استان ها

رئیس‌جمهور در موضوع منتفی شدن تخصیص سهام عدالت به جاماندگان دستور ویژه دهد

گفتگو/ وزرای صمت و نفت باید به مجلس پاسخ دهند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۲ گفت: توقع داریم رئیس‌جمهور به سرعت درقبال منتفی شدن تخصیص سهام عدالت به جاماندگان در این چند روز پایانی سال، دستور ویژه صادر کند تا موضوع به صورت جدی دنبال و پیگری شود.

علی بابایی کارنامی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاست خبرگزاری آنا، در واکنش به منتفی شدن تخصیص سهام عدالت به جاماندگان، گفت: قانون بودجه، دولت را موظف کرد که برای جاماندگان سهام عدالت فکری کند و باقیمانده سهام شرکت‌های دولتی هم طبق اصل ۴۴ قانون اساسی به مردم واگذار شود، این بحث در وزارت اقتصاد مطرح شد، اما متاسفانه اخباری که از دولت دریافت کردیم پی بردیم این موضوع با کارشکنی‌های دو وزیر صمت و نفت روبه رو شده اشت!

وی خاطرنشان کرد: مگر رهبر معظم انقلاب نفرمودند که بنگاه‌های اقتصادی را به مردم واگذار کنید تا صاحب سهام شوند؛ چرا عده‌ای در دولت به دنبال حقوق‌های نجومی و «بده و بستان‌های» سازمانی هستند و این اقدام آن‌ها به منزله عدم پاسخگویی به مردم و دستگاه‌های نظارتی است. تا چه زمانی باید این فضا در برخی وزارتخانه‌های ما حکم باشد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه انتظار داریم دولت ِعدالت محور سیزدهم نسبت به بازی‌های رانتی واکنش صریح نشان دهد، افزود: آقای فاطمی امین به جای آنکه دنبال این بحث‌ها باشد، باید عزم خود را جزم کند که چرا خودرو در کشور گران شده است، بازار خودرو را سروسامان دهد و اعلام کند در ۴ سالی که وزیر بودم اقتصاد را از دولت رها و به مردم واگذار کردم.

بابایی کارنامی با اشاره به اینکه هر وزیری که مقابل سهام عدالت مقاومت کند باید به مردم و شعار‌های کلیدی رئیس‌جمهور پاسخگو باشد، تصریح کرد: توقع داریم رئیس‌جمهور به سرعت درقبال موضوع منتفی شدن تخصیص سهام عدالت به جاماندگان در این چند روز پایانی سال، دستور ویژه صادر کند تا موضوع به صورت جدی دنبال و پیگری شود.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱۴۰۲ یادآور شد: ما حتی در قانون آورده ایم که ۲۰ درصد از سهام شرکت‌های دولتی به مردم واگذار شود. نباید در مقابل قانون ایستادگی کرد از این رو حتما بعد از تعطیلات نوروز پیگیر این موضوع خواهم شد و از وزرای نفت و صمت در مجلس سوال می‌کنم.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا