اقتصادیعمومیکسب و کار استانها

تحصیل دندانپزشکی بدون ازمون در خارج

دندان پزشکی بدون کنکور در خارج از کشور

متروپل ترکیه:  برای این‌که در رشته دندان‌پزشکی بدون کنکور و یا بدون آزمون ورودی شرکت کنید، نمرات شما بسیار مهم است. لازم است که معدل خوبی داشته باشید تا در میان متقاضیان فراوان رشته دندان‌پزشکی پذیرفته شوید. نمرات دروس ریاضیات، فیزیک، زیست‌شناسی و شیمی شما برای دانشگاه‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ بنابراین دندان‌پزشکی بدون کنکور در خارج به این معنا نیست که همه دانش آموزان می‌توانند بدون کنکور در این رشته تحصیل کنند. دروس کلاس دوازدهم شما بسیار با اهمیت است و توصیه می‌شود که در صورتی برای دانشگاه‌های دندان‌پزشکی بدون کنکور اقدام به ثبت‌نام کنید که معدل شما 18 به بالا و نمرات دروس ریاضی، شیمی، فیزیک و زیست‌شناسی شما 18 و بالاتر باشد. سابقه المپیاد، کارهای پژوهشی و فعالیت‌های داوطلبانه می‌تواند به شما کمک زیادی در قبولی کند.

همچنین بسیاری از دانشگاه‌ها ترجیح می‌دهند دانشجویان خود را از بین کسانی انتخاب کنند که سابقه دانشگاهی دارند و در رشته‌های گرایش پزشکی مانند زیست‌شناسی، مهندسی شیمی و داروشناسی دارای مدرک لیسانس باشند؛ بنابراین اگر قبلاً در یکی از رشته‌های زیرگروه تجربی تحصیل‌کرده‌اید، از شانس خوبی برای قبولی بدون کنکور در دانشگاه‌های دندان‌پزشکی خارج از کشور برخوردار هستید. در برخی از کشورها، اساساً شرط ورود به دانشگاه دندان‌پزشکی گذراندن یک دوره دوساله یا چهارساله رشته‌های علوم تجربی یا گرایش پزشکی است؛ بنابراین فراموش نکنید که قبل از فرستادن درخواست خود به دانشکده‌های دندان‌پزشکی خارج از کشور، به سایت اصلی این دانشگاه‌ها مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: و

دندان پزشکی بدون آزمون ورودی در خارج از کشور

بسیاری از دانشگاه‌های جهان هستند که تنها معدل شما برایشان اهمیت دارد و به نمرات دیپلم دبیرستان شما توجه می‌کنند. این دانشگاه‌ها بدون نیاز به کنکور، آزمون UCAT و MCAT و حتی بدون آزمون ورودی، شما را در رشته دندان‌پزشکی پذیرش می‌کنند. این دانشگاه‌ها رتبه‌بندی بالایی دارند و تجهیزات آن‌ها بسیار به‌روز است. اصولاً دانشگاه‌ها پس از بررسی تقاضای پذیرش و پرونده شما، از شما یک مصاحبه ویدئویی می‌گیرند. در این مصاحبه شما خودتان را معرفی کرده و هدف خود از تحصیل و سؤالاتی مانند این را پاسخ می‌دهید. این مصاحبه به‌صورت تماس تصویری انجام‌شده و در آن سؤالات علمی و درسی پرسیده نمی‌شود. یکی از چیزهایی که مسئولان دانشگاه در این مصاحبه به آن توجه می‌کنند، سطح زبان انگلیسی شماست. پس حتماً قبل از انجام مصاحبه، تمرین کنید.

در ادامه مطلب، ما دانشگاه‌هایی را به شما معرفی می‌کنیم که بدون کنکور و بدون آزمون ورودی شما را برای تحصیل در رشته دندان پزشکی می‌پذیرند:

ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته پزشکی بدون کنکور | ارزانترین کشور برای تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون کنکور | پزشکی بدون ازمون در اروپا

دانشگاه چارلز پراگ جمهوری چک

یکی از بهترین دوره‌های دندان‌پزشکی به زبان انگلیسی در اروپا، دوره پزشکی دانشگاه چالز پراگ است. از پنج دانشکده پزشکی این دانشگاه در سراسر کشور جمهوری چک، سه دانشکده آن در پراگ قرارگرفته است. دوره‌های دندان‌پزشکی این دانشگاه در هر پنج دانشکده، پنج سال طول می‌کشد. کیفیت آموزش و سیلابس دروس در تمام این دانشکده‌ها یکسان است و تجهیزات هردو به یک اندازه است. کیفیت آموزش و تجهیزات پزشکی که در اختیار شما قرار می‌گیرد کاملاً مطابق با استانداردهای روز بهترین دانشگاه‌های جهان و اروپاست. برای پذیرش در این دانشگاه شما باید دانشکده موردنظر خود را انتخاب کنید زیرا هریک از این دانشکده‌ها امتحان ورودی مخصوص به خود را از شما می‌گیرند. این امتحان از سه درس شیمی، زیست‌شناسی و ریاضیات تشکیل‌شده و باید شما در همه موارد، نمره A بگیرید تا بتوانید وارد دانشکده دندان‌پزشکی شوید. پس‌ازاین که تصمیم گرفتید وارد بازار کار شوید می‌بایست در کارگاه‌های آموزش زبان دانشگاه، یک‌ترم را به آموختن زبان رسمی جمهوری چک سپری کنید. چنانچه بخواهید پس از پایان تحصیلات خود در جمهوری چک مشغول به کار شوید، تسلط به این زبان را به‌عنوان یک‌دندان پزشک نیاز خواهید داشت.

این دانشگاه تاکنون بسیار به دنبال گسترش ارتباطات علمی خود با دانشگاه‌های سراسر جهان بوده است. در سال اصلی‌ترین هدف دانشگاه چارلز پراگ جهانی‌شدن و داشتن یک فضای بین‌المللی اعلام شد؛ بنابراین برنامه‌ریزی اصلی این دانشگاه در حال حاضر، تعلیم و آموزش پزشکان حاذق خارجی و جذب دانشجویان مستعد بین‌المللی به این کشور می‌باشد. هم‌اکنون برنامه این دانشگاه برای سال 2021، اضافه کردن 10% دانشجوی خارجی بیشتر به دانشگاه است. پس شما شانس خوبی برای تحصیل در این دانشگاه دارید و کافی است مهارت خود را در سه درس اصلی رشته علوم تجربی بالا ببرید. درصورتی‌که در یک‌رشته گرایش پزشکی و یا زیرشاخه علوم تجربی فارغ‌التحصیل شده باشید (به‌خصوص شیمی و بیولوژی) شانس شما برای ورود به این دانشگاه دوچندان می‌شود. دانشگاه چارلز در آموزش پزشکی بزرگ‌ترین و مشهورترین دانشگاه کشور جمهوری چک می‌باشد.

