بین الملل

خبرگزاری فارس – اذعان آمریکایی‌ها به نقص امنیتی در قدیمی‌ترین نهاد انتظامی این کشور

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه آمریکایی به نقل از چند مقام ارشد خبر داد که قدیمی‌ترین نهاد انتظامی و زیرمجموعه وزارت دادگستری آمریکا دچار یک نقض امنیتی شده و اطلاعات حساس آن به خطر افتاده است.

بنا بر گزارش شبکه ان بی سی نیوز،  «سرویس مارشال‌های ایالات متحده» بیش از یک هفته پیش دچار یک نقص فنی امنیتی شده است.

«درو وید» سخنگوی سرویس مارشال‌های ایالات متحده با تایید این خبر گفت: «سیستم آسیب‌دیده حاوی اطلاعات حساس اجرای قانون(نهاد انتظامی)…شامل اطلاعات اداری، اطلاعات شناسایی شخصی، اشخاص ثالث و برخی از کارمندان سرویس مارشال‌های ایالات متحده است».

به گفته سخنگوی قدیمی‌ترین نهاد انتظامی آمریکا و زیرمجموعه وزارت دادگستری این کشور، این نقص امنیتی در تاریخ ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن ماه) اتفاق افتاد و در آن زمان مشخص شد و سرویس مارشال‌های ایالات متحده یک باج افزار را کشف کرد».

باج افزارها، گونه‌ای از بدافزارها هستند که دسترسی به سامانه را محدود می‌کنند و عامل ایجاد آن برای برداشتن محدودیت، درخواست باج می‌کند.

به گفته سخنگوی سرویس مارشال‌های ایالات متحده، به دنبال کشف این نقص امنیتی، اتصال سامانه سرویس مارشال‌های ایالات متحده به شبکه قطع شد و وزارت دادگستری آمریکا تحقیقات درباره این موضوع را آغاز کرد.

درو وید افزود که پس از اطلاع رسانی سرویس مارشال‌های ایالات متحده به مقامات ارشد وزارت دادگستری، «آن مقامات تشخیص دادند که این یک حادثه بزرگ است».

به گفته یک مقام آمریکایی که نامش فاش نشده است، گفت که این حادثه قابل توجه است و بر اطلاعات حساس اجرای قانون مربوط به موضوعات تحقیقات سرویس مارشال‌های ایالات متحده تاثیر می‌گذارد.

مقام‌های آمریکایی از ادامه تحقیقات درباره این نقص امنیتی بزرگ خبر دادند اما هنوز درباره اینکه عامل یا عاملان این موضوع چه کس یا کسانی بوده‌اند، اظهارنظری نکرده‌اند.

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

دکمه بازگشت به بالا