بین الملل

دامن زدن “رئیس‌جمهور ثروتمندان” به خشم مردم!

اقدام ماکرون در بیرون آوردن پنهانی ساعت لوکس و گران قیمتش در میان یک مصاحبه که از چشم تیزبین بینندگان خشمگین از تغییرات شدید حقوق بازنشستگی پنهان نمانده بود، خشم رسانه‌های اجتماعی را برانگیخت.

به گزارش ایسنا به نقل از گاردین، این نمایش تلویزیونی روز چهارشنبه یک روز پیش از آن بود که بیش از یک میلیون معترض – ۳ میلیون نفر به گفته اتحادیه ها – در سراسر فرانسه برای مخالفت با افزایش سن بازنشستگی از ۶۲ به ۶۴ سال توسط دولت امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه تظاهرات کردند.

مصاحبه رئیس جمهور خشم بیشتری را در روز جمعه برانگیخت، منتقدان می‌گویندکه او ساعتی به ارزش ۸۰۰۰۰ یورو (۷۰۴۰۰ پوند) را از دستش درآورده است. برخی دیگر گفتند که این ساعت”لوکس”  ۲۴۰۰ یورو قیمت دارد.

دامن زدن "رئیس‌جمهور ثروتمندان" به خشم مردم!

اقدام او در برداشتن محتاطانه ساعت، در حالی که دستانش در حین مصاحبه زیر میز بود، به عنوان مدرک دیگری بر عدم ارتباط او با مردم عادی فرانسه و “رئیس جمهور ثروتمندان” تلقی شد.

با این حال، نمایندگان کاخ الیزه تلاش کردند با گفتن اینکه ماکرون ساعت را درآورده است، زیرا هنگام انجام مصاحبه ساعت را بر روی میز کوبیده سعی کردند این اقدام را ماستمالی کنند. قبل از برداشتن ساعت، حدود ۱۰ دقیقه پس از مصاحبه، وقتی ماکرون دست‌هایش را روی میز گذاشت، صدایی به گوش رسید او سپس دستانش را زیر میز برد و وقتی بیرون آورد ساعت در مچ دست چپ او نبود. 

از زمانی که این کلیپ در فضای مجازی منتشر شدخشم مردم معترض به قانون افزایش سن بازنشستگی دو چندان شد. فریده امرانی، نماینده حزب چپ رادیکال La France Insoumise (LFI) گفت: “رئیس جمهور ثروتمندان هرگز نام خود را به این خوبی نمایش نداده بود.” ارزش دقیق ساعت مشخص نیست. رسانه‌های فرانسوی گفته‌اند که این محصول توسط شرکت فرانسوی Bell & Ross ساخته شده است و قیمتی بین ۱۶۰۰ تا ۲۴۰۰ یورو دارد. 

یک منبع ناشناس در اطرافیان ماکرون به رسانه های فرانسوی گفت: «او بیش از یک سال و نیم است که این ساعت را دارد. شما می‌توانید آن را در عکس‌های رسمی ببینید … او همچنین آن را برای رویدادهای دیگر از جمله فینال جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و در جریان سفر دولتی خود به واشنگتن در دسامبر گذشته در دست داشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا