علمی و پزشکی

رکوردشکنی ابر ماشین ایتالیایی با سرعت موشک / عکس

رقابت برای تولید سریع‌ترین خودروی تولید انبوه جهان در سال‌های اخیر شدیدتر از همیشه شده است و حال برخلاف گذشته، اختلاف ابرخودروها به صدم‌ ثانیه کاهش یافته است. این‌بار و در ادامه رکوردشکنی‌های برند ایتالیایی پینین‌فارینا با ابرخودرو باتیستا، این خودرو قهرمان موفق شده تا با کسر بسیار کمی از زمان، رکورددار پیشین را کنار بگذارد. باتیستا در پیمایش مسافت ۴۰۰ متر ۰.۰۳ ثانیه سریع‌تر از نورا کروات عمل کرده است.

رکوردشکنی ابر ماشین ایتالیایی با سرعت موشک / عکس

این ابرخودروی زیبا و لوکس که تعریف‌های زیادی از رانندگی‌اش می‌شود موفق شد با ثبت سرعت ۸.۵۵ ثانیه برای پیمودن ۴۰۰ متر، ریمک نورا را که در آوریل سال ۲۰۲۱ موفق شد درعرض ۸.۵۸ ثانیه این مسافت را بپیماید مغلوب سازد. باتسیتا که خودرویی تمام برقی به شمار می‌رود، رکورد پیمایش مسافت ۸۰۰ متر را نیز درعرض ۱۳.۳۸ ثانیه و در «مرکز نتراکس» در هند زد. رسانه اتوکار هند به‌همراه «استفانو کوستا» به عنوان راننده این رویداد را برگزار کردند.

رکوردشکنی ابر ماشین ایتالیایی با سرعت موشک / عکس

بیشتر بخوانید:

چنگال ترسناک پرنده‌ای شگفت‌انگیز!/ عکس

چقدر محتمل است که زامبی شویم؟

کریستف کلمب کاشف واقعی آمریکا نیست!

باتیستا دو رکورد نه‌چندان مهم اما همچنان تاثیرگذار دیگر را نیز شکسته است؛ باتیستا موفق شده تا در پیستی در هند به حداکثر سرعت ۳۵۸.۰۳ کیلومتر بر ساعت برسد که آن را به سریع‌ترین خودرو هند تبدیل کرده است. راننده‌ای به نام «رنوکا کرپالانی» هم رکورد سرعت ۳۵۷.۱ کیلومتر بر ساعت را به‌عنوان سریع‌ترین راننده زن هند شکست. این رکوردها در حضور مسولان گنیس انجام نشده اما مسئولان فدراسیون کلوپ‌های موتوراسپرت هند، «FMSCI»، بر آن نظارت داشته‌اند که همکار هندی FIA محسوب می‌شوند.

رکوردشکنی ابر ماشین ایتالیایی با سرعت موشک / عکس

نکته جالب درباره رکوردهای باتیستا این است که این خودرو این کار را با تایرهای همیشگی خود، میشلین پایلوت اسپرت کاپ ۲R، انجام داده است. پینین‌فارینا این تایر را به‌صورت استاندارد در اختیار تمام مشتریانش قرار می‌دهد. این ابرخودرو برای شکستن رکورد هیچ بهبود مکانیکی یا دیجیتالی را تجربه نکرده بود یعنی چهار موتور برقی آن همان ۱۹۰۰ اسب بخار قدرت و ۲۳۰۰ نیوتن متر گشتاور استاندارد را تولید می‌کردند.

«پائولو دلاچا»، مدیرعامل برند پینین‌فارینا، درباره این رکوردشکنی تازه می‌گوید:

امسال مالکان جدید باتیستا از کندوکاو در عملکرد فوق‌العاده این اثر هنری و شاهکار مهندسی لذت خواهند برد. این رکوردهای سرعت و تست‌های مستقل مربوط‌به آن اشتیاق ما را برای خلق نسل تازه ابرخودروهای لوکس را نشان می‌دهد؛ کاری که با معرفی باتیستا شروع کرده‌ایم. موتور برقی این خودرو عملکردی را ارائه می‌کند که در دنیای خودروهای درون‌سوز غیرقابل دسترسی محسوب می‌شود.

رکوردشکنی ابر ماشین ایتالیایی با سرعت موشک / عکس

پینین‌فارینا ابرخودروی باتیستا را در ایتالیا تولید می‌کند و برای ساخت هر کدام از آن‌ها ۱۲۵۰ ساعت وقت نیروهای کاری‌اش را صرف آن می‌کند. تنها ۱۵۰ نمونه از این هایپرکار خاص روانه بازار شده که هر کدام حداقل ۲.۲۵ میلیون دلار قیمت دارند. درصورت تمایل می‌توانید بررسی پینین‌فارینا باتیستا را در پدال مطالعه کنید.

58321

دکمه بازگشت به بالا