خبرگزاری فارس – توضیحات وزارت خارجه عراق درباره سفر امیرعبداللهیان به بغداد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «احمد الصحاف» سخنگوی وزارت امور خارجه عراق، عصر امروز (سه‌شنبه)، درباره سفر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه ایران به بغداد توضیحاتی ارائه کرد.

بنابر گزارش خبرگزاری رسمی عراق (واع)، الصحاف اعلام کرد:«حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه ایران در سفری دوروزه وارد بغداد خواهد شد.»

سخنگوی وزارت امور خارجه عراق اضافه کرد: «عبداللهیان با رؤسای سه‌گانه (نخست‌وزیر، رئیس‌پارلمان و رئیس‌جمهور)، مشاور امنیت ملی عراق و با همتای خود فؤاد حسین وزیر خارجه عراق و معاون نخست‌وزیر به منظور بررسی روابط دوجانبه در تمام زمینه‌ها و راه‌های استفاده از گفت‌وگو به عنوان دریچه‌ای برای افزایش همکاری‌های مشترک در راستای تقویت امنیت منطقه و ثبات آن و بازتاب مثبت این گفت‌وگوها بر دو ملت همسایه دیدار خواهد کرد.»

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اخیرا در اظهاراتی از سفر قریب‌الوقوع حسین امیرعبداللهیان به بغداد خبر داد. کنعانی گفت: «به رغم فشردگی برنامه‌های سفر وزیر خارجه در این زمینه تلاش شده بود که امکان برنامه ریزی فراهم بیاید که تا جایی که اطلاع دارم تاکنون چنین سفری قطعی نشده است. وزیر سفرهای دیگری دارد و امیرعبداللهیان قریبا سفری به عراق خواهد داشت و احتمالا سفر دیگری هم در پیش داشته باشد. فعلا برنامه مشارکت در اجلاس رایسینا در برنامه وزیر قرار ندارد.»

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

خروج از نسخه موبایل