امضای ۹۵ میلیون دلار قرارداد بین وزارت نفت و دانش‌بنیان‌ها

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری خبر داد

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری گفت: وزارت نفت بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان معادل ۹۵ میلیون دلار با شرکت‌های دانش‌بنیان برای ساخت تجهیزات صنعت نفت و داخلی‌سازی آنها قرارداد امضا کرده است.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری آنا به نقل از وزارت نفت، وحیدرضا زیدی‌فرد، معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری در آیین گشایش سیزدهمین نمایشگاه ساخت داخل تجهیزات صنعت نفت در اهواز گفت: مقام معظم رهبری در دیدارشان از غرفه وزرات نفت در حسینیه امام خمینی بر چند مورد تأکید ویژه داشتند که جمع آوری گاز‌های همراه نفت و بحث حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان بود.

وی با اشاره به پیگیری چند ساله مقام معظم رهبری برای عملی شدن جمع‌آوری گاز‌های همراه نفت افزود: وزیر نفت نیز به مقام معظم رهبری اطمینان دادند تمامی تلاش خود را برای پیاده‌سازی فرمایش ایشان انجام می‌دهند.

معاون وزیر نفت در امور مهندسی، پژوهش و فناوری تصریح کرد: بحث پروژه‌های ال‌ان‌جی یک بحث جدی و سابقه‌دار در وزارت نفت است و سال‌هاست آن را پیگیری می‌کنیم، اما هنوز به نقطه مطلوب و مشخصی نرسیده است، اما امیدواریم بتوانیم صاحب ال‌ان‌جی و فناوری آن شویم. رویکرد دولت سیزدهم و وزارت نفت در این دولت صادرات خدمات فنی و مهندسی به خارج است و کارگروه آن نیز در وزارت نفت فعال است و آمادگی کامل داریم صادرات خدمات فنی و مهندسی در بهترین حالت و با بالاترین کیفیت را برای همسایه‌ها داشته باشیم.

این مقام مسئول با اشاره به تأثیر ورود شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در زمینه ساخت تجهیزات صنعت نفت و داخلی‌سازی آن‌ها گفت: تاکنون ۳ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان با این شرکت‌ها قرارداد بسته و امضا کرده‌ایم که معادل ۹۵ میلیون دلار است.

زیدی‌فرد با اشاره به عقد تفاهم‌نامه و قرارداد وزارت نفت با وزارت دفاع از طریق شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و شرکت ملی حفاری در زمینه صنعت نفت و ساخت تجهیزات نفتی یادآور شد: مقام معظم رهبری پیگیر امضای تفاهم‌نامه و قرارداد با وزارت دفاع و مجموعه‌های صنعتی نظامی هستند.هم اکنون خرید ۲۰۰ قلم کالای نفتی در بحث تجهیزات صنعت نفت از خارج کشور که مشابه داخلی دارند ممنوع است.

انتهای پیام/

خروج از نسخه موبایل