 1. مدرک زبان انگلیسی
 2. مدرک دیپلم سال دوازدهم با معدل بالای 17
 3. ریزنمرات با نمره بالای 18 در دروس زیست‌شناسی، ریاضیات و شیمی
 4. نامه‌ای از سوی کشور مبدأ که اعلام کند اقامت شما در جمهوری چک مانعی ندارد
 5. نمره آزمون ورودی

این کشور به‌تازگی مورد استقبال مهاجرانی مانند دانشجویان خارجی قرارگرفته و در ده سال اخیر حدود نیم میلیون مهاجر وارد این کشور شده‌اند. به همین دلیل فرهنگ این کشور دستخوش تغییرات بسیاری گشته است. آموزش داخلی این کشور به‌طورکلی به زبان چک است و به همین دلیل افراد ترجیح می‌دهند فرزندان خود را به مدارس انگلیسی‌زبان بفرستند و یا در دانشگاه‌های بین‌المللی تحصیل کنند. دوره‌های دانشگاه‌های بین‌المللی جمهوری چک به انگلیسی برگزار می‌شود ولی برای کار در فضای پزشکی این کشور نیاز به دانش زبان آن خواهید داشت. این کشور هم در سال 1945 از اتحاد جماهیر شوروی جدا شد و در حال حاضر کشوری مستقل و رو به رشد است. غذاهای این کشور در سال 2015 به‌عنوان یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای ملل انتخاب شد. پس اگر به دنبال تفریح، تجربه یک فرهنگ غذائی فوق‌العاده و تحصیل در رشته دندان‌پزشکی بدون کنکور هستید، می‌توانید به کشور جمهوری چک به‌عنوان یکی از گزینه‌های اصلی خود فکر کنید.

 • کار در جمهوری چک پس از پایان تحصیل

دانشجویان دندان‌پزشکی به‌سرعت پس از فراغت از تحصیل در بیمارستان‌های دندان‌پزشکی، کلینیک‌ها و مطب‌های شخصی مشغول به کار می‌شوند. نهادی که شما را استخدام می‌کند، باید خود برای کسب اجازه کار برای شما به دولت کشور جمهوری چک مراجعه کند. شما شخصاً نمی‌توانید درخواست اجازه کار بدهید و حتی اگر اقامت این کشور را هم داشته باشید، می‌بایست این اجازه را توسط کارفرمای خود دریافت کنید. پس از کسب اجازه کار در جمهوری چک، می‌توانید درخواست اقامت به‌عنوان یک‌دندان پزشک شاغل هم بدهید. درآمد پزشکان در جمهوری چک بالاست و جزء مشاغل با حقوق و مزایای بالا به شمار می‌آید.

دانشکده هاردس کارالاو جمهوری چک

در دانشکده دانشگاه چارلز واقع در شهر هاردس کارالاو جمهوری چک، شما می‌توانید مدرک فوق‌لیسانس دندان‌پزشکی یا MDDR دریافت کنید. دریافت این مدرک 4 سال طول می‌کشد و شما به‌عنوان متخصص زیبایی دندان (کامپوزیت و لمینیت)، بهداشت دندان (جرم‌گیری، بلیچینگ و…) و تخصص‌هایی ازاین‌دست مشغول به کار خواهید شد. زبان این دوره انگلیسی است و هزینه آن حدود 14 هزار دلار در سال می‌باشد. امکان دریافت فاند و بورسیه تحصیلی در این دانشکده وجود ندارد. با گذراندن این دوره شما مدرک دکتری نخواهید داشت اما حقوق و مزایای شما به‌اندازه یک دکتر دندان‌پزشک خواهد بود. همچنین این مدرک از اعتبار بالایی برخوردار است، به حدی که شما می‌توانید تحصیلات خود را در تخصص‌های بیماری‌های دهان و دندان در سایر دانشگاه‌های دندان‌پزشکی بگذرانید و یا در تمام کشورهای جهان به تخصص‌های یادشده مشغول شوید.

دانشکده پزشکی دانشگاه چارلز پراگ واحد هاردس کارالاو دانشکده‌ای است که در رشته‌های پزشکی و زیرشاخه‌های آن ازجمله دندان‌پزشکی، بدون کنکور و بدون آزمون ورودی دانشجو می‌پذیرد. این دانشکده به اقتضای رشته‌ای که انتخاب می‌کنید مدرک لیسانس، فوق‌لیسانس و دکتری صادر می‌کند. از نکات برجسته در مورد دانشگاه هاردس کارالاو این است که اساتید آن به‌ویژه اساتید علوم پزشکی و دندان‌پزشکی بسیار سطح آکادمیک بالایی دارند.

 1. دیپلم سال دوازدهم رشته علوم تجربی و یا لیسانس رشته‌های مرتبط (شیمی، زیست‌شناسی، بهداشت و بیماری‌های دهان)
 2. ریزنمرات
 3. مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6)
 4. موفقیت در مصاحبه ویدیویی

دانشگاه ماساریک جمهوری چک

دانشگاه ماساریک، یک دوره پنج‌ساله دندان‌پزشکی ارائه می‌کند و در آن، دانشجویانی از جمهوری چک را به همراه دانشجویان بین‌المللی پذیرش می‌کند. این دانشگاه یک آزمون ورودی دارد که در صورت قبول شدن با آزمون ورودی، شما شهریه کمتری پرداخت می‌کنید. اگر بدون کنکور و بدون آزمون ورودی وارد دانشگاه ماساریک شوید، باید شهریه بیشتری بپردازید. دانشجویانی که به زبان انگلیسی تحصیل می‌کنند می‌بایست در ترم دوم، سوم و سال آخر خود در دوره‌های زبان جمهوری چک شرکت کرده و آزمون بدهند؛ زیرا ورود به محیط کار در این کشور منوط به دانش زبان است.

دانشگاه ماساریک دومین دانشگاه بزرگ کشور جمهوری چک می‌باشد که در سال 1919 تأسیس‌شده است. این دانشگاه در شهر برنو قرار داشته و در حال حاضر حدود 35.115 دانشجو دارد. این دانشگاه توسط توماس ماساریک تأسیس‌شده که یکی از بهترین اساتید دانشگاه چارلز پراگ بود و به نام خود او هم نام‌گذاری شده است. امکان دریافت کمک‌هزینه تحصیلی و بورسیه برای دانشجویان مستعد این دانشگاه فراهم است و چندین موسسه خصوصی نیز به دانشجویان برتر دندان‌پزشکی این دانشگاه فاند می‌دهند. دانشگاه ماساریک در میان 600 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

 1. ریزنمرات
 2. مدرک دیپلم یا مدرک لیسانس گرایش‌های پزشکی
 3. نمره 18 و بالاتر در دروس زیست‌شناسی و شیمی
 4. هر نوع فعالیت تحصیلی و آزمون مانند آزمون‌های معتبر آزمایشی، المپیاد، جشنواره و مسابقات
 5. قبولی در مصاحبه تصویری
 6. مدرک زبان انگلیسی

دانشگاه پوزنان لهستان

اگر دوست دارید مدرک دندان‌پزشکی خود را از یک دانشگاه اروپای شرقی دریافت و زندگی در این بافت را تجربه کنید، می‌توانید وارد دانشگاه پوزنان لهستان شوید. این دانشگاه بدون آزمون ورودی برای دوره‌های 5 ساله دندان‌پزشکی خود دانشجو می‌پذیرد. افرادی که در این دانشگاه مدرک DDS یا دکتری دندان‌پزشکی خود را دریافت کنند می‌توانند در این کشور و یا سایر کشورهای اروپایی به شغل دندان‌پزشکی یا جراحی تخصصی مشغول شوند. افرادی که از دبیرستان فارغ‌التحصیل می‌شوند بدون نیاز به مدرک لیسانس رشته‌های علوم تجربی می‌توانند به این دانشگاه درخواست پذیرش دهند و به زبان انگلیسی در رشته دندان‌پزشکی تحصیل کنند. یکی از ویژگی‌های مثبت دانشگاه پوزنان، ارزان بودن شهریه این دانشگاه نسبت به دانشگاه‌های اروپایی دیگر است. برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی بدون کنکور دانشگاه پوزنان می‌بایست تنها حدود 5.800 دلار سالانه شهریه پرداخت کنید.

دانشگاه پوزنان لهستان یک دانشگاه دولتی است که در سال 1919 تأسیس‌شده و به‌عنوان یکی از بزرگترین دانشگاه‌های لهستانی زبان این کشور شناخته می‌شود. باوجوداین برخی از دروس مانند پزشکی و دندان‌پزشکی در آن به زبان انگلیسی تدریس می‌گردد. رشته دندان‌پزشکی از جوان‌ترین رشته‌های آن می‌باشد که در سال 1929 وارد دانشکده پزشکی شده است. این دانشگاه یکی از مراکز آموزشی بود که در زمان جنگ جهانی دوم توسط آلمان نازی اشغال و تعطیل شد اما پس از پایان جنگ در سال 1945، بازگشایی‌شده و تا امروز با قدرت به فعالیت آموزشی خود ادامه می‌دهد. مدرک صادرشده از دانشگاه پوزنان در تمام کشورهای اروپا، امریکا و امریکای شمالی معتبر بوده و اکثر کشورهای آسیایی نیز آن را قبول می‌کنند.

 1. داشتن دیپلم با معدل 18
 2. ریزنمرات با نمره 18 و بالاتر در دروس زیست‌شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضیات
 3. مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 6)
 4. انجام مصاحبه ویدئویی
 5. پرداخت وجه مصاحبه و پذیرش
 6. فرم درخواست پذیرش

کشور لهستان، نقطه اتصال جغرافیا و فرهنگ شرق و غرب اروپاست. این کشور به لحاظ اقتصادی در میان کشورهای اتحادیه اروپا رتبه ششم و درمیان کشورهای جهان رتبه بیست و یکم را کسب کرده و در حال حاضر از اقتصادی با ثبات و رو به رشد برخوردار است. کوه‌ها و دشت‌های جنگلی این کشور باعث شده که طبیعت آن در جهان مشهور شود. کیفیت سیستم حمل‌ونقل عمومی آن‌یکی از بهترین ویژگی‌های زندگی روزمره در لهستان است. در این کشور می‌توانید از مترو، تراموای شهری و اتوبوس، برای رفت‌وآمد در شهر استفاده کنید. مثبت‌ترین ویژگی وسایل حمل‌ونقل عمومی این است که اگر دانشجو باشید بلیط روزانه، هفتگی و ماهانه شما از 50% تخفیف برخوردار خواهد بود. اجاره‌ خانه، اینترنت، اشتراک مجله و کتابخانه، کتاب، شبکه‌های تلویزیونی و بسیاری از امکانات دیگر برای دانشجویان لهستان ارزان‌تر است و به‌طورکلی این افراد از تخفیف‌های زیادی بهره‌مند می‌شوند.

شما به‌محض ورود به کشور لهستان به‌عنوان دانشجوی دندان‌پزشکی، بیمه می‌شوید و از مزایای اجتماعی بالایی برخوردار هستید. کیفیت آموزش دندان‌پزشکی و تجهیزات و موادی که در اختیار دانشجو قرار می‌گیرد، در سطح بهترین دانشگاه‌های اروپاست و مدرک تحصیلی آن در سراسر کشور لهستان و کشورهای اروپایی از اعتبار بالایی برخوردار است.

همچنین به خاطر اهمیت بالای علم پزشکی در این کشور، کیفیت نظام سلامتی و پزشکی آن بالاست. به‌طور در این کشور 163 کلیسا وجود دارد و بیشتر مردم آن مسیحی هستند. هرچند حقوق تمامی ادیان و همه افراد از تمام عقاید، محترم و تضمین‌شده است.

 • کار در لهستان پس از تحصیل

ازآنجاکه مدرک زبان انگلیسی شما در طی 5 سال تحصیل دندان‌پزشکی باطل خواهد شد، شما می‌بایست پس از پایان تحصیلات خود در کشور لهستان، دوباره یک آزمون تافل یا آیلتس بدهید. به‌علاوه برای کار در لهستان حتی اگر اجازه اقامت شما معتبر باشد، باید اجازه کار دریافت کنید. درخواست اجازه کار را یا بیمارستان یا کلینیکی که شما را استخدام می‌کند و یا خودتان به‌عنوان یک دندان‌پزشک خویش‌فرما باید به اداره مهاجرت این کشور بدهید. متوسط درآمد یک دندان‌پزشک در کشور لهستان 137.000 دلار در سال می‌باشد. درصورتی‌که تجربه شما افزایش پیدا کند این میزان می‌تواند تا 31% بیشتر هم بشود.

دانشگاه پزشکی ورشو لهستان

دانشجویانی که هم به دنبال تجربه زندگی در اروپا و هم به دنبال تحصیل ارزان و بدون کنکور هستند، می‌توانند دانشگاه پزشکی ورشو در لهستان را انتخاب کنند. دوره‌های دندان‌پزشکی در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می‌شود. شهریه این دانشگاه نسبت به ترم ورودی شما بین 16 هزار تا 19 هزار یورو سالانه، متغیر است. طول مدت تحصیل مانند سایر دانشکده‌های دندان‌پزشکی لهستان در این دانشگاه هم پنج سال است. با داشتن مدرک دبیرستان می‌توانید در این دانشگاه تقاضای پذیرش بدون کنکور و بدون آزمون ورودی بدهید و نیازی به داشتن مدرک دانشگاهی مرتبط با علوم تجربی و یا سابقه کاری نخواهید بود. این دوره 10 ترم طول می‌کشد و پس از پایان دروس تئوری لازم است که دانشجویان دندان‌پزشکی یک دوره عملی یک‌ماهه را نیز در بیمارستان دندان‌پزشکی دانشگاه ورشو بگذرانند. مدرک صادرشده از این دانشگاه در کشور لهستان و اکثر کشورهای دنیا معتبر است. این دانشگاه از شما کنکور و یا آزمون ورودی دریافت نمی‌کند ولی نیازمند یک مصاحبه تصویری است.

دانشگاه پزشکی ورشو یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های دندان‌پزشکی در لهستان است که در سال 1809 تأسیس‌شده است. این دانشگاه با بسیاری از بیمارستان‌های کشور لهستان همکاری می‌کند. این دانشگاه به خاطر پژوهش‌های مهمی که در آن انجام‌شده در سطح این کشور و در جهان مشهور شده است. این دانشگاه از دانشکده‌های پزشکی، دندان‌پزشکی، علوم سلامت، علوم پزشکی و داروسازی تشکیل‌شده است و رتبه بالایی در رشته‌های پزشکی به‌خصوص دندان‌پزشکی دارد.

