استان ها

انسداد جاده کندوان تا ایمن سازی کامل

ایسنا/مازندران معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مازندران، درباره مسدود شدن جاده کندوان به دلیل رانش و ریزش سنگ از کوه، و بحران پیش‌بینی نشده، گفت: اولویت نخست حفظ سلامت جان مسافران است و برای در امان ماندن شهروندان و گردشگران، جاده کندوان مسدود شد.

رضا علیخانی در گفت‌وگو با خبرنگاران با بیان اینکه رانش و ریزش دائمی از کوه در طول مسیر جاده کندوان در دو روز اخیر موجب شد تا تصمیم بر انسداد گرفته شود، افزود: این تصمیم با هماهنگی پلیس راه و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گرفته شده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران از آغاز عملیات رها سازی سنگ و نقاط رانشی و ریزشی کوه در مسیر جاده کندوان خبر داد و یادآورشد: بر اساس برنامه اگر مشکلی پیش نیاید کار ایمن سازی این جاده تا بعدازظهر فردا باید پایان پذیرد.

علیخانی با اشاره به اینکه به دلیل بسته بودن جاده کندوان، تردد مسافران غرب مازندران به سمت جاده هراز و جاده سوادکوه کشیده شده است، تصریح کرد: تمام تلاش مجموعه استان بر آن است تا کندوان هرچه زودتر بازگشایی و به زیر بار ترافیکی برود.

وی با بیان اینکه نوروز امسال شاهد بارش برف در جاده‌ها و بعضا رانش سنگ از کوه بودیم که این موارد تلاش بیشتر راهداران و همه عوامل را بیشتر کرده است، خاطرنشان کرد: قبل از آغاز سال جدید، استان مازندران علاوه بر آمادگی استقبال از مسافران، در آماده باش کامل برای رویارویی با بحران احتمالی قرار گرفته بود و در روزهای اخیر همه عوامل در جاده‌ها حضور دارند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا