اقتصادیعمومیکسب و کار استانها

نحوه جا زدن کارتریج hpچگونه است؟

چگونگی قرار دادن کارتریج نو در داخل دستگاه

 پس از خرید یک کارتریج نو، برای قرار دادن آن در داخل پرینتر خود، لازم است مراحل زیر را طی کنید:

 • کارتریج را با احتیاط از داخل بسته بندی خارج و محافظ حبابی آن را باز کنید.
 • در مرحله بعد کارتریج را طوری مقابل خود قرار دهید که قادر به خواندن مدل حک شده روی کارتریج، باشید.
 • سپس ضامنی که در کنار کارتریج در سمت پایین وجود دارد را تا انتها بکشید و آن را از کارتریج جدا کنید.
 • در انتها با توجه پرینتر خود و توضیحاتی که در ادامه ارائه می‌دهیم، اقدام به جایگذاری کارتریج در پرینتر خود، کنید.

نحوه تعویض کارتریج hp m12a | نحوه تعویض کارتریج رنگی hp | نحوه جا زدن کارتریج canon

مراحل جا زدن کارتریج hp

 • باید قطعه پلاستیکی نارنجی رنگی که روی چیپست قرار دارد را نیز، از کارتریج جدا کنید.
 • هنگام جا زدن کارتریج hp، باید حساسیت زیادی به خرج دهید. برخورد نوک انگشتان با سطح درام می‌تواند کیفیت پرینت را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. پس هنگام جا زدن کارتریج hp، از یک دستکش استفاده کنید، تا اثر و چربی انگشتان تاثیری روی درام نگذارد. به یاد داشته باشید، هرگونه ضربه، آسیب و افتادن لک روی درام، می‌تواند روی چاپ تاثیر منفی بگذارد.
 • در کارتریج‌های جوهری هم، باید مراقب نازل باشید. زیرا وجود هرگونه لک روی نازل، مانع از انتقال درست جوهر روی کاغذ شده و باعث می‌شود اسناد پرینت شده، کیفیت قابل قبولی نداشته باشند.
 • حالا باید کارتریج را درون پرینتر گذاشته، سپس ضامن‌های نگهدارنده آن را بسته و در نهایت درپوش کارتریج را ببندید. قطعه نارنجی رنگ، در صورت بی احتیاطی به سادگی کنده می‌شود.

نکته یک: وجود ضامن در کارتریج باعث اختلالاتی چون پرینت سفید، پرینت کل صفحه سیاه، ارورهای مختلف و … خواهد شد.

نکته دو: مواظب باشید که قطعه نارنجی رنگ روی چیپست را از روی کارتریج جدا نکنید، اگر این قطعه از چیپست جدا شود، ارور خالی بودن کارتریج را مشاهده خواهید کرد.

در صورتی که برای نصب، راه اندازی، تنظیمات و تعویض کارتریج پرینتر خود مشکل دارید. می‌توانید از کارشناسان ما کمک بگیرید تا آنها از راه دور مشکل را برطرف کنند.
جهت مشاوره و تماس با کارشناس فنی می‌توانید از خط ثابت با شماره تلفن 9099071843 تماس بگیرید.
از ساعت 8:30 تا 17:30پاسخگوی شما هستیم.

اگر به تازگی پرینتری را خریداری کرده و تمایل دارید به تنهایی اقدام به تعویض کارتریج پرینتر خود کنید. ویدئویی که در ادامه مشاهده خواهید کرد، در این راه به شما کمک می‌کند.

تعویض کارتریج در پرینترهای لیزری رنگی

آنچه که در تعویض کارتریج ‌پرینترهای لیزری رنگی اهمیت دارد، جایگذاری کارتریج رنگی در جای درست خود است. در صورت عدم توجه به این موضوع رنگ بندی دستگاه به هم ریخته و خروجی دستگاه متفاوت از تصویر چاپی شما، خواهد بود. همچنین همین مورد ممکن است به پرینتر شما آسیب زده و شما ناچار به خود جهت استفاده مجدد، شوید. برای تعویض کارتریج در ‌پرینترهای لیزری رنگی، مراحل زیر را طی کنید:

 • کارتریج‌های پرینترهای رنگی، داخل یک محفظه کشویی مانند، قرار دارند. جهت تعویض هر یک از آنها لازم است ابتدا کشو را باز کنید.
 • سپس مانند آنچه در ویدئو بالا مشاهده می‌کنید، دستگیره آبی رنگ را به داخل فشار داده و کشو را به سمت خود کشیده و خارج کنید.
 • کارتریج‌ها را به آرامی از دستگاه خارج و کارتریج‌های جدید و یا شارژ شده را مجدد جای گذاری کنید.

نکته: زمان قرار دادن کارتریج باید به لیبل رنگ هر جایگاه توجه کرده و کارتریج دارای همان تونر رنگی را در جایگاه خود، جایگذاری کنید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید،  با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

جابجایی کارتریج را در دستگاه‌های لیزری مشکی

برای تعویض کارتریج دستگاه‌های لیزری مشکی:

 • دکمه موجود در زیر پنل تنظیمات را فشار دهید.
 • پس از باز شدن درب مخزن کارتریج، کارتریج را از قسمت سقفی گرفته و بکشید.
 • برای جا زدن مجدد نیز، کارتریج را به آرامی در جای خود قرار داده و به داخل فشار دهید.

هر گونه اختلال در فرایند تعویض کارتریج، در خروجی کار چاپ شما، تاثیر می‌گذارد.

تعویض کارتریج پرینترهای لیزری رنگ ریلی

نوع دیگری از پرینتزهای لیزری وجود دارند که پس از باز کردن محفظه کارتریج آنها، تمامی کارتریج‌ها را به صورت ریلی و در کنار هم چیده شده، می‌بینید. در این شرایط موردی که اهمیت بالایی دارد، دقت به قرار دادن هر کارتریج رنگی، در محفظه مربوط به خود است. برای جلوگیری از هرگونه خطا و اختلال در روند چاپ، هر گاه کارتریجی با هر رنگی را از محفظه خارج کردید، با یک برچسب در محفظه آن، رنگ کارتریج خارج شده را بنویسید. همچنین می‌توانید قبل از هر اقدامی از محفظه، عکس برداری کنید.

تعمیرات انواع پرینتر و ماشین های اداری در فالنیک

در صورتی که شما هم به مشکل روشن نشدن پرینتر اچ پی برخورد کردید، با ما در تماس باشید. کارشناسان متخصص ما با تجهیزات پیشرفته مرکز خدمات فالنیک، آماده پذیرش دستگاه‌های شما هستند.

  تمام نکاتی که باید درباره نحوه درآوردن کارتریج اچ پی بدانید!

 1. در قدم اول باید بدانید که، برای بیرون آوردن پرینتر‌ها باید دستگاه را روشن کنید. اما اگر دستگاه روشن است و با این وجود، نمی‌توانید درپوش کارتریج را باز کنید باید پرینتر را خاموش کرده و دوباره برای بیرون آوردن کارتریج تلاش کنید.
 2. پرینتر لیزری دارید یا جوهری؟ بسته به اینکه چه مدل پرینتری دارید نحوه درآوردن کارتریج اچ پی نیز متفاوت خواهد بود.
 3. شما به راحتی می‌توانید، کارتریج تونر را از پرینتر خارج کنید. اما برای بیرون آوردن کارتریج جوهری، باید ضامن نگهدارنده کارتریج را آزاد کنید تا موفق به بیرون آوردن کارتریج شوید. البته در برخی از مدل‌های پرینتر نیز، باید دکمه نگهدارنده کارتریج را بفشارید تا بتوانید کارتریج را بیرون بیاورید.

مراحل نحوه درآوردن کارتریج اچ پی

برای تعمیر پرینتر از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

 1. بعد از آزاد شدن کارتریج، باید آن را به طرف بالا بکشید و خارج کنید.

مراحل نحوه درآوردن کارتریج اچ پی

نکات گفته شده برای نحوه درآوردن کارتریج اچ پی، در اغلب پرینتر‌های اچ پی یکسان و عمومی بوده و شما می‌توانید به راحتی با به کارگیری نکات گفته شده، این کار را انجام دهید.