 1. مدرک دیپلم علوم تجربی یا لیسانس زیست‌شناسی و شیمی با معدل 18 و بالاتر
 2. ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی با نمرات 18 و بالاتر
 3. مدرک زبان انگلیسی
 4. شرکت در مصاحبه تصویری

دانشگاه پزشکی لودز لهستان

لهستان، یکی از زیباترین کشورهای اروپای شرقی است که به شما اجازه می‌دهد در یکی از بهترین دانشگاه‌هایش، بدون کنکور و آزمون ورودی، پزشکی بخوانید. در این دانشگاه پس از ثبت درخواست پذیرش، پیش از هر چیز مدارک شما بررسی می‌شود و نمرات دبیرستان و دیپلم شما مورد ارزیابی قرار می‌گیرد. بالا بودن تقاضا برای رشته دندان‌پزشکی این دانشگاه از سراسر جهان باعث می‌شود که رزومه شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد. تنها دانش‌آموزانی که دیپلم رشته علوم تجربی دارند و یا لیسانس رشته‌های گرایش پزشکی را دریافت کرده‌اند می‌توانند در دانشگاه لودز، دندان‌پزشکی بخوانند. دوره دندان‌پزشکی این دانشگاه نیز 5 ساله می‌باشد. پس‌ازاین که پرونده شما موردپذیرش قرار گرفت، مسئولین دانشگاه از طریق اسکایپ با شما تماس تصویری برقرار کرده و از شما مصاحبه می‌گیرند.

 1. مدرک دیپلم علوم تجربی یا لیسانس زیست‌شناسی و شیمی با معدل 18 و بالاتر و یا لیسانس مربوط به رشته‌های علوم تجربی
 2. ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی با نمرات 18 و بالاتر
 3. مدرک زبان انگلیسی
 4. شرکت در مصاحبه تصویری

دانشگاه بینالمللی کاکاسوس گرجستان

رشته دندان‌پزشکی دانشگاه کاکاسوس نیز بدون کنکور و بدون آزمون پزشکی، دانشجو می‌پذیرد. برای تحصیل در این دانشگاه لازم نیست که روسی یا گرجی یاد بگیرید زیرا تمام دروس دانشگاه کاکاسوس به انگلیسی برگزار می‌شود. از مزایای تحصیل در دانشگاه دندان‌پزشکی نزدیک بودن گرجستان به ایران و شرایط مسافرت راحت به آن است. دوره‌های دندان‌پزشکی این دانشگاه 5 ساله هستند. شهریه این دانشگاه یکی از نقاط قوت آن است که مبلغ آن تنها 3.960 دلار در ماه می‌باشد. شما در این دانشگاه با دانشجویان خارجی هم‌کلاس خواهید بود و این دانشگاه به معنای واقعی خود، یک دانشگاه بین‌المللی است. همچنین مدرکی که از دانشگاه بین‌المللی کاکاسوس صادر می‌شود در اکثر کشورهای جهان موردپذیرش قرار می‌گیرد.

 • دانشگاه بینالمللی کاکاسوس

دانشگاه بین‌المللی کاکاسوس در شهر تفلیس گرجستان قرار دارد و نباید آن را با دانشگاهی دولتی دیگری که دانشگاه کاکاسوس شناخته می‌شود اشتباه بگیریم. این دانشگاه، یک دانشگاه جوان است که در سال 2002 تأسیس‌شده و تنها دانشجویان خارجی در آن تحصیل می‌کنند. دانشگاه بین‌المللی کاکاسوس، یک مرکز آموزشی و پژوهشی خصوصی می‌باشد و اساتید آن از حاذق‌ترین پزشکان کشور گرجستان انتخاب می‌شوند.

 1. کپی تمام صفحات پاسپورت
 2. مدرک دیپلم رشته علوم تجربی یا لیسانس رشته‌های گرایش پزشکی
 3. شرکت در مصاحبه ویدئویی
 4. وجه مصاحبه

هزینه‌های پایین زندگی، آب‌وهوای خوب و پاکیزه، حمل‌ونقل ارزان و امنیت ازجمله دلایلی است که باعث می‌شود دانشجویان آسیایی و یا علاقمند به آسیا وارد این کشور شوند. این کشور به افرادی که از سطح بالای تحصیل برخوردارند و در این کشور به درس خواندن در دانشگاه مشغولند، اهمیت بسیاری می‌دهد. خیابان‌های شهر تفلیس به اینترنت عمومی رایگان مجهز هستند و هزینه تمام اوپراتورهای اینترنت برای دانشجویان این کشور ارزان ست. پلیس این کشور از قدرت مناسبی برخوردار است و به همین دلیل میزان جرم و جنایت در گرجستان پایین می‌باشد. موزه‌های این کشور بسیار معروف و دیدنی هستند. همچنین فستیوال‌های سرگرم‌کننده‌ای دارد که در تمام جهان مشهور است.

 • کار در گرجستان پس از تحصیل

در سال 2021، بیشترین دستمزد در گرجستان به پزشکان زنان، فیزیوتراپ‌ها، روان‌پزشکان، پزشکان، جراحان خانواده و دندان‌پزشک‌ها تعلق داشته است. به‌طورکلی در میان مشاغل گرجستان، شغل‌های مربوط به رشته پزشکی و رشته‌های گرایش پزشکی ازجمله دندان‌پزشکی بسیار پردرآمد می‌باشند. مشاغل مربوط به پزشکی به‌راحتی در این کشور پیدا می‌شود، به‌خصوص اگر از دانشگاه‌های این کشور فارغ‌التحصیل شده باشید. با مدرک دانشگاه کاکاسوس شما می‌توانید برای دوره‌های عملی تخصصی وارد بهترین دانشگاه‌های گرجستان شوید و یا در کلینیک‌های دندان‌پزشکی این کشور مشغول به طبابت شوید.

دانشگاه کیف اوکراین

دانشگاه کیف اوکراین نیز دوره‌های دندان‌پزشکی خود را به زبان انگلیسی برگزار می‌کند. شرکت در این دوره‌ها نیازی به دادن آزمون ورودی دانشگاه یا کنکور ندارد و تنها با یک مصاحبه غیرعلمی ویدئوئی می‌توانید توسط دانشگاه کیف پذیرفته شوید. هزینه این دانشگاه سالانه حدود 3.800 دلار است که با توجه به درآمد شما در آینده، هزینه‌ای مناسب است. هرچند برای کار در اوکراین نیاز دارید که زبان اوکراینی بلد باشید. دوره دندان‌پزشکی این دانشگاه پنج‌ساله است و دیگر به علت ارزان بودن مبلغ شهریه به دانشجویان بورسیه داده نمی‌شود. این دانشگاه به دانشجویان خود اجازه می‌دهد که یک‌ترم به‌صورت مهمان و یا برای کنفرانس‌های علمی از طرف دانشگاه، به دانشگاه‌های اروپایی بروند و فرصت مطالعاتی دریافت کنند.

دانشگاه پزشکی کیف یک دانشگاه خصوصی است که به زبان انگلیسی دوره‌های پزشکی و دندان‌پزشکی را برگزار می‌کند. دانشگاه خصوصی پزشکی کیف در حال حاضر 3.500 دانشجو دارد و بیشتر سرمایه‌گذاری خود را بر دانشجویان خارجی خود متمرکز کرده است. این دانشگاه رشته‌های دیگری مانند داروسازی، فارماکولوژی، دام‌پزشکی و غیره هم ارائه می‌کند. در کنار تحصیلات پزشکی خود می‌توانید از دوره‌های آزاد دانشگاه برای زبان اوکراینی و یادگیری آن استفاده کنید. درصورتی‌که بخواهید پس از پایان تحصیلات خود در کشور اوکراین به شغل دندان‌پزشکی مشغول شوید باید به زبان اوکراینی تسلط داشته باشید. تسلط به این زبان به شما در زندگی روزمره و تعاملات اجتماعی نیز کمک زیادی خواهد کرد زیرا معمولاً افراد عادی در اوکراین کمتر به زبان انگلیسی تسلط دارند.

