا و حمله به زیرساخت‌های غیر نظامی اوکراین متمرکز هستیم.

این مقام گفت که تعداد موارد ثبت شده سه رقمی است، اما از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد.

چندی از آغاز حمله روسیه به اوکراین در فوریه سال قبل نگذشته بود که اوکراین و متحدان غربی‌اش روسیه را به جنایت در شهر بوچا در همسایگی پایتخت این کشور متهم کردند. روسیه همچنین زیرساخت‌های حیاتی اوکراین را هدف گرفته اما حمله عامدانه به مناطق غیر نظامی را انکار می‌کند.

آلمان از مارس سال گذشته شروع به جمع‌آوری این مدارک کرد تا جرائم جنگی احتمالی را پیگیری کند. به گفته فرانک، یکی از راه‌های برلین در این مسیر، مصاحبه با پناهجویان اوکراینی و بررسی اطلاعاتِ منتشر شده است.

این مقام آلمانی با بیان اینکه برلین هنوز تحقیقاتی را درباره اشخاص به خصوص آغاز نکرده، گفت: ما در حال آماده‌سازی خود برای ارائه این پرونده در دادگاه هستیم، چه اینجا در آلمان، چه توسط شرکای خارجی‌مان و چه در برابر یک دادگاه بین‌المللی.

او در پاسخ به این سوال که چه کسی در این دادگاه‌ها باید محاکمه شود، گفت: رهبران روسیه و تمامی کسانی که تصمیمات را در بالاترین مراتب نظامی اجرا کرده‌اند.

311311

دکمه بازگشت به بالا