نحوه جا زدن کارتریج hpچگونه است؟

 • قبل از هرکاری باید کارتریج جدیدی که برای دستگاه انتخاب کرده‌اید، مطابق و هماهنگ با دستگاه باشد. هر پرینتری، کارتریج مخصوص و سازگار با خود را دارد؛ پس در انتخاب کارتریج دقت کرده و مدل و سری سازگار با پرینتر را بخرید.
 • کارتریج جدید را از بسته بندی خارج کرده و آن را به آرامی تکان دهید. این احتمال را بدهید که ممکن است تونر یا جوهر درون کارتریج، داخل مخزن ته نشین شده باشد. اما با به آرامی تکان دادن کارتریج، تونر یا جوهر در سرتاسر مخزن پخش شده و نتیجه چاپ بهتر از قبل خواهد بود.
 • فرقی نمی‌کند کارتریج شما برای پرینتر لیزری باشد یا جوهری، تمامی کارتریج‌ها با یک نوار نارنجی رنگ که محافظ کارتریج است پوشیده شده‌اند. قبل از قرار دادن کارتریج درون دستگاه، این نوار محافظ نارنجی را از کارتریج جدا کنید. نوار نارجی در کارتریج‌های جوهری، همراه با بسته بندی است و به راحتی با بسته بندی جدا می‌شود. اما در کارتریج‌های تونر اوضاع کمی فرق کرده و باید برای خارج کردن نوار نارنجی رنگ، ضامن آن را گرفته و از کارتریج آموزش تعویض کارتریج hp 1102

در ادامه مقاله قصد داریم به، آموزش تعویض کارتریج hp 1102 بپردازیم. در اولین قدم باید بدانید که، کارتریج مناسب این پرینتر، 85a نام دارد.

بعد از تهیه کارتریج می‌توانید روی جعبه آن، مشخصات پرینتر‌هایی که کارتریج 85a با آن سازگاری دارد را مشاهده کنید. نام پرینتر hp 1102 نیز، روی جعبه کارتریج به چشم می‌آید. ظرفیت این کارتریج در حدود 1600 صفحه است.

مراحل آموزش تعویض کارتریج hp 1102

ابتدا درپوش پرینتر را باز کرده و سپس کارتریج را از جعبه خود خارج کنید. بهتر است برای تعویض کارتریج، دستکش دست کنید. حالا باید نوار پلاستیکی نارنجی رنگ را، که به شکل ضامنی درون کارتریج قرار دارد را به سمت بیرون بکشید. اگر این قسمت را فراموش کنید، پرینتر بعد از تعویض کارتریج دچار مشکل شده و ممکن است با پرینت سفید و یا ارور supply memory eror مواجه شوید.

به هیچ عنوان درپوش کرکره‌ای کارتریج را باز نکنید، این درپوش درام را پوشش می‌دهد. کارتریج را از دسته گرفته و به شکل زیر در داخل پرینتر قرار دهید.

سپس باید مطمئن شوید که آیا پرینتر، به درستی کار می‌کند یا نه؟ از نصب درست درایور روی پرینتر اطمینان حاصل کنید. کابل برق را به چاپگر متصل کرده و سپس کابل usb را از رایانه به چاپگر وصل کنید.

به چراغ پرینتر نگاه کنید، در چنین شرایطی چراغ پرینتر قرمز شده و چشمک می‌زند، چند ثانیه صبر کنید تا چراغ قرمز سبز شده و ثابت شود. حالا در این مرحله باید برای تست کارتریج، یک صفحه را به صورت آزمایشی پرینت بگیرید.

تعمیر پرینتر در محل با آچارباز

سرویس و تعمیر پرینتر در محل آچارباز شامل ارائه انواع خدمات تخصصی نصب، سرویس و تعمیر انواع پرینترهای لیزری و جوهری می‌شود. در هر ساعتی از روز که نیاز به تعمیر چاپگرتان دارید، در هر محله از تهران که باشید، می‌توانید با قیمت مناسب، از خدمات آچارباز بهره مند شوید.

نکاتی برای افزایش طول عمر کارتریج

 • از قرار دادن کارتریج، در محیط مرطوب و در معرض تابش نور شدید خورشید خودداری کنید. رطوبت باعث چسبیدن ذرات تونر بهم شده و حالت سنگی به آن‌ها داده و به مرور زمان سفت می‌شود. قرار دادن کارتریج، زیر نور شدید آفتاب نیز، باعث تغییر حالت و دفرمه شدن آن می‌شود.
 • کارتریج را طوری روی سطح قرار دهید که، درام با آن برخوردی نداشته باشد. اگر به درام فشاری وارد شود، کیفیت پرینت کاهش می‌یابد.
 • از قرار دادن کارتریج‌ها روی یکدیگر خودداری کنید، زیرا این پروسه باعث فشار روی قطعات کارتریج و خرابی آن‌ها می‌شود.
 • اگر می‌خواهید تونر کارتریج را شارژ کنید، بهتر است برای در محل اقدام کرده و این پروسه را به دست افراد ماهر بسپارید. هرگونه اشتباه در این پروسه می‌تواند باعث خرابی دستگاه در نهایت منجر به شود.
دکمه بازگشت به بالا