 1. درخواست پذیرشی که شامل این موارد باشد: اطلاعات فردی، زمینه تحصیلی و رشته‌ای که در آن درخواست پذیرش دارید (فرم به انگلیسی یا اوکراینی پر می‌شود.)
 2. کپی ریزنمرات سال دوازدهم به انگلیسی یا اوکراینی
 3. دو عکس سه در چهار
 4. نیازی به مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در این دانشگاه نخواهید داشت.

شهر کیف شهری باستانی و دارای تاریخی غنی است که در قرن پنجم میلادی ساخته‌شده است. اوکراین به‌طورکلی کشوری تاریخی با فرهنگی غنی و چشم‌اندازی زیباست. معماری خانه‌های معاصر و تاریخی این شهر نظر تمام گردشگران و علاقه‌مندان به معماری را به خود جلب می‌کند. هنر آشپزی و علاقه به آن، جزء فرهنگ مردم اوکراین است و به همین دلیل در شهر کیف، رستوران‌ها از تنوع بالایی برخوردارند و شما می‌توانید غذاهای همه ملل را در این شهر پیدا کنید. قیمت غذا در این شهر بسیار ارزان است و تفریحات غذایی جزء فعالیت‌های لوکس محسوب نمی‌شود. کیف پارک‌های بسیار خوب و ساحل زیبایی برای وقت گذراندن با خانواده و دوستان باشد. وسایل حمل‌ونقل عمومی آن جزء ارزان‌ترین‌های جهان هستند و همین باعث دسترسی راحت به تمام نقاط شهر می‌شود. مترو، اتوبوس و تراموا همیشه از همه جای شهر در دسترس شماست تا در کمترین زمان شما را به مقصد خود برساند. شب‌های کیف زنده است و این شهر جزء آن دسته‌ شهرهایی است که شب‌های فعال و روشنی دارد. برای همین هم مقصد بسیاری از دانشجویان جوانی است که می‌خواهند در کنار تجربه تحصیل در یک کشور جدید، تفریح هم داشته باشند. مردم اوکراین برخلاف روس‌ها، برای مهربانی، مهمان‌نوازی و رفتار دوستانه خود شناخته می‌شوند.

 • کار در اوکراین پس از پایان تحصیل

برای کار در اوکراین به‌عنوان یک ‌دندان‌پزشک به تسلطی نسبی بر زبان اوکراینی نیاز دارید. زبان اوکراینی یک‌زبان تصریفی و به زبان روسی بسیار نزدیک است و آموختن آن ارتباطی با زبان انگلیسی ندارد. حقوق یک دندان‌پزشک تازه‌کار در کلینیک‌های در این کشور 1056 دلار است درحالی‌که متوسط درآمد در اوکراین برای مشاغل دیگر 328 دلار است. با کسب تجربه طبابت حقوق شما می‌تواند تا 31% افزایش پیدا کند.

دانشگاه استانبول ترکیه

دانشگاه استانبول ترکیه جزء 800 تا 1000 دانشگاه برتر جهان است. شما می‌توانید در دانشکده دندان‌پزشکی این دانشگاه مشغول به تحصیل شوید. این دانشگاه برای ثبت‌نام دانشجویان خود از دو روش استفاده می‌کند. اول با آزمون وای یو اس یا اس ای تی و دوم بدون کنکور و بدون آزمون ورودی. درصورتی‌که بدون آزمون ورودی و بدون کنکور بخواهید در دانشگاه‌های ترکیه ازجمله دانشگاه استانبول دندان‌پزشکی بخوانید، شهریه شما گران‌تر خواهد بود. درصورتی‌که با آزمون ورودی وارد این دانشگاه شوید سالانه 1000 تا 3000 دلار شهریه می‌دهید درحالی‌که اگر بدون آزمون ورودی وارد شوید، می‌بایست سالانه 10.000 تا 15.000 دلار شهریه پرداخت کنید. اگر بخواهید بدون آزمون ورودی به زبان ترکی دندان‌پزشکی بخوانید می‌بایست ابتدا یک دوره شش ماه زبان ترکی را در کشور خود گذرانده و مدرک دریافت کرده باشید.

قدیمی‌ترین دانشگاه کشور ترکیه، دانشگاه استانبول است. این دانشگاه که در حال حاضر یک مرکز آموزشی-پژوهشی دولتی است، در سال 1453 میلادی توسط سلطان محمد دوم عثمانی به‌عنوان مدرسه فلسفه، حقوق و طب ایجادشده و در سال 1933 به دارالفنون ترکیه تبدیل گشت. در حال حاضر این دانشگاه حدود 71 هزار دانشجو دارد و دانشجویان خارجی را نیز پذیرش می‌کند. سطح علمی این دانشگاه بالاست و هرسال، روبه‌پیشرفت می‌باشد. رتبه دانشگاه استانبول در آموزش دندان‌پزشکی

 1. فرم ثبت‌نام و درخواست پذیرش
 2. دیپلم دبیرستان رشته ریاضیات یا علوم تجربی با ترجمه رسمی به انگلیسی یا ترکی
 3. ریزنمرات دبیرستان با ترجمه رسمی به انگلیسی یا ترکی
 4. مدرک زبان ترکی یا انگلیسی (آیلتس 6 یا تافل 110)
 5. پرداخت هزینه ثبت‌نام
 6. قبولی در آزمون ورودی (درصورتی‌که بخواهید با آزمون ورودی وارد دانشگاه شوید.)

یکی از مزایای زندگی و تحصیل در ترکیه برای دانشجویان ایرانی، این است که این کشور در همسایگی ایران واقع‌شده و نیازی به دریافت ویزا ندارد و به‌راحتی به ایرانیان اقامت تحصیلی می‌دهد. علاوه بر این، جو فرهنگی ترکیه تا حد زیادی به ایران نزدیک است و وجود ایرانیان مهاجر بسیار و دسترسی آسان به ایران، باعث می‌شود که اصلاً احساس تنهایی نکنید. دانشگاه‌های ترکیه یک محیط چند فرهنگی دارند و بنابراین می‌توانید ضمن درس خواندن در یک کشور نزدیک، با فرهنگ‌های بسیاری از سراسر جهان آشنا شوید. مراکز خرید و کافه‌های این کشور معروف هستند و سطح تفریح در شهرهایی مانند استانبول، آنکارا و آنتالیا بالاست. هزینه‌های زندگی با توجه به دسترسی آسان از این کشور به اروپا، مناسب است. البته به خاطر داشته باشید که بهتر است پیش از وارد شدن به ترکیه با زبان ترکی آشنا شوید. باوجوداین که کشور ترکیه توریستی و مهاجرپذیر است و همچنین دانشگاه‌های بین‌المللی بسیاری دارد اما زندگی روزمره در شهرهای آن نیازمند دانش زبان ترکی است. افراد عادی این کشور به‌ندرت می‌توانند شما را به زبان انگلیسی راهنمایی کنند. به‌علاوه درصورتی‌که ترکی یاد بگیرید، کسی تصور نمی‌کند شما توریست هستید و به همین ترتیب هزینه‌های زندگی، خوراک، مسکن و غیره برای شما ارزان‌تر حساب خواهد شد. هزینه‌های زندگی متوسطی یک دانشجو در شهر استانبول ترکیه حدود 1200 تا 1600 لیر می‌باشد. زبان ترکی یکی از زبان‌های آسان برای آموزش است و بسیاری از دانشجویان در حین تحصیل و تنها با زندگی در محیط تا حد زیادی به این زبان مسلط می‌شوند. یادگیری زبان ترکی حدود 6 ماه در کلاس‌های آموزشی طول می‌کشد.

