عمومی

آذین بندی شهر‌های آذربایجان شرقی در آستانه نیمه شعبان

دارم یقین که روز وصال تو می‌رسد؛

با نزدیک شدن به نیمه شعبان، سالروز میلاد منجی عالم بشریت مهدی موعود(عج) کوچه‌ها و خیابانها در آذربایجان شرقی چراغانی شده است.

آذین بندی شهر‌های آذربایجان شرقی در آستانه نیمه شعبانبه گزارش خبرگزاری صداوسیما؛ مرکز آذربایجان شرقی منتظران ظهور و دلدادگان حضرت حجت بن الحسن (عج) در آستانه نیمه شعبان با آذین بندی و چراغانی معابر شهر‌ها خود را برای جشن‌های با شکوه نیمه شعبان آماده می‌کنند.

چراغانی و آذین بندی کوچه‌ها و خیابان‌ها و برپایی ایستگاه‌های صلواتی در جای جای استان از عید مبعث رسول گرامی اسلام آغاز شده است و تا سالروز میلاد منجی عالم بشریت ادامه دارد

برای نیمه شعبان به همت جوانان مهدوی در حسینیه‌ها و مساجد دهها برنامه قرآنی، جشن و سرور، مسابقه، ایستگاه صلواتی و توزیع بسته‌های معیشتی و جهیزیه برنامه ریزی شده است.

در شهر مراغه هفت خیابان اصلی در مرکز شهر و محوطه دهها مسجد و حسینیه برای استقبال از نیمه شعبان به وسیله ۱۰ هزار متر چراغ و پرچم آذین بندی می شود.

به همت ستاد برگزاری جشن نیمه شعبان در شهر ملکان ویژه نامه مهدویت در ۵ هزار نسخه با موضوع غیبت و انتظار ظهور امام زمان (عج) چاپ و منتشر شده است.

دارم یقین که روز وصال تو می‌رسد

ذکر لبم شده که الهی ببینمت

 

گزارش از: احمد طالبی ـ خبرگزاری صداوسیما ـ مراغه

 

دکمه بازگشت به بالا