یکی از مزایای تحصیل در ترکیه این است که مدرک دانشگاه‌های این کشور در اکثر کشورهای جهان موردقبول است. شما در هنگام تحصیل هم قادر خواهید بود که در بیمارستان‌های دندان‌پزشکی به‌عنوان دستیار یا مسئول بهداشت دهان و دندان مشغول به کار شوید. باوجوداین که قوانین ویزای ترکیه برای ایرانیان دشوار نیست، درصورتی‌که بخواهید پس از پایان تحصیلات خود در این کشور به‌عنوان یک پزشک کار کنید، نیازمند اجازه کار هستید. در سال‌های اخیر دولت ترکیه اجازه کار به دندان‌پزشکان و پزشکان خارجی نمی‌دهد و تنها افرادی که اقامت دائم ترکیه را دارند و یا اهل ترکیه هستند می‌توانند در این کشور کار کنند؛ بنابراین پس از فراغت از تحصیل دندان‌پزشکی در ترکیه می‌توانید در سایر کشورهای جهان و یا کشور خودتان اقدام به کار به‌عنوان یک دندان‌پزشک کنید.

دانشگاههای بدون کنکور پزشکی در جهان

دانشگاه‌هایی که در قسمت قبلی این مطلب به حضور شما معرفی شد، دانشگاه‌هایی هستند که بدون آزمون ورودی و یا کنکورهای بین‌المللی شما را برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی می‌پذیرند. برخی دیگر از دانشگاه‌های خارجی هستند که به رتبه کنکور شما نیازی ندارند اما شما می‌بایست با یک آزمون ورودی، صلاحیت خود را برای ادامه تحصیل در آن‌ها اثبات کنید. این دانشگاه‌ها اغلب از رتبه خوبی در کشور خود و جهان برخوردار هستند و کیفیت آموزش در آن‌ها بالاست. درصورتی‌که بخواهید بدون کنکور دریکی از این مراکز آموزشی تحصیل کنید، می‌بایست در چند ماده امتحانی آزمون داده و قبول شوید. این آزمون‌ها اصولاً منوط به پرداخت هزینه از سوی شما هستند و امکان دارد مرحله دوم مصاحبه تصویری هم داشته باشند. این‌که از چه دروسی می‌بایست امتحان دهید اصولاً به دانشگاه مقصد شما بستگی دارد و هر دانشگاه قوانین و رتبه‌بندی مخصوص به خود را برای پذیرش دانشجوی دندان‌پزشکی ارائه می‌کند؛ اما به‌طورکلی اکثر دانشگاه‌ها از دروس ریاضیات، زیست‌شناسی، شیمی و فیزیک شما امتحان می‌گیرند.

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های بدون کنکور دندان‌پزشکی که از شما آزمون ورودی داخلی دریافت می‌کنند نسبت به کنکور مزایای زیادی دارد. اول این‌که شما می‌بایست با دانشجویان کمتری رقابت کنید و علاوه بر آن تنها چهار الی پنج ماده درسی را امتحان خواهید داد. بسیاری از آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و دیگر لازم نیست نگران هزینه سفر به کشورهای مختلف برای دادن آزمون ورودی باشید.

دانشگاه پزشکی آراد که در کشور رومانی واقع‌شده است، تنها با آزمون ورودی از دروس زیست‌شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضیات شما را برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی می‌پذیرد. این دانشگاه که یکی از بزرگ‌ترین دانشگاه رومانی است، دوره‌های خود را به سه زبان فرانسوی، رومانیایی و انگلیسی تدریس می‌کند و شما برای تحصیل به هرکدام از این زبان‌ها، به مدرکی که دانش زبانی شما را اثبات کند نیاز خواهید داشت. برای زبان انگلیسی، دانشگاه آراد مدرک آیلتس با نمره 6 و تافل با نمره 110 را می‌پذیرد. درصورتی‌که در دانشگاه آراد دانشجوی دندان‌پزشکی شوید، یک‌ترم اجباری زبان رومانیایی خواهید گذاشت اما سایر واحدهای مربوط به دروس تخصصی شما، به زبانی که انتخاب کرده‌اید تدریس خواهد شد. یکی از سیاست‌های مهم دانشگاه آراد پذیرش دانشجویان خارجی و ایجاد محیطی دوستانه برای آن‌هاست. برای دریافت پذیرش از این دانشگاه در وهله اول نمرات دیپلم شما و سپس نمره خوب در آزمون ورودی دانشگاه اهمیت زیادی دارد. برای ورود به این دانشگاه می‌بایست سال دوازدهم خود را تمام کرده باشید.

دانشگاه آراد یا دانشگاه واسیل گلدیش، دانشگاهی خصوصی است که توسط وزارت آموزش رومانی تأسیس‌شده و یک دانشگاه سه زبانه است. تمامی رشته‌ها اعم از پزشکی، داروسازی، حقوق، اقتصاد و دندان‌پزشکی به سه زبان رومانیایی، انگلیسی و فرانسوی تدریس می‌شوند. شما با داشتن مدرک هریک از این زبان‌ها می‌توانید در دانشگاه آراد تحصیل کنید؛ اما این دانشگاه بیشتر برای دوره دندان‌پزشکی 5 ساله خود معروف است. مدرک پزشکی شما از دانشگاه آراد از اعتبار کامل در کل کشورهای اتحادیه اروپا برخوردار است.

 1. دیپلم سال آخر دبیرستان ترجمه‌شده در دارالترجمه رسمی به زبان رومانیایی
 2. ترجمه ریزنمرات به رومانیایی، انگلیسی و یا فرانسوی (زبانی که به آن تحصیل می‌کنید.)
 3. مدرک پزشکی که اعلام کند متقاضی دارای بیماری‌های خاص نیست
 4. کپی برابر اصل تمام صفحات پاسپورت
 5. توصیه‌نامه
 6. عکس
 7. تمامی این مدارک می‌بایست دارای مهر امور خارجه باشند.

زندگی در رومانی مزایایی دارد، مانند این‌که اینترنت بسیار ارزان اما در عوض بسیار سریع است. رومانی به‌سرعت اینترنت خود در جهان افتخار می‌کند زیرا رتبه پنجم در جهان را دارد؛ یعنی سرعت اینترنت رومانی از بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان بیشتر است. اگر این کشور را با سایر کشورهای اروپایی مقایسه کنیم می‌بینیم که هزینه‌های زندگی در آن به‌مراتب مناسب‌تر است.

 • کار در رومانی پس از پایان تحصیل

با تازگی در کشور رومانی قوانینی پایه‌گذاری شده که طبق آن‌ها پزشکان خارجی راحت‌تر می‌توانند در این کشور مشغول به کار شوند و به مشاغل بیشتری دسترسی دارند. دندان‌پزشکانی دکه در دانشگاه‌های رومانی فارغ‌التحصیل می‌شوند به‌راحتی در بخش آموزش و درمان این کشور مشغول به کار می‌شوند. درآمد یک پزشک تازه‌کار در رومانی حدود 2.600 دلار است درحالی‌که متوسط درآمد افراد در سایر مشاغل این کشور 809 دلار است. این نشان می‌دهد که شما در صورت اشتغال به دندان‌پزشکی در کشور رومانی از سطح رفاه نسبتاً بالایی برخوردار خواهید بود.

دانشگاه پزشکی ناتینگهام که یک دانشگاه مشهوری انگلیسی است، به دانشجویان بین‌المللی اجازه می‌دهد که در یکی از شعب انگلستان، چین و مالزی این کشور بدون کنکور و تنها بر اساس نمره آزمون ورودی مشغول تحصیل شوند. البته برای قبول شدن در رشته دندان‌پزشکی این دانشگاه به نمرات دبیرستان و دیپلم شما توجه خواهد شد. کیفیت آموزش و تجهیزات بیمارستانی شعب چین و مالزی درست مانند دانشگاه ناتینگهام است. پس شما می‌توانید درصورتی‌که بخواهید در کشور انگلستان با دادن آزمون ورودی این دانشگاه، مشغول تحصیل شوید و یا به دلیل هزینه‌های پایین‌تر زندگی و آسان بودن دریافت ویزای کشور چین و مالزی، در این شعب پزشکی بخوانید. برای ثبت درخواست پذیرش شما باید 17 سال تمام داشته باشید و مدرک خود را در رشته علوم تجربی با معدل 17 و بالاتر دریافت کرده باشید. هزینه‌های تحصیل در این دانشگاه از ارزش بالایی برخوردار است و شما می‌توانید در یک کشور شرقی مانند چین یا مالزی، تحصیل و زندگی کنید اما مدرک خود را از انگلستان دریافت نمایید. مدرک دندان‌پزشکی شما در تمام کشورهای اروپایی و اکثر کشورهای دیگر جهان معتبر است و می‌توانید با آن به شغل خود بپردازید.

 • مدارک موردنیاز برای ثبتنام دانشگاه پزشکی ناتینگهام

 1. مدرک زبان انگلیسی (آیلتس 7.5)
 2. سابقه کار آزمایشگاهی یا کاردرمانی داوطلبانه
 3. داشتن 17 سال تمام
 4. ریزنمرات دبیرستان و دیپلم رشته علوم تجربی
 5. قبولی در آزمون ورودی دانشگاه

کشور انگلستان یکی از با کیفیت‌ترین سطوح زندگی را به شما ارائه می‌دهد و یکی از غنی‌ترین کشورهای جهان ازلحاظ تاریخ، اقتصاد و سیاست است. دانشگاه‌های این کشور بسیار مشهور هستند و مدارک صادر از آن‌ها در بیشتر کشورهای جهان معتبر است. بیشتر خدمات بهداشت و درمان برای دانشجویان رایگان است و به‌طور کل خدمات پزشکی این کشور دولتی بوده و ارزان محسوب می‌شود. هزینه‌های زندگی با توجه به این‌که انگلستان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی است، ارزان محسوب می‌شود. شما می‌توانید در مرکز هنر و تاریخ جهان زندگی کنید و در حین تحصیل، در فرهنگی پربار زندگی کنید.

 • کار در انگلستان پس از پایان تحصیل

پس از پایان تحصیلات خود در هرکدام از شعبه‌های دانشگاه ناتینگهام، مدرک انگلستان برای شما صادر می‌شود؛ بنابراین با مدرک پزشکی خود از چین و مالزی، شما می‌توانید در انگلستان هم طبابت کنید. می‌توانید با مدرک خود برای دریافت ویزای کاری کشور انگلستان به‌عنوان یک پزشک درخواست دهید. شما برای کار در کشور انگلستان به مدرک زبان انگلیسی مانند مدرک آزمون آیلتس نیاز خواهید داشت. دستمزد یک پزشک در انگلستان بین 82.096 تا 110.683 پوند در سال متغیر است.

همچنین بخوانید:

دندان پزشکی بدون کنکور در کانادا

تحصیل در رشته دندان‌پزشکی بدون کنکور در کشورهای کانادا میسر نیست. بیشتر دانشگاه‌های کانادا از امتحان دی ای تی استفاده می‌کنند. این آزمون مختص دانشگاه‌های دندان‌پزشکی کانادا است. شما باید تقریباً یک سال قبل از انجام پروسه پذیرش در دانشگاه‌های کانادا، در یکی از مراکز معتبر واقع در این کشور آزمون دی ای تی بدهید. این آزمون از سال 1966 با همکاری انجمن دندان‌پزشکی امریکا راه‌اندازی شده و در کشور امریکای شمالی و ایالات‌متحده امریکا، نمره آن برای ورود به دانشکده دندان‌پزشکی پذیرفته است. مواد این امتحان مهارت‌های دستی (30 دقیقه)، علوم تجربی و شیمی (70 سؤال و 60 دقیقه)، توانایی استدلال (90 سؤال، 60 دقیقه) و توانایی خواندن (50 سؤال و 50 دقیقه) می‌باشد که به زبان انگلیسی و فرانسوی به انتخاب شما، برگزار می‌گردد. با داشتن مدرک دی ای تی DAT شما می‌توانید وارد اکثر دانشکده‌های دندان‌پزشکی کانادایی شوید. دندان‌پزشکی در کانادا از سطح آموزشی بسیار بالایی برخوردار است و اگر در کانادا در این رشته تحصیل کنید می‌توانید در ایالت‌های کشور امریکا، کانادا، اروپا و اکثر کشورهای آسیایی مشغول به کار شوید. بهترین دانشگاه‌های کشور کانادا برای تحصیل در رشته دندان‌پزشکی عبارتند از:

دانشگاه مکگیل

با ورود به شما می‌توانید در مقاطع کارشناسی ارشد دندان‌پزشکی، دکترای تخصصی جراحی دندان و دکترای دندان‌پزشکی مشغول به تحصیل شوید. این دانشگاه تنها در صورتی شما را پذیرش می‌کند که در یکی از رشته‌های زیرشاخه علوم تجربی مانند شیمی، زیست‌شناسی، پرستاری و غیره مدرک لیسانس داشته باشید؛ بنابراین شما نمی‌توانید بلافاصله پس از دریافت دیپلم دبیرستان خود اقدام به تحصیل در رشته دندان‌پزشکی نمایید.

دانشگاه مک‌گیل یکی از معروف‌ترین دانشگاه‌های کاناداست که در شهر ایالت فرانسوی‌زبان کانادا قرار دارد. این مرکز تحقیقی آموزشی دولتی در سال 1821 شروع به کار کرده و از آن زمان، دوره‌های خود را به زبان انگلیسی و فرانسوی ارائه می‌کند. این دانشگاه حدود 10 هزار دانشجوی بین‌المللی دارد که این محیط دانشگاه را به محلی دوستانه برای دانشجویان خارجی تبدیل کرده است. دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه مک‌گیل یک کلینیک تخصصی بهداشت دهان و دندان دارد و شما می‌توانید با قیمت مناسبی در این مرکز دندان‌های خود را زیبا کنید. در این دانشکده می‌توانید در مقطع دکتری دندان‌پزشکی تحصیل کنید و پس از تحصیل وارد یکی از این تخصص‌ها شوید:

 • دوره AMD مخصوص دانشجویان خارجی
 • جراح عصب و دهان
 • برنامه تحقیق و پژوهش
 • دکتری تخصصی علوم سلامت دهان

این دانشکده در سال 2014 ایجادشده و تجهیزاتی که به دانشجو ارائه می‌دهد، از تکنولوژی به‌روزی برخوردار است. دانشجویان دندان‌پزشکی می‌توانند حین تحصیل به‌عنوان دستیار، کار دانشجویی و کارمند آزمایشگاه درآمد کسب کرده و هزینه‌های تحصیل خود را پرداخت کنند. به‌علاوه امکان بورسیه برای دانشجویان دکتری دندان‌پزشکی و تخصص‌های آن از سوی دانشگاه فراهم است.

 • مدارک موردنیاز برای ثبتنام

 1. ریزنمرات هر مقطع تحصیلی (دیپلم، لیسانس یا مدرک پزشکی) ترجمه‌شده در دارالترجمه رسمی به انگلیسی یا فرانسه
 2. برای پزشکی عمومی مدرک تحصیلی در یکی از رشته‌های بیولوژی، شیمی، ریاضی و فیزیک
 3. قبولی در آزمون ورودی
 4. نامه درخواست پذیرش و انگیزه نامه
 5. نمره آزمون DAT
 6. داشتن توصیه‌نامه به شما برای دریافت پذیرش کمک خواهد کرد

دانشگاه بریتیش کلمبیا

یک دانشگاه دولتی بوده که در شهر استان گرفته است. این دانشگاه از سال 1915 آغاز به کار کرده و یکی از مشهورترین دانشکده‌های دندان‌پزشکی کانادا را در خود جای‌داده است. حدود 36% دانشجویان بریتیش کلمبیا را دانشجویان بین‌المللی آن تشکیل می‌دهند. این دانشگاه رتبه دوم در میان دانشگاه‌های کانادا و رتبه 51 را در میان دانشگاه‌های جهان کسب کرده است. این دانشگاه یک کلینیک دندان‌پزشکی مجهز به دانشجویان خود اختصاص داده که هم‌زمان به کار و کسب تجربه مشغول شوند. شما می‌توانید برای درمان و زیباسازی دندان‌های خود به‌عنوان یک بیمار نیز به کلینیک دندان‌پزشکی دانشگاه بریتیش کلمبیا مراجعه کنید. قیمت خدمات دهان و دندان در کلینیک این دانشگاه ارزان و کیفیت آن بسیار بالاست. شما می‌توانید در این دوره‌ها پس از پایان دوره دکتری دندان‌پزشکی، در یکی از تخصص‌های زیر تحصیل کنید:

 • ارتدونسی
 • اندودنتیکس
 • دندان‌پزشکی کودکان
 • پریودنتیکس
 • پروتز‌های دندانی

دریافت کمک‌هزینه تحصیلی و فاند و همچنین کار در دانشکده دندان‌پزشکی و کلینیک برای دانشجویان بریتیش کلمبیا امکان‌پذیر است.

 • مدارک موردنیاز برای ثبتنام

 1. یا مدرک لیسانس رشته‌های گرایش پزشکی با ریزنمرات. لازم است که معدل شما 18 و بالاتر و میانگین نمره در دروس شیمی و زیست‌شناسی بالای 18 باشد.
 2. قبولی در آزمون ورودی
 3. انگیزه نامه
 4. نمره آزمون دی ای تی

دانشگاه تورنتو

در سال 1827 تأسیس‌شده و بهترین دانشگاه کشور کانادا می‌باشد. دانشگاه تورنتو مرکز آموزشی دولتی است که بیش از 16 هزار دانشجوی خارجی را در خود جای‌داده است. این دانشگاه در سراسر جهان مشهور می‌باشد و کسی نیست که اعتبار دوره‌های دانشگاه تورنتو را به رسمیت نشناسد. قرارگرفتن در کنار پارک کوئینز و زمین بسیار بزرگ آن باعث شده که دانشگاه، چشم‌انداز بسیار زیبایی هم داشته باشد. اساتید دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه تورنتو از میان بهترین دندان‌پزشکان این کشور و کسانی که در بهترین دانشگاه‌های جهان تحصیل‌کرده‌اند، انتخاب می‌شوند. مهم‌ترین مسئولان کشور کانادا در رشته‌های علوم انسانی و مهندسی این دانشگاه تحصیل‌کرده‌اند. تاکنون 9 رهبر خارجی، 5 نخست‌وزیر کانادایی و 17 قاضی دیوان عالی در این دانشگاه تحصیل‌کرده‌اند. پس از پایان تحصیل شما می‌بایست یک دوره مخصوص آموزش دندان‌پزشکان خارجی در این دانشگاه بگذرانید تا بتوانید در کشور کانادا کار کنید. مدرک تحصیلی شما از دانشگاه تورنتو در تمام کشورهای جهان معتبر است.

 • مدارک موردنیاز برای ثبتنام

 1. یا مدرک لیسانس رشته‌های گرایش پزشکی با ریزنمرات. لازم است که معدل شما 18 و بالاتر و میانگین نمره در دروس شیمی و زیست‌شناسی بالای 18 باشد.
 2. قبولی در آزمون ورودی
 3. انگیزه نامه
 4. نمره آزمون دی ای تی

بیشتر بخوانید: و

دانشگاههای کانادا

 • شرایط اخذ پذیرش مدارک موردنیاز
 • ددلاین اپلای ترم‌های پاییز و بهار
 • میانگین شهریه در مقاطع مختلف

زندگی در کانادا

هرسال، کشور کانادا به‌عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان برای زندگی معرفی می‌شود. با تحصیل در این کشور درب فرصت‌های کاری خوبی به روی شما بازخواهد شد و یک زندگی سرشار از آرامش را تجربه خواهید کرد. فرهنگ، اقتصاد، سیاست و تکنولوژی در کانادا توجه همه را به خود جلب کرده است. نرخ بیکاری در کانادا بسیار کم است و طبیعت کانادا با 10 میلیون کیلومترمربع فضای طبیعی، یکی از زیباترین طبیعت‌های جهان است. با زندگی در کانادا شما به بازار کار بزرگ ایالات‌متحده امریکا نیز دسترسی خواهید داشت. این کشور به لحاظ اقتصادی پیشرو بوده و بسیار مهاجرپذیر است.

بیشتر بخوانید:

کار در کانادا پس از تحصیل

پس از پایان تحصیلات خود در رشته دندان‌پزشکی شما می‌توانید درس خود را در تخصص‌های دهان و دندان ادامه دهید و یا گواهی دندان‌پزشکی دریافت کنید. با این گواهی قادر خواهید بود ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کرده و به‌عنوان یک دندان‌پزشک در بیمارستان‌ها و یا کلینیک‌های دندان‌پزشکی کانادا فعالیت کنید. درآمد متوسط یک دندان‌پزشک در کانادا 152.360 دلار می‌باشد که این مبلغ در برخی ایالت‌ها بیشتر است. به‌طور مثال اگر شما در کار کنید، به‌عنوان یک دندان‌پزشک سالانه 234.183 دلار درآمد خواهید داشت. درصورتی‌که دوست دارید به‌عنوان یک دندان‌پزشک در کانادا کار کنید و یا در رشته دندان‌پزشکی وارد یکی از دانشگاه‌های این کشور شوید می‌توانید با مشاوران ما در گروه تراست تماس بگیرید. چند نفر از وکلای ما به‌صورت تخصصی بر روی پرونده‌های دندان‌پزشکی فعالیت می‌کنند و می‌توانند راهنمایی‌های ارزنده‌ای در این مسیر به شما بدهند

دکمه بازگشت به بالا